Karantinas visiems kelia nerimą, įtampą bei papildomų rūpesčių. Vyresnio mokyklinio amžiaus vaikus auginantys mažeikiškiai susirūpino dėl jau karantino metu tiesioginio kontakto būdu vykusių vaikų ir jaunimo mokymų, skirtų Pirmajai Komunijai bei Sutvirtinimo sakramentui.
Mažeikiškių šeima buvo nusprendusi, kad jų aštuntokas sūnus šiais mokslo metais ruošis Sutvirtinimo sakramentui, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje lankys pasirengimo šiam sakramentui mokymus.
Tačiau Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas ir tėvai susirūpino savo vaikų saugumu.
„Mokyklose visaip kaip stengiamasi, kad mokiniai turėtų kuo mažiau socialinių kontaktų ir su bendraamžiais, ir su mokytojais. O į mokymus bažnyčioje, net ir paskelbus karantiną, rinkdavosi įvairias miesto mokyklas lankantys vaikai ir jaunimas. Tai natūraliai kyla klausimas: kaip tie jų srautai reguliuojami? Kaip Dievo tarnai užtikrina, kad vaikai vieni nuo kitų nepasigautų viruso? Kodėl šie mokymai negali vykti nuotoliniu būdu?“ – atsakymus į šiuos klausimus aštuntoko mama dar praėjusią savaitę uždavė ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonui Gintarui Lengvinui, ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Apolinarui Stonkui.
Tačiau konkrečių atsakymų ji nesulaukė.
Šiuo klausimu pasidomėjo ir „Santarvė“.
Apie tai skaitykite penktadienio laikraštyje.
Kūdikystėje esu buvęs pakrikštytas. Nesu ėjęs jokių komunijų, jokių sutvirtinimo sakramentų, po bažnyčias nesivalkioju, nes nematau tikslo. Tačiau nesu nusistatęs prieš ją, gerbiu 10 Dievo įsakymų ir gyvenu pagal juos. Esu laisvas žmogus. Tokie yra ir mano vaikai. Kas trukdo Jums būti laisvais ir kas verčia Jus klauptis ir žemintis?
nesuprantu kodel vaikus kurie dar nieko nesupranta tevai krikstija ir vercia eiti pas tuos kunigus kuriu reputacija senai jau nekokia, tuo labiau kad musu tikroji religija yra pagonybe ,o ne sita mauzoliejine ir uz pinigus
K.Jagmino pradinė mokykla sudarė visas sąlygas dėl nuotolinio pasiruošimo. Katechetės pamokėlė vyksta per ZOOM, o šv.Mišias galima stebėti internetu, ar kkausytis per radiją, tik po to per Tamo reikia parašyti Mokytojai, kokia pamokslo pagrindinė tema buvo. Kas ieško galimybių, tas ir randa.
pritariu. Visi turime ieškoti sprendimų būdų, o ne virkauti.
„Kaip Dievo tarnai užtikrina, kad vaikai vieni nuo kitų nepasigautų viruso?“. Tai vis kažkas kitas turi tamstomis pasirūpinti, tik ne patys- vis tas liurbiškas mąstymas. Atsisėsk vienas kamputyje ir tavęs niekas neužkrės- kur problema, ponai?
Per mažai ksmpų