Gruodžio 9 dieną Vilniaus rotušėje vyks Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.
Kandidatais į dvi šių apdovanojimų nominacijas yra pasiūlyti ir dviejų Mažeikių rajono kultūros centrų vadovai.
Siekis – pagerbti kultūros darbuotojus
Šiuos apdovanojimus rengia didžiausia mūsų šalyje kultūros bendruomenė – Lietuvos kultūros centrų asociacija. Ji vienija 140 juridinį statusą turinčių Lietuvos kultūros centrų. Asociacijos nariais šiuo metu yra 8 Mažeikių rajono kultūros centrai su seniūnijų teritorijose veikiančiais savo filialais.
Vardinės „Auksinio fenikso“ skulptūrėlės kasmet nuo 2012 metų teikiamos penkiose nominacijose: „Metų kultūros politikui“, „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros rėmėjui“.
Apdovanojimų ceremonijos organizatoriai informuoja, kad pagrindinis tikslas yra pagerbti žmones ir įstaigas, labiausiai nusipelniusias šalies kultūros kūrimui bei puoselėjimui.
Apdovanojimu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas, padedantys kurti bei puoselėti kultūros ir meno tradicijas, naujų formų atsiradimą, regionų kultūrinį išskirtinumą, pagerbiami asmenys, nuoširdžiai ir pasiaukojančiai dirbantys kitų labui. Šis ilgainiui labai svarbiu tapęs apdovanojimas sureikšmina regionuose tyliai dirbančių ir kuriančių žmonių indėlį, kuris kitąkart gal ir liktų nepastebėtas.
Pusšimtis pretendentų
Siekiant pagerbti ir įvardyti 2019 metais bei per pastaruosius penkerius metus daugiausiai kultūros sričiai nusipelniusius asmenis ar organizacijas, į penkias garbingas nominacijas šiemet pristatyta daugiau nei 50 pretendentų.
Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vardu, nusprendus visiems jų vadovams, šiemet nuo mūsų rajono į šiuos apdovanojimus buvo pateikti du kandidatai.
Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė pasiūlyta pretendente nominacijai „Geriausias metų kultūros meno kūrėjas“. Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas – nominacijai „Geriausias metų kultūros vadovas“.
Kandidatūras teikė ir anksčiau
Mažeikių kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius „Santarvei“ sakė, kad mūsų rajono kultūros darbuotojų kandidatūros į „Auksinio fenikso“ nominacijas buvo teiktos jau ir ankstesniais metais. Tačiau kol kas šis apdovanojimas į mūsų kraštą nebuvo parvežtas.
Pašnekovas paaiškino, kad kandidatų teikimo tvarka yra aiški ir paprasta: parašomi ir trumpai apibūdinami kandidatų per pastaruosius penkerius metus nuveikti darbai, nuopelnai, aprašoma jų veikla. Tada paraiška teikiama apdovanojimų organizatoriams. Jie suburia komisiją, kuri ir nusprendžia, kam skirti „Auksinius feniksus“.
Kiekvienas Lietuvos kultūros centras turi kategoriją, tačiau tai, kad įstaiga yra mažesnė, kad turi mažesnę kategoriją, nereiškia, kad joje dirbantys žmonės negali laimėti apdovanojimo.
Aukščiausio lygmens apdovanojimas
Anksčiau apdovanojimų ceremonijos būdavo organizuojamos tuose miestuose ar miesteliuose, kuriuose gyvena ir dirba vienas ar kitas šio apdovanojimo laimėtojas. Žodžiu, būrys svečių – kolegų iš kitų kultūros centrų, Kultūros ministerijos, Lietuvos kultūros centrų asociacijos atstovai – atvažiuodavo į tuos miestelius. Pastaraisiais metais apdovanojimai vyksta Vilniuje.
„Aš kito tokio svaraus kultūros srities darbuotojų apdovanojimo kaip „Auksinis feniksas“ Lietuvoje daugiau net ir nežinau. Taip, būna, kad ministerija skiria premijas. Tačiau manyčiau, kad „Auksinis feniksas“ yra aukščiausio lygmens apdovanojimas“, – nuomonę išsakė pašnekovas.
Apdovanojimų teikimo ceremonijoje kitą pirmadienį turėtų dalyvauti 14 mūsų rajono kultūros centrų atstovų, Seimo narių.
Už Vita Černookienė, uz žmogų, neleidzianti pamirsti mūsų lietuviškų tradicijų, papročių…
Aš už Vita Černokienė – Urvinių Kultūros Centro direktorę,už bendrystę,bendrumas širdį šildo..
MES UZ VITA CERNOOKIENE!!!