Teismas lankytojus pasitinka ekspozicijomis

Mažeikių teismo rūmų lankytojus šiuo metu pasitinka Evaldo Karaliaus nuotraukų ekspozicija.

Fotografijos, dailės kūrinių ekspozicijos ir teisminiai nagrinėjimai – tokie, atrodytų, sunkiai suderinami dalykai jau kelerius metus gyvuoja Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose.

Supažindina su piligrimų keliais

Nuo spalio vidurio Mažeikių rūmuose galima pasigrožėti Evaldo Karaliaus fotografijų paroda „7 + vienas kelias“. Lietuviškojo „Camino Lituano“ savanoris 58-erių metų vyras ekspozicijos pristatyme save įvardijo ne rimtu žygeiviu, o tik mėgėju pasivaikščioti.
E. Karalius yra įveikęs šešis piligriminius kelius, vieną jų – Japonijoje, kuris vedė pro 88 šventyklas ir tęsėsi 1200 kilometrų.

Žygeivis, pristatydamas parodą, išreiškė viltį, kad galbūt savo aistra užkrės ir kitus žmones. „Draugų paragintas pirmą kartą dalijuosi vaizdais, matytais pėsčiųjų žygių metu. Gal kažkam jie taps paskata žengti pirmąjį savo kelionės žingsnį? Einant, o ne važiuojant automobiliu, atsiveria erdvės“, – akcentavo E. Karalius.

Žygeivio fotografijose užfiksuoti įspūdingi vaizdai, kurie lydi piligrimus jų kelionės metu.

Telšių apylinkės teismo pirmininko padėjėja Kristina Videikienė „Santarvei“ sakė, kad šiemet tai jau antroji fotografijos ekspozicija, susijusi su piligrimų kelionėmis: Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną buvo pristatyta Kęstučio Songailos nuotraukų ekspozicija iš 550 kilometrų piligriminio žygio „Camino Lituano“. Parodos atidarymo metu autorius pasakojo, kaip kilo idėja sukurti šį kelią Lietuvoje, nuo ko viskas prasidėjo, kas tai yra piligrimystė ir kt.

Ekspozicijos – viena po kitos

Per pastaruosius dvejus metus tai jau šešta ekspozicija, surengta Mažeikių teismo rūmuose. Šį pavasarį lankytojai galėjo susipažinti su nusipelniusio inžinieriaus, Klaipėdos miesto Garbės piliečio Valentino Greičiūno užfiksuotais kadrais iš Pietų Afrikos, Botsvanos, Namibijos safarių.

Pernai buvo surengta mažeikiškio operatoriaus, fotografo, keliautojo, ekspedicijų į tremties vietas organizatoriaus ir vadovo, bendrijos „Lemtis“ nario Gintauto Aleknos fotografijų paroda, skirta trėmimų aukoms atminti. Nuotraukos, kurias autorius kaupė daugiau nei 30 metų – keliaudamas tremties pėdsakais atokiausiuose Rusijos regionuose – suteikė unikalią galimybę į tragiškus šalies istorijos įvykius pažvelgti iš dabarties perspektyvos.

Mažeikių rūmuose buvo eksponuojami ir dailės kūriniai – palangiškės tapytojos Andželos Kaunienės „Balta kolekcija“.
Prieš dvejus metus čia surengta fotomenininko Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda „Teisingumo namai“ – visuomenei buvo suteikta galimybė išvysti tai, kas slypi už Temidės durų: nesuvaidinta kasdienybė, emocijos žmonių, kurie kiekvieną dieną kantriai dirba dėl teisingumo.

Sužino vienas per kitą

Idėja Mažeikių rūmuose rengti ekspozicijas, pasak K. Videikienės, kilo atsižvelgus į tai, kad į šią įstaigą atvykusių lankytojų, kurie laukia teismo posėdžių arba sprendžia kitus teisinius reikalus, nepasitiktų tik šaltos pastato sienos.
„Pabandėme įgyvendinti šią idėją ir ji prigijo: vieną ekspoziciją keičiame kita. O kūriniai mus pasiekia įvairiai. Neretai mūsų darbuotojai ar kolegos iš kitų rūmų dalyvauja kokioje nors parodoje, susipažįsta su autoriais, pasako, kad yra galimybė tai eksponuoti Mažeikiuose, ir taip pritraukia. Kiti autoriai patys sužino apie šią galimybę ir pasiūlo. Būna, kad parodos iš pradžių eksponuojamos Vilniaus ar Šiaulių teismuose, po to jos pasiūlomos ir mums“, – pasakojo K. Videikienė.

Kiek ilgai Mažeikiuose dar bus galima išvysti E. Karaliaus nuotraukas su vaizdais iš kelionės po Prancūziją, nenuspręsta. Tikimasi, kad kita paroda Mažeikių teismo rūmuose ir vėl atsiras be didesnių pastangų – tarsi savaime.
Nuotr. iš Mažeikių teismo rūmų archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content