Praėjusią savaitę Merkelio Račkausko gimnazija sulaukė svečių – gimnaziją aplankė du NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Rukloje, kariai.
Susitikimas sulaukė didžiulio gimnazijos bendruomenės narių susidomėjimo.
Bendravimas, draugystė – svarbu
NATO karių apsilankymas gimnazijoje, susitikimas su jos mokiniais – neeilinis įvykis.
Šio susitikimo iniciatorė ir koordinatorė, gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė „Santarvei“ pasakojo, kad prie jo atvedę įvykiai vyniojosi lyg siūlas.
Prie Krašto apsaugos ministerijos veikia Pilietinio pasipriešinimo departamentas. Jo atstovai kelerius metus organizuoja moksleivių rašinių konkursą „Mes esame NATO“. Rašinius galima rašyti lietuvių, lenkų, anglų kalbomis.
Mokytojos R. Meškienės mokiniai yra dalyvavę ne tik šiame konkurse, bet ir Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje.
Be to, gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Vilniuje darbuotojais, jos mokytojai yra Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) nariai, o šios asociacijos atstovai įgyvendina projektą, kurio metu įvairių gimnazijų mokiniai turi galimybę susipažinti su NATO veikla, Amerikos kultūra ir panašiais dalykais.
„Tai, aišku, skirtingi dalykai, tačiau dėl jų viskas vystėsi, rutuliojosi. Ir praėjusių metų lapkritį gavau laišką iš vieno leitenanto.
Buvo rašoma, kad NATO kariai vyksta į mokyklas ir turi Merkelio Račkausko gimnazijos, kaip labai pilietiškos mokyklos, sulaukusios gerų atsiliepimų iš JAV ambasados, LAKMA, Krašto apsaugos ministerijos, kontaktus.
Žodžiu, laiške buvo informuojama apie galimybę NATO kariams atvykti, pabendrauti su mokyklos bendruomene. Suderinome tinkamiausią laiką ir sulaukėme svečių“, – kalbėjo mokytoja.
Nuo istorijos iki asmeninių patirčių
Gimnazijoje apsilankė kariai iš Čekijos ir Nyderlandų. Jie papasakojo apie savo dalyvavimą NATO operacijose ir misijose Afganistane, Ukrainoje, Aljanso įkūrimo istoriją, jo svarbą Lietuvai ir kitoms regiono šalims.
Svečiai informaciją pateikė moksleiviams patrauklia forma: pasakojo, o paskui pateikė klausimų, į kuriuos jaunimas atsakinėjo, pasitelkę savo išmaniuosius telefonus, o už teisingus atsakymus gavo prizų. Susitikimo metu buvo galima pasimatuoti, apžiūrėti karių amuniciją.
„Istorijos, anglų kalbos egzaminuose, žinių patikrinimuose dažnai būna klausimų, susijusių su ta informacija, kurią pateikė svečiai. Manau, gimnazistams ji bus naudinga. Dar pastebėjau, kad mokiniams buvo įdomios karių asmeninės patirtys, susijusios su misijomis, kuriose jie yra dalyvavę“, – pasakojo R. Meškienė.
Įsitikino, kaip svarbu mokėti užsienio kalbas
Gimnazistams buvo įdomu ir tai, kaip mūsų šalyje šiuo metu gyvenantys bei dirbantys kariai mato Lietuvą, kaip įsilieja į jos gyvenimą. Ir, žinoma, mokiniai buvo laimingi, kad svečiai Lietuvą mato kaip labai gražią, žalią, tikrai europietišką valstybę, – pasakojo mokytoja.
Jaunuoliai karių paklausė ir apie… šaltibarščius. Jiems knietėjo išsiaiškinti, kokį įspūdį paliko ši lietuvių pamėgta, bet ne visų užsieniečių palankiai vertinama sriuba.
Abu kariai atsakė, kad iki šiol jiems šaltibarščių ragauti dar neteko, bet žadėjo netrukus tai padaryti.
Susitikimas ir pokalbis su svečiais vyko anglų kalba. Pasak mokytojos, gimnazistai dar kartą įsitikino, kad visiems būtina, reikalinga mokytis užsienio kalbų – dabar pasaulis globalus, įvairių tautų atstovai turi sąlyčio taškų įvairiais reikalais, o kalba yra bene svarbiausias įrankis iš pirmų lūpų sužinoti įvairios informacijos, betarpiškai bendrauti.