– Prisimenu, vaikystėje pamačiau namuose paštininkės tėvams atneštus balsavimo biuletenius. Smalsumo vedamas studijavau, kas tai per dokumentas. Tuomet man kilo klausimas: ką tai galėtų reikšti – pranešama apie rinkimus, o biuletenyje įrašyta tik vieno kandidato pavardė ir vardas – už jį ir balsuos tėvai. Kodėl tai vadinama rinkimais, jei pasirinkimo nėra, jei iš anksto aiškus visų žmonių „sprendimas“ ir rezultatas?
Dabar tą procesą švelniai pavadinčiau totalitariniu žaidimu, kurio metu liaudis renka valdžią – asmenis, kurie jau iš anksto paskirti.
Šiandien galime pasidžiaugti, kad turime demokratiškus rinkimus, o ne žaidimą. Demokratijos suvokimas ir svarba ypač sustiprėja Ukrainos įvykių kontekste. Akivaizdus pavyzdys, kaip galima pasinaudoti nedemokratiškai organizuotų rinkimų rezultatu ir į kokį sunkų kelią yra įklampinami šalies žmonės, visa tauta…
Šiuose rinkimuose mums būtina rūpintis tik vienu – rajono bendruomenės aktyvumu dalyvaujant rinkimuose. Mano asmeninis noras, siekis yra, kad į rinkimus ateitų kuo daugiau rajono piliečių, kad aktyviau įsijungtų jaunimas, kad žmonės patys nuspręstų, kam patikėti sprendimų priėmimą ateinantiems ketveriems metams. Ketveri metai lyg ir ne tiek jau daug suaugusio žmogaus vertinimu, bet palyginkime: mūsų jaunimas per tuos metus pradeda ir baigia gimnaziją ar aukštąjį mokslą. Pripažinkime, tai išties yra didelis laiko tarpas. Nešvaistykime laiko, nebūkime abejingi savo ir savo artimųjų ateičiai – būkime pilietiški.
Svarbiausia, su šypsena galima sakyti, kad kiekvienas rajono gyventojas turi pilietinę teisę išsakyti savo nuomonę balsuodamas, pasirinkdamas ir spręsdamas – kas nuodija jų gyvenimus, o kas teikia vilties ir tikėjimo.
Kviečiu kiekvieną – eikime ir balsuokime!
Girdėjau Mažeikiuose šnekant, kad BALČIŪNAS teistas.