Atsižvelgiant į rajono verslininkų pageidavimus, Savivaldybės administracija parengė dokumentą, kuris leistų įmonėms, rūšiuojančioms antrines žaliavas, sumažinti atliekų susikaupimo normas. Jį Tarybos posėdyje ruošiamasi patvirtinti jau šį mėnesį.
Rinkliava suvienodinta
Nuo liepos mėnesio įsigalios didesnė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą bei nauja atliekų surinkimo tvarka. Verslininkai, sužinoję apie tokius pasikeitimus, išreiškė nepasitenkinimą, kad Savivaldybė, rengdama naujus teisės aktus, neatsižvelgė į jų siūlymus, pageidavimus.
Pirmadienį Savivaldybėje vyko jos vadovų ir specialistų susitikimas su verslininkais ta pačia atliekų tema.
Savivaldybės meras Antanas Tenys dar kartą verslininkams paaiškino, kodėl balandžio mėnesį Taryba patvirtino naują rinkliavą: esą vadovaujantis Telšių regiono atliekų tvarkymo centro priimtu solidarumo principu, rinkliava visuose keturiuose apskrities rajonuose turi būti vienoda, o mūsų rajone ji buvo mažesnė.
„Nieko nepadarėme, tik apskrityje sulyginome įkainius. Jau artėjome prie trijų milijonų litų skolos už atliekų tvarkymą“, – situaciją komentavo meras.
Norma galės mažėti
Įmonėms atliekų susikaupimo norma diferencijuota atsižvelgiant į pastatų plotą. Pavyzdžiui, prekybos paskirties pastatams, kurių plotas per 500 kvadratinių metrų, metinės rinkliavos dydis sieks net 1600 litų. Verslininkų teigimu, toks dydis esąs nerealus.
Atsižvelgdama į verslininkų pageidavimus, Savivaldybės administracija parengė Vietinės rinkliavos mokėtojų minimalios komunalinių atliekų susikaupimo normos mažinimo tvarką. Pasinaudoti ja galės vietinės rinkliavos mokėtojai, visi fiziniai ir juridiniais asmenys, valdantys, naudojantys, disponuojantys nekilnojamu turtu ( išskyrus žemės sklypus) ir rūšiuojantys antrines žaliavas. Joms priskiriamas popierius ir kartonas, stiklas, plastika, metalai.
„Minimali komunalinių atliekų susikaupimo norma galės būti mažinama ne daugiau kaip 25 procentais ir tik už einamuosius metus, jei iki gruodžio mėnesio bus pateikta pažyma apie pristatytą antrinių žaliavų kiekį“, – informavo Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Verslininkui Deivydui Vyniautui pasiteiravus, kuo remiantis pasirinkti būtent tokie procentai, vedėjas atsakė, kad toks dydis esąs sąlyginis, nes iki šiol tokios praktikos nebuvę.
pritariu Jorei. Rajono valdininkai debiliukai,kada suprasite kad ne butas siukslina,o siuksliu kiekis priklauso nuo gyventoju skaiciaus jame. Kodel Daiva Sideikiene siuo klausimu taip pat tyli ?
Beje, ne karto buvo rašyta. Bent aš skaičiau:) . Reikia pasidėti dominančią informaciją.
sunku parašyt kiek už antrą pusmetį mokės gyventojai??????????kam tada iš vis rašinėjat???? verslininkai matai nubiednės…MAXIMINIŲ pelnai sumažės???? Nejuokinkit žmonių ir nerašinėkit vėjų…Dar kartą prašau parašytri kiek už II ketvirtį mokės gyventojai…..atia šiukšlintojai….
Ponai susirūpino ponais verslininkais. O ką padarėte dėl gyventojų.? Nieko, tik nubalsavote, kad pritarti kainų didinimui. Tušti šios mūsų valdžios pliurpalai.
Trecdalis Mazeikiu gyventoju isvyko – mokesciai liko.
Verslininkai taupo pinigą ir už jį kovoja,o aš būsiu solidarus AVINAS,nors gyvendamas vienas surenku gal 15 nepilnų konteinerių.Dėkojų mūsų valdžiai,kad už mane surinks dar 37konteinerius šiukšlių .Tegyvuoja TEISINGUMAS ir SOLIDARUMAS.