Pasivažinėjimus dviračiais daugelis sieja su laisvalaikiu, iškylomis į gamtą. Vis tik daugėja žmonių, dviračiais važiuojančių ir į darbus. Taip keliauti kur kas greičiau nei stovėti automobilių eilėse.
Mažeikiškiai, važinėjantys dviračiais, pastebi, kad ši transporto priemonė populiarėja.
Dviračius, kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo priemonę, populiarina Mažeikių turistų klubas. Jo nariai organizuoja vienadienius ir kelias dienas trunkančius žygius.
Pavyzdžiui, pavasarį Lietuvoje vykstant kasmetinei aplinkos švarinimo akcijai „Darom“, klubo nariai į Leckavą tvarkyti piliakalnio keliavo ekologiškai – dviračiais. Ir kvietė prisijungti visus, norinčius pajudėti, nuveikti kažką naudingo.
Klubo nariai kasmet rengia dviračių rogainingo arba kitaip – orientacines varžybas.
Vis tik viena iš klubo narių Rita Alšauskienė sako, jog visiems reikia užsidirbti duonai, dviračiams galima paskirti savaitgalius, šventines dienas. O vadinti šią transporto priemonę gyvenimo būdu gal kiek ir per skambu.
„Man dviratis – sveikatos palaikymo priemonė, galimybė pajudėti, pailsėti, pabūti gryname ore“, – jo naudą įžvelgė pašnekovė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje
Vienareikšmiškai abu, važiuojant tvirtėja visas kūnas, gerėja savijauta, tuo pačiu gali ir nuvažiuoti visur, kur pageidauji. Aišku į šventę nevažiuosi, viskam sava priemonė. Keliaujant tolimus atstumus irgi pasiimam dviračius, įsimetam atsarginių dalių, kitų priedų , kad ištikus nelaimei galėtumėm toliau tęst kelionę ir tiek.
Labai reikalingas dviračių takas į Viekšnius!!!
Reikia tako i vieksnius
Pritariu dviratininkui, tokio tako tikrai labai reikėtų. Važiuojančių ta kryptimi dviračiais tikrai nemažai, o saugumo jokio, furos lekia viena po kitos.
galėtų dviračių takus nutiesti link Viekšnių. Kažkaip tas kraštas visai užmirštas.???