Policija pažymi, kad tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose neretai nukenčia pėstieji eismo dalyviai ir dviratininkai.
Nors visi žino, kad atšvaitas yra privalomas, šio reikalavimo dažnai nesilaiko.
Žuvo tamsiu paros metu
Žiemą eismo sąlygos sudėtingos: ilgas tamsusis paros laikas, blogas matomumas, silpnai apšviestos miestų gatvės, tad iš visų eismo dalyvių – ir vairuotojų, ir pėsčiųjų – jos reikalauja ypatingo atidumo.
Anot policijos pareigūnų, atrodo, visi suvokia, kad atšvaitai yra būtini, bet daugelis žmonių kažkodėl jų nesegi. Policijos pareigūnai primena ir prašo: būkite matomi dėl jūsų pačių saugumo.
Per praėjusius metus Mažeikių rajone buvo užfiksuotas 21 įskaitinis įvykis, kai nukentėjo pėstieji. Iš jų šešiolika buvo sužeista, trys – žuvo, ir visi trys – tamsiu paros metu. Aštuoniais atvejais šios nelaimės įvyko dėl pėsčiųjų kaltės.
Lietuvoje pernai žuvo net 98 pėstieji eismo dalyviai, kurių didžioji dalis – 63 – žuvo tamsiuoju paros metu.
„Šie skaičiai verčia budinčius policijos ekipažus atkreipti dėmesį ne tik į vairuotojus, bet ir į atšvaitų ar šviesą atspindinčių liemenių nenaudojančius pėsčiuosius bei dviratininkus, rengti prevencinius reidus šiems pažeidimams užkardyti. Šiemet tokių reidų, kai į pagalbą mums atvyks pareigūnai iš Telšių, bus dar daugiau negu pernai“, – sakė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Sausį rajono policijos pareigūnai užfiksavo 262 kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejus, didžioji dalis jų – greičio viršijimas. Tačiau buvo nubausti ir aštuoni pėstieji – du nenaudojo jokių šviesą atspindinčių elementų, keturi nepaisė šviesoforo signalų, du gatvę kirto ten, kur tai daryti draudžiama. Sausį sulaikyti ir du neblaivūs dviratininkai.
Gresia piniginė bauda
Policijos pareigūnai pataria atšvaitą prie drabužių pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių.
Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele, segtuku reikia prisegti prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje.
Atšvaitą-juostelę lengvai uždedame ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje. Jei turite tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite prie drabužių dešinėje pusėje.
Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.
„Pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Už visų šių reikalavimų nesilaikymą gresia bauda nuo aštuoniasdešimties iki šimto keturiasdešimties litų“, – taisykles priminė N. Gurauskas.
Vairuotojams pareigūnai taip pat primena, kad tamsiu paros metu kelyje priverstinai sustojęs (išskyrus stovėti skirtas vietas) ir išlipdamas iš motorinės transporto priemonės asmuo privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prisisegęs prie drabužių atšvaitą.
senai taip reikejo jau atsibosta vaziuok kad ir mazu greiciu kad ispuola koks idijotas sunku pamatyt
Kam ir kokia bauda,kad neapšviestos gatvės?