Daugiabučių namų gyventojai buriasi į Dujų (ne)vartotojų bendruomenę ir savo teises prieš „Sauridą“ ketina ginti teisme. Nors bendrovės sutartyje įrašyta, kad norintieji atsisakyti dujų tiekimo turi apie tai pranešti prieš dešimt dienų, tačiau tenkinti gyventojų prašymų neskubama.
Dujų vartotojai kreipėsi į jų teises ginančias institucijas, tačiau tinkamos pagalbos nesulaukia.
Vyksta susirašinėjimas
Vieni dujų vartotojai, negalintys išsilaisvinti iš „Sauridos“, pagalbos ieško Savivaldybėje, kiti – vartotojų teises ginančiose institucijose. Tačiau pagalbos paieškos virsta tik susirašinėjimu: gyventojų raštai, nukeliavę į Konkurencijos tarybą, Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją ar Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, persiunčiami Mažeikių rajono savivaldybei.
„Vyksta susirašinėjimas. Mes nepatenkinti, kai vartotojų skundai dėl jų teisių pažeidimo persiunčiami mums. Yra sutartis, reguliuojanti santykius tarp pardavėjo ir pirkėjo. Jeigu ji pažeista, turi įsikišti vartotojų teises ginanti tarnyba ir greitai sureguliuoti, jeigu tiekėjas nepaklūsta – bausti ir t. t.“, – Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius nepatenkintas institucijų požiūriu.
Siūlo kreiptis į teismą
Vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Santarvei“ ne kartą yra akcentavusi, kad Savivaldybės administracija pagal teisės aktuose nustatytą kompetenciją turi užtikrinti bendrovės „Saurida“ priežiūrą, pareikalauti, kad ji vykdytų licencijuotos veiklos sąlygas ir pan., nes įsakymą dėl leidimo „Sauridai“ užsiimti mažmenine dujų prekyba yra pasirašęs Savivaldybės administracijos direktorius. Pats B. Kryžius teigia, kad licencijos sustabdymas ar atėmimas dar labiau apsunkintų situaciją, nes gyventojai liktų be dujų, net ir tie, kuriems „Sauridos“ sąlygos tinka.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė pacitavo gyventojams įvairių institucijų duotus atsakymus. Komentuojamas Civilinis kodeksas, įtvirtinantis teisę vienašališkai nutraukti vartojimo energijos pirkimo-pardavimo sutartį.
„Mes juridiškai neturime jokių galių. Kaip ir kitos institucijos, gyventojams dėl sutarties nevykdymo siūlome kreiptis į teismą“, – apie Savivaldybės veiksmus dėl konkrečių prašymų informavo vedėja.
Vartotojai buriasi į bendruomenę
Iš „Sauridos“ negalintys išsivaduoti dujų vartotojai suprato, kad pavieniui ginti savo teises bus sunku.
Viešojoje erdvėje išgirdę teisininkės Linos Rimkienės pažadą bendruomenei padėti, norintys atsisakyti centralizuoto dujų tiekimo mažeikiškiai ėmė burtis į Dujų (ne)vartotojų bendruomenę.
Plačiau apie tai, ką planuoja mažeikiškiai ir kas vyksta sostinėje, skaitykite antradienio „Santarvėje“.
as jau matau ,kad spaudai dujininku bedos atsibodo
Komentatoriau ,tai kokiame darbe dirbi kad gali svaidytis pinigais uz nieka ! :)))
savivaldybės klerkai su saurida nesibars,nes jis jų maitintojas
bambat atsijunkit ir baigta,aš atsijungiau nusipirkau kondicinę plytelę verdu ir vargo nematau,o elektros sunaudoju labai mažai
Štai ką daro žmonės televizorių žiūrėjimas. Pradeda įtikėti viskokiomis srovėmis ir janutienėmis. Jiems nusišikti ant tų 20Lt per mėnesį. Kuo daugiau yra tikinčių tomis televizijomis, tuo daugiau idiotų atsiranda. Belieka tik džiaugtis.
