Bažnyčioje – tradiciniai atlaidai ir neeilinis jubiliejus

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=754 template=caption]Sekmadienį Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios parapijos nariai minėjo dvi šventes – šios bažnyčios 80 metų jubiliejų ir Porciunkulės atlaidus.

Prisimena statybas

Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia buvo pradėta statyti 1930 metais. Po šešerių statybos metų, rugpjūčio 2 dieną, bažnyčią įšventino Telšių vyskupas Justinas Staugaitis.
Mažeikiuose gyvenantis ir birželio mėnesį savo šimto metų jubiliejų minėjęs Albertas Kulvinskas su „Santarve“ buvo pasidalijęs prisiminimais apie šios bažnyčios statybas.
„Mano tėvai buvo ūkininkai. Ūkininkams pagal tai, kiek jie turėjo žemės, buvo nustatyta, kiek iš Jazdauskų plytinės jie turi parvežti plytų Švč. Jėzaus Širdies bažnyčiai statyti. Kadangi tėvai turėjo daugiau nei trisdešimt hektarų, tų plytų mudviem su broliu teko atvežti nemažai“, – pasakojo šimtametis.

Tradicija atėjo iš Italijos

Atlaidų Šventąsias Mišias laikė Mažeikiuose gimęs, užaugęs ir čia mokyklą baigęs, dabartinis Klaipėdos Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Virgilijus Poškus. Jis mažeikiškius kvietė melstis už visą parapiją ir prisiminti per praėjusius aštuoniasdešimt metų šioje bažnyčioje dirbusius kunigus, patarnautojus, vargonininkus, choristus, pročkeles.
Svečio teigimu, šiemet buvo minimi ir 800 metų nuo Italijos Porciunkulės miestelyje kadaise vargšų globėjo ir užtarėjo šv. Pranciškaus Asyžiečio atstatytos mažos koplytėlės.
Prie jos vėliau buvo įsteigtas Mažųjų brolių pranciškonų vienuolynas. Ilgainiui katalikiškos bendruomenės rugpjūčio 2-ąją dieną įprato minėti kaip Porciunkulę – Švč. Mergelės angeliškosios šventę.

Ruošėsi iš anksto

Gausus šventės dalyvių būrys rinkosi į klubo „Mano namai“ narių gėlių kompozicijomis papuoštą bažnyčios šventorių ir pačią bažnyčią.
Šalia centrinio bažnyčios altoriaus buvo pastatyta didžiulė širdis su skaičiumi 80. Kiek tolėliau buvo pastatytas širdelių medis, kurį papuošė parapijos namų lankytojų sukurtos keramikinės širdelės.
Dar gerokai prieš sekmadienį vykusią šventę bažnyčios sienas papuošė Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių bei mokytojų Raimondo ir Astos Milėškų dailės darbų paroda. Bažnyčios jubiliejaus proga buvo sukurti, atspausdinti ir į šventę atėjusiems žmonėms išdalyti knygų skirtukai.
Po Šv. Mišių bažnyčios šventoriuje jubiliejaus ir Porciunkulės atlaidų proga savo atliekamas žemaitiškas dainas dovanojo ir pašokti mažeikiškius pakvietė kultūros centro folkloro kolektyvo „Alksna“ nariai.
Bažnyčios šventoriuje įsikūrė kulinarai – kalvio Donato Liekmanio paskolintoje didžiulėje keptuvėje „Carito“ savanoriai kepė blynus ir jais vaišino šventės dalyvius.

Šventę sukūrė savanoriai

Švč. Jėzaus širdies bažnyčios tarybos narė bei prie parapijos įsteigtos viešosios įstaigos „Via alba“ direktorė Daiva Meškienė „Santarvei“ sakė, kad tai, jog iškilmingai buvo paminėtas bažnyčios jubiliejus bei Porciunkulės atlaidai, – bendras kunigų, parapijiečių, „Carito“ savanorių bei visų geros valios žmonių nuopelnas.
„Pasiruošimo Švč. Jėzaus širdies bažnyčios jubiliejui ir atlaidams procesas buvo labai gražus bei simboliškas. Su savanoriais, padedami keramikės Laimos Mikalauskienės, iš molio lipdėme širdeles. Norėjome, kad jos būtų tarsi simbolis miestui, bendruomenei, parapijai. Jeigu kiekvienas po dalį savo širdies įdėtume į kažkokius mažus dalykus, negalvodami apie grąžą, atlygį, visiems būtų geriau: ir tas mūsų miestas būtų gražesnis, ir santaikos daugiau būtų“, – sakė D. Meškienė ir dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

2 Atsakymai į “Bažnyčioje – tradiciniai atlaidai ir neeilinis jubiliejus”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kiek vakar klausiausi, tai giesmės buvo giedamos lietuviškos, o Mišių dalys – lotyniskos. Tai nesuprantu, kaip komentatorius negirdėjo lietuviškų giesmių, jei jos buvo giedamos?

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    ačiū organizatoriams..tikrai buvo malonu…ir blynai skanus,o ansamblis ALKSNA papuošė visą šventę! o bažnyčios chorui turiu maža pastabėlę ;mielieji kitai šventei sugiedokite paprastesnes gražesnes paprastam žmogui suprantamas giesmes.(..lietuviškas)ačiū :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content