Keliauti skatinantis projektas jo dalyvius užkrėtė azartu

Akcijos dalyviai stengiasi daugiau sužinoti apie ant magnetukų nupieštus
rajonų simbolius. Autorės nuotr.

Nuo liepos vyksta projektas „Surink Lietuvą“, skatinantis žmones keliauti po Lietuvą, pažinti įvairius jos kampelius. Jo esmė – keliauti ir aplankytoje vietovėje įsigyti magnetuką. Surinkus visus magnetukus, sudėliojamas stilizuotas Lietuvos formos žemėlapis.

Užsuka keliaudami darbo reikalais

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre „Santarvė“ lankėsi eilinį spalio trečiadienį. Vidurdienį į centrą vienas po kito užėjo du vyrai. Abu – įsigyti Mažeikių magnetuko.
Vienas jų sakė atvykęs iš Švenčionių, kitas – iš Kauno.
Iš Švenčionių atkeliavęs vyras Mažeikių turizmo ir informacijos centro direktorei Jolantai Gintalienei pasakojo, kad į kelionę po Šiaurės Lietuvą leidosi dėl akcijos „Surink Lietuvą“ magnetukų. Kaunietis sakė, kad mūsų krašte lankosi darbo reikalais, tačiau nutarė nepraleisti progos ir lauktuvių artimiesiems parvežti magnetų – jie dalyvauja akcijoje ir nori surinkti žemėlapį.
Keliautojus pasitikusi J. Gintalienė nepraleido progos plačiau papasakoti jiems apie mūsų rajono lankytinus objektus, pakviesti juos jei ne šį, tai kitą kartą drauge su šeimų nariais ilgiau pakeliauti po mūsų kraštą.

Ant magnetų – savi akcentai

Vasaros viduryje prasidėjęs projektas truks dvejus metus. Keliautojai, atvykę į kiekvieną savivaldybę, turizmo informacijos centruose, kai kuriuose viešbučiuose, viešojo maitinimo įstaigose už 1 eurą gali įsigyti dizainerės Eglės Zubkovienės specialiai šiai akcijai sukurtą magnetuką, o iš jų visų vėliau sudėlioti visos Lietuvos žemėlapį.
Yra 60 skirtingų magnetų – tiek, kiek Lietuvoje savivaldybių. Ant kiekvieno magneto pavaizduoti skirtingi paveikslėliai su to krašto įžymybėmis – įdomiausiais lankytinais objektais, simboliais, istorinėmis asmenybėmis.
Pavyzdžiui, ant Mažeikių rajono magneto yra pavaizduota rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Švirkštas, vaistų buteliukas ir stetoskopas simbolizuoja Viekšniuose veikiantį ir lankytojų laukiantį vaistinės muziejų. Ant magnetuko puikuojasi ir atnaujinto Pavirvytės dvaro vaizdas.

Būna ir įdomių istorijų

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojų skaičiavimu, per tą laikotarpį, kiek akcija vyksta, keliautojai jau įsigijo per 2 tūkst. Mažeikių magnetų. Ir jau ne kartą prireikė atsargas papildyti.

Iš magnetų „Surinkti Lietuvą“ žmonės stengiasi ir keliaudami, ir keisdamiesi magnetais vieni su kitais. Autorės nuotr.

Kartais atsitinka taip, kad turizmo centrai magnetų pritrūksta. Tada keliautojai iš anksto sumoka 1 eurą, palieka voką su pašto ženkliuku ir užrašytu savo adresu. Turizmo informacijos centrų darbuotojai, kai tik gauna magnetų papildymą, išsiunčia juos keliautojams, su kuriais taip susitarė.
Turizmo vadybininkė Genutė Mažeikaitė prisiminė neseną istoriją, parodančią, kad akcija jau yra tapusi ne tik skatinančia keliauti, bet ir daugiau bendrauti bei labiau pasitikėti vieni kitais.
Pasak centro darbuotojos, neseniai buvo atvejis, kai į centrą atvyko mažeikiškė moteris. Ji pasakojo, kad savo pašto dėžutėje rado laišką. Jame – 5 eurai ir prašymas nupirkti 5 „mažeikietiškus“ magnetukus, o juos nupirkus, atsiųsti voke su ant jo užrašytu adresu ir priklijuotu pašto ženklu.

Nepatenkinti darbo laiku

Pasak Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojų, akcijos dalyviai jau pajuto azartą. Perka magnetukų ne po vieną ir sako, kad jais mainysis su giminaičiais, pažįstamais ar specialiai socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtos mainų grupės nariais.
Tačiau Lietuvos turizmo informacijos centrų, o taip pat ir Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai pastebi, kad dabar, pasibaigus turistiniam sezonui, keliautojų, kurie atvyksta norėdami nusipirkti magnetų, mažiau.
Akcijos dalyviai, norintys surinkti Lietuvos žemėlapį, džiaugiasi tokia galimybe, tačiau skundžiasi dėl ribotų magnetų platinimo vietų. Daugelyje miestų jų galima įsigyti tik turizmo informacijos centruose.
„Mano nuomone, akcija labai gražiai apnuogino turizmo informacijos centrų absurdą. Panašu, jog didelė jų dalis gyvena dar giliame sovietmetyje – dirba nuo 8 iki 17 valandos, labai „saugo“ pietų laiką, o ne turistinio sezono metu savaitgaliais iš viso nedirba… O juk jie pirmiausia turėtų būti orientuoti į lietuvius, kurie keliauja ne tik per atostogas, bet ir savaitgaliais. Yra ką tobulinti“, – įsitikinęs akcijos dalyvis Vytas Mankauskas.

Įsigyja ir patys, ir keičiasi

Vis tik pasakodami apie savo kelionių potyrius žmonės dažniausiai teigiamai įvertina centrų darbuotojų pastangas pristatyti savo kraštą, sudominti keliautojus, pasitiki jų rekomendacijomis aplankyti vieną ar kitą to krašto objektą.
„Pakruojyje mus pasitiko labai šaunus vyrukas. Diskutavom apie viską – nuo istorijos iki politikos. Mažeikiuose centro darbuotoja labai daug papasakojo, davė rajono žemėlapį, pakvietė labiau patyrinėti rajoną“, – pastebėjimais su „Santarve“ pasidalijo vilnietė Jurgita Andrikienė.
Dalis magnetus renkančių akcijos dalyvių sako, kad stengiasi aplankyti vietas, kurios ant jų yra pavaizduotos, todėl kad ir lėtai, tačiau patys žada apvažiuoti visus 60 Lietuvos savivaldybių ir susipažinti su kiekvieno krašto lankytinais objektais.
Kiti sako, jog visų rajonų patys neaplankys, tačiau žemėlapį nori surinkti, todėl magnetais keičiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content