Jūs patys kalti, kad nesugebat uždirbti tiek, kad susimokėtumėt mokesčius. O verslas daro taip, kaip jam geriau. Jis turi uždirbti pinigus. Tą sėkmingai ir daro. Nepatinka, galite eiti ten, kur geriau. Man netrukdo, todėl aš nieko ir nedarau. Nors dujų suvartoju simboliškai.
Visiems spuoguotiems atsilupeliams: aš su Rancu nieko bendro neturiu ir jo veikla man neįdomu. Aš tik apmoku gautas sąskaitas ir gyvenu ramiai
nebedaug beliko iki pavasario – tik 23 dienos :), nusvis saule – baigsis vargai ir, gal baigsis visos depresijos, kurios taip isisaknijusios musu tautieciuose :)
O juk kaip tyčia kai viešinama stambiu mastu atsiranda seimūnų, norinčių pasireklamuoti ir pradedančių domėtis situacija, bei ją spręsti, pasijungia grandinė žmonių, kuri pradeda gelbėti ir aiškintis, bet tik po garsaus viešinimo, tokio kaip Janutienės laidose ir pan.
Ne suprantu Mažeikiškių, bambat ir bambat, kreipkitės į rimtas laidas“Srovės“ ir panašaus pobūdžio išjudins tą reikalą kaip mat, o kol tyliai visi susirašinėja, taip ir liks susirašinėjimu, čia jau reikia viešinti visai Lietuvai, kad nevykdomas žmogaus pasirinkimas atsisakyti dujų, čia tas pats kaip žmogų pagavus įkaitu laikyti, pavaikščioti su žurnalistais savivaldybės ir „Saurida“ korodoriais, aiškintis, viešinti ir viešinti ir tada ledai pajudės, na jau netikiu, kad nebėra jokios Lietuvoj institucijos, kuri negina vartotojų teisių, o dar tų, kurie išvis nenori būti vartotojais tų dujų.
Aš nesiruošiu atsijungti dujų, tačiau nemokėjau ir nemokėsiu naujo abonementinio mokesčio tol, kol su manimi nebus pasirašyta nauja sutartis, kurioje bus nurodytas naujas abonementinis mokestis. Sutartį pasirašysiu tik tada, kai man tikrai bus įrodyta, kad po rezervuarų remonto, abonementinis mokestis vėl bus sumažintas iki buvusio.
Nesuprantu, Kodėl savivaldybės administracija nesikreipia į prokuratūrą dėl viešojo įntereso gynymo?
Pirmiausia parašyti atsisakymo prašymą Ranco valdomai įmonei. Praėjus 10 dienų ir neatvykus šios šaraškinų kontoros darbuotojams, parašyti vienašališką sutarties nutraukimo raštą, prieš tai apmokėjus visas skolas. Užsukti dujų kranelį savo bute, ir tas dundukas nebeturės teisės siųsti sąskaitas už abonimentus ir kt. sugalvotus mokesčius. Ir viskas. Gali neatjunginėti savo bezdalų. Nieko neišgasdins.
pagal vartotojų teises niekas negali priversti žmonių naudotis tuom, kuom jie nenori. aš irgi noriu dujas atsijungti, bet net nežinau kur kreiptis dabar net..
Kryžius su Rancu susitarę. Ne veltui Facebuke abu draugauja. Negi kenksi savo korešui.
Garantuotai neteisus Rancas tik gaves teismo nutarti liausis kvailioti.Gerai butu,kad ikaltu jam apsimoketi visiems prasiusiems atsijungti uz prasymo ignoravima.
saunuoliaia gyventojai! dazniau reiketu vieningai kovoti,ne tik del duju ;-)
patarciau kokia televizija pasikviesti,manau,pagelbetu ;-)