Gimnazijoje – liaudies amatų ir profesijų mugė ,,Šiupinys“

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Penktadienį Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje vyko liaudies amatų ir profesijų mugė „Šiupinys“. Gimnazijos pedagogai organizuodami renginį stengėsi į mugę sukviesti kuo įvairesnių sričių atstovų, kad kiekvienas moksleivis ne tik pamatytų profesijų, amatų įvairovę, bet ir galėtų pasirinkti tai, kas labiausiai domina. Pagal sudarytą tvarkaraštį mokiniai dalyvavo susitikimuose, parodose, pristatymuose.
Patys mažiausieji – pradinukai – ne tik apžiūrėjo keramikos darbelių, dekoratyvinių žvakių, verbų parodėles, bet ir patys tapo kūrėjais. Juos keramikos paslapčių mokė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoja Laima Mikalauskienė. Gimnazijoje besimokančių mokinukų mama J.Šiaudvytienė sutiko pamokyti gaminti žvakes, vaikai džiaugėsi tapę „Žvakių fabrikėlio“ dalyviais. Artėjančioms šventėms pradinukai mokėsi patys pasidaryti verbas. Kadangi viena veikla keitė kitą, nespėjo nusibosti.
Medžiotojas Algis Šadauskis pakvietė į „Medžiotojų svetainę“, kur mokiniai apžiūrėjo trofėjų ir nuotraukų parodą. A.Šadauskis vaikams papasakojo ir apie kitą savo pomėgį: jis ne tik medžiotojas, bet ir bitininkas, tad buvo įdomu išgirsti, kad bitės neša ne tik medų, o sukuria ir kitokių produktų: bičių duonelę, bičių pikį, bičių pienelį. Visi šie produktai, kaip ir medus, turi gydomųjų galių.
Sveikatinimo punkte, 3D klasėje, laukė gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė D. Perminienė, kuri mokiniams parodė filmuką, supažindino su mediko profesija.
Aktų salėje įsikūrusioje „Tautodailės klėtyje“ mokiniai apžiūrėjo VŠĮ „Vilties erdvė“ darbų parodėlę, labiausiai patikusius darbelius galėjo įsigyti. Ypač populiarūs buvo velykiniai suvenyrai, įvairios smulkmenos. Mergaites sužavėjo nėrinių parodėlė, savo nėrinius demonstravo tautodailininkė A. Bliudzukienė. Mokiniams įdomu buvo pamatyti ir tautodailininkių B. Steponavičienės ir M. Korsakienės iš Ylakių audinių parodą, ypač didelį įspūdį paliko galimybė austi pačioms. Ne viena mergaitė ryžosi išbandyti audimo stakles, patirti, kaip mūsų protėviai audė. O kokie nuostabūs tautodailininkės, skuodiškės E. Šeputytės karpiniai! Tautodailininkė pasakojo mokiniams apie pomėgį, pasiekimus, parodas, pedagoginį darbą.
Žemesniųjų klasių mokinius ir ne tik juos užbūrė Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro edukacijos: mergaitės panoro pačios pasigaminti apyrankes, velykinius simbolius, berniukai negalėjo atsitraukti nuo robotikos būrelio vadovės, konstravo, rinko modeliukus. Susižavėję galimybe pasigaminti lėktuvėlį, apsupo aviamodelininkų būrelio vadovą ir patys konstravo lėktuvėlius. Kiek džiaugsmo suteikė pačių pagaminti darbeliai…
Vyresnes mergaites viliojo „Grožio salionas“, čia jų laukė kirpėja – stilistė Loreta Dimienė, mielai patarinėjusi, atsakiusi į iškilusius klausimus. Labiausiai nudžiugino galimybė susišukuoti ar apsikirpti. Ne mažesnio susidomėjimo susilaukė ir vizažistė Aušra Baltmiškienė, kuri patarė, kaip prižiūrėti veidą, kaip pasidaryti makiažą, kuris šiek tiek paryškina veido bruožus.
Vyresniuosius, be abejo, sudomino „Vairavimo mokykla“. Čia jie galėjo atlikti eismo taisyklių testus, vairavimo simuliacijas. Mokyklos direktorius R. Bliudzukis papasakojo apie vairuotojo profesionalo darbą, galimybes įsigyti šią profesiją, apie šeimos verslo kūrimo galimybes.
Po mokyklą pasklidęs kepinių kvapas viliojo apsilankyti „Maisto gamybos cechelyje“, kuriame Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus mokiniai ir dėstytojai demonstravo, kaip pasigaminti skanių sausainių, kaip iškepti šakotį, papasakojo apie virėjo ir kepėjo profesijas. Mokiniai turėjo galimybę maišyti tešlą, kepti šakotį, dekoruoti figūrinius sausainius. Netoliese įsikūrę būsimieji sporto klubo veiklos organizatoriai surengė židikiškiams mini rankų lenkimo varžybas. Technikos priežiūros verslo darbuotojus ruošiantis dėstytojas rodė ir mokė mokinius, kaip ardyti ir surinkti autodetales.
Skambutis visus pakvietė į mokyklos stadioną, kur aviamodelininkų būrelio vadovas pademonstravo lėktuvo aviamodelio skrydį. Lėktuvėlis kilo į dangų ir virsdavo tik nedideliu taškeliu, po to, atlikęs įvairiausias figūras, ir vėl grįždavo prie žiūrovų. Vaikus sužavėjo žinia, kad tokį skraidantį aparatą gali susikurti ir patys.
Renginio pabaigoje visi dalyviai rinkosi salėje, kur gimnazijos direktorė R. Širvinskienė dėkojo visiems, dalyvavusiems mugėje ir suteikusiems galimybę mokiniams labiau pažinti save, galbūt sužinoti savo pomėgius, išbandyti naujas veiklas, įsigyti suvenyrų, įgyti naujos patirties. Direktorė išsakė viltį, kad toks renginys įvyks ir kitąmet, ir jame dalyvaus ne tik mokiniai, bet galbūt apsilankys ir tėveliai.
Netradicinis penktadienis mokykloje, kitokios pamokos nepaliko abejingų. Smagu buvo stebėti švytinčias vaikų akis, jų atradimo džiaugsmą kuriant. Net ir tie, kurie iš pradžių abejingai, nenoromis vaikštinėjo stebėdami įvairias veiklas, vėliau rado sudominusį užsiėmimą. Už šią įdomią idėją – pavykusį „Šiupinį“ – dėkingi socialinei pedagogei, kuri subūrė gimnazijos bendruomenę, sukvietė įvairių profesijų, amatų atstovus. Galime tik džiaugtis, kad edukacijos forma, paskatinusi bendradarbiauti mokinius, mokytojus ir savo darbą gerai išmanančius profesijos meistrus, tautodailininkus, būrelių vadovus, pasiteisino.
Danutė STANCEVIČIENĖ,
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content