Į Renavo pagrindinę mokyklą atkeliavo Žalioji vėliava

Praėjusį savaitgalį Renavo pagrindinėje mokykloje įvyko didelė šventė: už nuopelnus gamtosauginėje veikloje 2004-aisiais metais Lietuvos Žaliųjų atstovai mokyklai įteikė Žaliąją vėliavą. Šį garbingą apdovanojimą įsteigė tarptautinis aplinkosauginis švietimo fondas (FEE).GAMTAMOKSLINĖ PROGRAMA – TARPTAUTINĖ
2004-ųjų metų pavasarį Renavo pagrindinė mokykla buvo pakviesta dalyvauti tarptautinėje Gamtamokslinėje mokyklų programoje, kurios tikslas – įdiegti mokykloje Jungtinių Tautų programos „Darbotvarkė XXI amžiui” principus, integruojant juos į mokymo procesą, ir skatinti aktyvią gamtosauginę veiklą mokykloje bei bendruomenėje.
Programoje dalyvauja 14 tūkstančių mokyklų iš visų pasaulio šalių, tarp jų ir 12 mokyklų iš 10 Lietuvos savivaldybių. Už nuopelnus gamtosauginėje veikloje per praėjusius metus Žalioji vėliava bus įteikta dešimčiai Lietuvos mokyklų, tarp jų ir Renavo pagrindinei.

DALYVAUJA IR VALYTOJA
Mokyklos direktorė Vida Gureckienė pasakojo, kad, vykdydama šios programos reikalavimus, mokykla turėjo įgyvendinti septynis gamtamokslinės mokyklų programos žingsnelius. Pirmas jų – gamtosauginio komiteto sudarymas. Į jį įeina mokiniai, tėvų atstovai, mokytojai, Savivaldybės darbuotojai, net mokyklos valytoja ir darbininkas, iš viso – 16 narių.
Į aktyvią gamtosauginę veiklą mokykla įsijungusi nuo 1997-ųjų, kasmet dalyvauja rajono konferencijose. Šiemet į 10-ąją rajono gamtamokslinę konferenciją pakviesti dalyvauti 10-ies aktyviausių mokyklų atstovai.
Renaviškiai šiai konferencijai ruošiasi aktyviai: renkama aktuali medžiaga, atliekami oro, vandens, dirvožemio ir kiti panašaus pobūdžio tyrimai, geriausia patirtis apibendrinama pranešimuose.

PRIŽIŪRI IR VASARĄ
Mokykloje organizuojamos gamtamokslinės-ekologinės vasaros poilsio stovyklos. Mokykla vykdė projektus „Gamtos paslaptis“, „Per išsaugojimą – į išlikimą“, pernai ir šiemet laimėti viešųjų darbų konkursai „Saugok ir mylėk savo gamtą ir aplinką“, įdarbinami 9 bei 10 klasių moksleiviai.
Pagrindinis konkurso tikslas – rūpintis, kad visą vasarą būtų graži ir tvarkinga mokyklos aplinka, prižiūrėtos mokykloje esančios gėlės. Dalis laiko skiriama paveldo vietų, nebeprižiūrimų kapų Renavo kapinėse, autobusų stotelės, gyvenvietės tvarkymui.
Kasmet mokykloje vyksta Žemės dienų renginiai, konkursai, fotoparodos.
Vykdant gamtamokslinę programą atliktas aplinkosauginis auditas, kurio rezultatus vėliavos įteikimo šventėje pristatė aštuntokai Auksė Strakšaitė ir Robertas Jasmontas.

ĮSPŪDINGA KAINA
Vienas svarbiausių programos vykdymo reikalavimų – gamtamokslinių dalykų integracija į mokymo procesą. Į šią projekto vykdymo dalį įtraukti beveik visi mokomieji dalykai: lietuvių kalba, biologija, geografija, fizika, vokiečių kalba. Dailės pamokose sukurti darbai siunčiami į respublikinius konkursus, dalyvauta Kopenhagoje vykusiame tarptautiniame plakato konkurse.
Dešimtokai pristatė projektinius darbus, paruoštus technologijų pamokose: „Gyvenamasis namas“, „Sodo namelis“, „Ekologiška pirtis“, „Jaunos šeimos namo projektas“, kurių vieno iš minėtų objektų kaina –131 tūkstantis litų – sukėlė klausytojų nuostabą. Kreipdamasis į šventės viešnias iš miesto vidurinių mokyklų, technologijų mokytojas Alvydas Gureckis juokavo, kad šie vaikinai, atėję į jų mokyklas, atneštų daug naudos.

LINKĖJO IŠGARSĖTI
Vykdant gamtamokslinę programą, labai svarbus, pasak V. Gureckienės – Gamtosauginio kodekso sukūrimas, prie kurio labiausiai prisidėjo 5, 6 ir 10 klasių mokiniai. Atlikus daug darbų, padarytos išvados ir numatyti tolesni darbai.
Programa naudinga tuo, kad į aktyvų ekologinį darbą buvo įjungta visa mokyklos bendruomenė.
Žaliąją vėliavą renaviškiams įteikė Žaliųjų judėjimo administratorius Aleksandras Kerpauskis ir koordinatorius Egidijus Čibirauskas. Svečiai dėkojo visiems už nuveiktus darbus ir palinkėjo, kad Renavo pagrindinė taptų viena žinomiausių mokyklų visoje Lietuvoje.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto