„Žemaitijos taurės“ turnyras organizatorių nenuvylė

„Ledo arenoje“ vykęs pirmasis šį sezoną rankų lenkimo turnyras pasižymėjo rekordiniu dalyvių skaičiumi. SUDARYTOS GEROS SĄLYGOS
Į tarptautinį (dalyvavo Latvijos sportininkai – V. S.) rankų lenkimo turnyrą „Žemaitijos taurė 2006“ susirinko rekordiškai daug – 116 dalyvių, kurie varžėsi 28 kategorijose.
Pasak vieno iš turnyro organizatorių, jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ vadovo Beno Milio, net šiemet vykusiame šalies rankų lenkimo čempionate dalyvavo tik 111 lenkikų. „Sportininkus traukia tai, kad mūsų mieste sudarytos geros sąlygos rungtyniauti. Tai pažymėjo ir labai stiprią komandą, kurioje buvo net pasaulio vicečempionas, atvežę latviai“, – sakė B. Milis.
Varžybose dalyvavo net 31 mergina. „Nors varžyboms ruošėsi ir šešios mažeikiškės, tačiau į turnyrą atvyko tik viena. Kitos jame nerungtyniavo dėl nežinomų priežasčių, todėl komandinėse pirmenybėse teko verstis tik su vaikinų laimėjimais. Vienintelė mūsų dalyvė savo svorio kategorijoje į šešetuką nepateko“, – sakė „Mažeikių švyturio“ vadovas.

VAIKINAI PELNĖ TAŠKUS
Tuo tarpu vaikinai trenerio nenuvylė: jau pirmosiose, lengviausiose svorio kategorijose iškovoti medaliai.
Svorio kategorijoje iki 60 kilogramų, lenkdamas dešine ranka, trečiąją vietą iškovojo Laurynas Glodenis, o svorio kategorijoje iki 65 kg Tadas Šikšnius pelnė pirmąją ir antrąją vietas.
Ne blogiau sekėsi ir sunkesnio svorio kategorijose. Iki 75 kg grupėje antrąją vietą lenkdamas kaire ranka užėmė Marius Urbonas, trečiąją, lenkdamas dešine ranka, – Tautvydas Žiedelis. Svorio kategorijoje iki 80 kg trečias (kaire ranka) liko Viktoras Gotovskij, dešimčia kilogramų daugiau sveriančių sportininkų grupėje du medalius iškovojo Andrej Bogdan: sidabrą lenkdamas kaire ranka ir bronzą – dešine.
Daug tikėtasi iš perspektyvaus mūsų rankų lenkiko Aurimo Šliauterio, ir vaikinas šias viltis pateisino: svorio kategorijoje per šimtą kilogramų, lenkdamas kaire ranka, jis tapo turnyro nugalėtoju, o lenkdamas dešine ranka finale nusileido tik absoliučiam šalies rankų lenkimo čempionui plungiškiui M. Grigaičiui.

UŽIMTA TREČIOJI VIETA
Absoliučioje svorio kategorijoje, kur galėjo dalyvauti visi sportininkai ir buvo lenkiama tik dešine ranka, triumfavo Eglė Vaitkutė ir Aurimas Šliauteris.
Pasak B. Milio, finalinė dvikova, kurioje mažeikiškis susitiko su daugkartiniu Latvijos čempionu Janiu Amuolinšiu, dalyvius padalijo į dvi stovyklas: vieni palaikė lietuvį, kiti – latvį. Po atkaklios kovos pergalę šventė Aurimas.
Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Šilutės atstovai, kurie surinko 228 taškus ir varžovus gerokai lenkė masiškumu. Mažeikių ekipa, kurią sudarė tik septyniolika atletų, užėmė trečiąją vietą.
„Iš viso dalyvavo devynios ekipos. Džiugu, kad mums pavyko aplenkti pajėgias Plungės, Skuodo, Klaipėdos komandas“, – džiaugėsi laimėjimu B. Milis.
Šį savaitgalį didelis būrys mažeikiškių atletų vyks į Šiaulius, kur varžysis šalies jaunimo (iki 23 metų) štangos spaudimo čempionate. Mūsų miestui atstovauti šiose varžybose ruošiasi dešimt sportininkų. Po savaitės Kaune vyks suaugusiųjų štangos spaudimo čempionatas. Kiek į jį vyks sportininkų, priklausys nuo jaunimo pirmenybėse pasiektų rezultatų.