Energijos išteklių biržos „Baltpool“ duomenimis, dabar sudarant ilgalaikes biokuro tiekimo sutartis, šio kuro kaina ateinantį šildymo sezoną būtų iki trečdalio mažesnė, palyginti su praėjusiu sezonu.
Ragina ir kitus šilumos tiekėjus pirkti biokurą
Kai kurie šilumos tiekėjai jau sudarinėja per biržą ilgalaikes biokuro tiekimo sutartis ir tokiu būdu fiksuoja mažesnes kainas kitam šildymo sezonui.
„Priklausomai nuo regiono, biokuro kaina šiuo metu yra vidutiniškai 20–30 procentų mažesnė nei praėjusį šildymo sezoną. Todėl dabar užfiksuota mažesnė kaina vėliau atsispindės ir vartotojų sąskaitose. Biokuro kaina sudaro apie 50 proc. galutinės šilumos kainos, tad galima tikėtis iki 10–15 proc. mažesnių sąskaitų“, – teigia energetikos viceministras Vidmantas Macevičius.
Iki šiol jau šeši šilumos tiekėjai yra sudarę ilgalaikes biokuro tiekimo sutartis kitam sezonui. Viceministras ragina ir kitus šilumos tiekėjus nelaukti paskutinės minutės, nes prasidėjus šildymo sezonui biokuro kainos gali išaugti.
Atvėsus orams biokuro kainos padidės
„Baltpool“ generalinės direktorės pareigas laikinai einanti Daiva Garbaliauskaitė pabrėžia, kad atvėsus orams biokuro kainos veikiausiai padidės. Tad į trumpalaikes sutartis viltis dedantys šilumos tiekėjai vėliau gali būti priversti kurą pirkti brangiau.
„Šiuo metu biokuro kaina – itin patraukli. Ji yra sumažėjusi iki maždaug 140 eurų už toną naftos ekvivalento ateinančiam šildymo sezonui. Be abejo, išlieka nedidelė tikimybė, kad šildymo sezono metu trumpalaikių kontraktų kainos bus dar mažesnės, tačiau reikia labai rimtai įvertinti visą riziką. Trumpalaikių sandorių rinka yra nepastovi, ji svyruoja priklausomai nuo oro sąlygų ir biokuro pertekliaus dydžio. Esant drėgniems ar šaltiems orams, kainos paprastai kyla. Todėl yra didelė rizika, kad tuo metu, kai bus didžiausias biokuro poreikis, jo kainos taip pat bus didžiausios“, – sako D. Garbaliauskaitė.