Ir šuoliai parašiutu gali ugdyti pilietiškumą

Paskutiniai instruktoriaus patarimai prieš šuolį parašiutu. Nuotr. iš klubo archyvo

Nors orai šią vasarą aviatorių nedžiugino, vis tik per šuolių su parašiutu sezoną Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus vardo aerodrome per du šimtai jaunuolių atliko šuolius parašiutu.
Mažeikių aeroklubo kolektyvas pasiryžęs ateityje ne tik rengti šuoliams jaunimą, bet ir ta linkme ruošti šalies kariuomenės rezervą.

Skirtas jaunimui

Praėjusį šuolių su parašiutu sezoną Mažeikių aeroklubas vykdė projektą „Jaunimo iniciatyvų ir aktyvumo skatinimas, pilietiškumo ugdymas“, kurį finansavo Mažeikių rajono savivaldybė. Projekto pagrindiniai dalyviai buvo Žemaitijos šaulių aštuntosios rinktinės jaunieji šauliai ir Mažeikių bendruomeninio pagalbos vaikams centro globotiniai, kuriems tai buvo galimybė ne tik išbandyti šuolį parašiutu, bet ir pabūti drauge, pajusti sukarintos stovyklos dvasią.
„Mūsų aeroklubas jau penkerius metus bendradarbiauja su jaunaisiais šauliais ir aerodrome organizuojame stovyklas, kuriose paaugliai išmoksta šokti su parašiutu. Šiais metais stovykloje dalyvavo virš šešiasdešimt jaunuolių, keturiasdešimt iš jų atliko net po du šuolius parašiutu. Vien tuo neapsiribojome – stovyklos metu organizavome pirmosios pagalbos kursus, juos išklausė ir pažymėjimus gavo keturiolika jaunųjų šaulių“, – apie bendradarbiavimą kalbėjo Mažeikių aeroklubo instruktorius parašiutininkas Rimantas Morkūnas.

Išskirtinumas – sukaupta patirtis

Tarnauti Tėvynei ir ją ginti – kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga ir Mažeikių aeroklubas pasiryžęs aktyviai dalyvauti, padedant šią nuostatą įgyvendinti.
„Yra kvalifikuotas personalas, daugiametė patirtis, organizuojant septynių–dvidešimties parų sukarintas stovyklas bei, be abejo, patirtis ruošiant jaunuolių grupes atlikti šuolius parašiutu. Tokios stovyklos, kuriose dalyvauja penkiolikos–dvidešimties žmonių grupės, labai patinka paaugliams ir yra puikus būdas vasaros metu užimti jų laisvalaikį“, – sakė instruktorius.
Įvertinus kariuomenės rezervo rengimo programą, šiam tikslui naudojant Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir Šaulių sąjungą, jaunuoliams prie privalomų karinių pradmenų apmokymo šuoliai parašiutu būtų vienas iš pasirengimo tarnauti Tėvynei pratimų.
R. Morkūnas įsitikinęs, kad aeroklubas yra pasirengęs ir turi visas sąlygas organizuoti sukarintas sportines parašiutininkų stovyklas ir ruošti juos Lietuvos kariuomenės rezervui ištisus metus.
„Manau, kad praėję tokią stovyklą ir atėję į karinę tarnybą, jaunuoliai lengviau įsileis į jau karinę tarnybą atliekančių karių gretas. Turime visas sąlygas šią veiklą tęsti eilę metų ir kartu būtų tikslingai naudojamas valstybės turtas“, – teigė instruktorius parašiutininkas.

Pakeičia žmogaus mąstyseną

Instruktoriaus pastebėjimu, pirmojo (ir ne tik) šuolio parašiutu įspūdis žmogaus sąmonėje išlieka visam laikui.
„Žmogus, iššokęs parašiutu, savo gyvenimą pradeda vertinti visiškai kitaip, negu vertino prieš įlipant į lėktuvą ir pakylant į orą. Visų pirma, nugalima baimė, o jau po žingsnio iš lėktuvo tu lieki vienas pats su savimi, užplūsta adrenalinas. Tuomet pažvelgi į gyvenimą visiškai per kitą prizmę. Jaunimas išmoksta gerbti save bei kitus, įveikti aukščio baimę, kartu išmoksta valdyti savo emocijas bei išlieja energiją“, – apie šuolį parašiutu kalbėjo R. Morkūnas.

Prieš šuolį laukia mokymo valandos, kurių metu paaugliai išmoksta tvarkingai sudėti parašiutą. Nuotr. iš klubo archyvo

Šuolis parašiutu yra tas motyvas, kuris padeda berniukus ir mergaites suvaldyti, drausminti ir neretai juos paskatina pasirinkti Tėvynės gynėjo profesiją. Stovykloje ir pasirengimo šuoliams metu skiepijama griežta drausmė, kuri yra kaip viena iš prevencijos priemonių – pasak instruktoriaus, ne vienas paauglys vėliau yra dėkojęs ir sakęs, kad tik dėl šuolių parašiutu neatsidūrė kalėjime, nenuėjo šunkeliais kaip jo kiemo draugai ar bendramoksliai.

Bendradarbiavimas bus tęsiamas

Vien stovyklomis jauniesiems šauliams Mažeikių aeroklubo veikla neapsiribojo – praėjusį sezoną buvo tęsiamas bendradarbiavimas su Mažeikių bendruomeninio pagalbos vaikams centro auklėtiniais – aeroklubo lėktuvu buvo paskraidinti 26 šio centro globotiniai, penki iš jų atliko po vieną šuolį parašiutu.
Iki kitų metų birželio pirmosios būtina atlikti aeroklubo lėktuvo „AN“ propelerio ir žarnų patikrą, dėl to lėktuvas bus nuskraidintas į „Klaipėdos avialinijų“ bazę, kur bus atliekamos visos būtinos procedūros. O ir pats J. Kumpikevičiaus aerodromas, nors aktyvus šokinėjimo parašiutu sezonas  baigėsi, neliks apleistas – čia bus atliekami priežiūros darbai, jis bus saugomas.
„Mūsų aerodromas yra įtrauktas į viso pasaulio oreivių žemėlapius, todėl juo naudojasi ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai. Pastaruoju metu padažnėjo sraigtasparnių naktinių skrydžių, kurie sukelia įspūdį – naktimis jie tupia neįsijungę išorinių šviesų, paties orlaivio nesimato, tik girdisi sraigtasparnio variklio darbas“, – sakė R. Morkūnas.
Ir kitais metais Mažeikių aeroklubas planuoja vykdyti renginius ir stovyklas, kurios bus orientuotos į vaikų ir jaunimo užimtumą bei nusikalstamumo prevenciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content