Iš dešimtosios „Tau, Vilniau!“ šventės mažeikiškiai grįžo pilni įspūdžių

ELTOS nuotrauka

Sekmadienį sostinėje vykusioje šventėje-mugėje „Tau, Vilniau!“, kurioje savo kūrybą pristatė daugiau nei 130 neįgaliųjų organizacijų, dalyvavo ir mažeikiškiai – viešosios įstaigos Mažeikių bendruomenės centro atstovai.

Paruošė ir rankdarbių, ir koncertinių numerių

10-ąjį kartą rengiamoje mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo daugiau kaip 2500 neįgaliųjų iš įvairių šalies vietų.  Viešosios įstaigos Mažeikių bendruomenės centro direktorė Audronės  Šimkuvienė „Santarvei“ sakė, kad šiemet vykdydami socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą Bendruomenės centro atstovai galėjo išsiruošti į sostinę, dalyvauti mugėje, surengti savo kolektyvų pasirodymus Katedros aikštėje.
Į Vilnių sekmadienį išvyko net penkiasdešimt žmonių – dailiųjų amatų būrelio, kuriam vadovauja Jovita Kniurienė, moterys, „Nesenstančių širdžių“ klubas (vadovė Birutė Pranckaitienė), neįgaliųjų vokalinis ansamblis „Indra“ (vadovė Genoveita Jomantienė), aklųjų ir silpnaregių kapela „Žemaitelee“ (vadovas Petras Letukis).
Dailiųjų amatų būrelio narės į sostinės mugę vyko su savo rankdarbiais – mezginiais ir siuviniais, saviveiklininkai koncertavo Katedros aikštėje, o „Indros“ dainininkai pateko ir į didžiąją šventės sceną.

Bendravo su ministre

Vilniečiai bei miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių. A. Šimkuvienė pasidžiaugė šventės metu mažeikiškius aplankiusios „Tau, Vilniau“ globėjos  socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės dėmesiu. Ministrė apsilankė mažeikiškių palapinėje, įvertino moterų rankdarbius, mielai nusifotografavo drauge su Bendruomenės centro atstovais.
„Tai nuostabi idėja ir tradicija, suburianti ne tik neįgaliuosius, bet ir visus vilniečius bei sostinės svečius. Tikiu, kad ši šventė gyvuos dar ne vieną dešimtmetį, o panašių švenčių tradicijos persikels ir į regionus“, – sakė A. Pabedinskienė.

Kurti ir bendrauti – labai svarbu

Apžiūrinėdama neįgaliųjų darbus, ministrė akcentavo, kad menas ir kūryba – universali kalba, kuria kiekvienas neįgalus žmogus gali atskleisti savo jausmus, bendrauti su supančiu pasauliu. Kūrybos procesas, pasak ministrės, padeda neįgaliam žmogui pasijusti lygiaverčiu visuomenės nariu ir aktyviu jos dalyviu – kūrėju, o bendravimas ugdo neįgaliųjų saviraišką, skatina kūrybiškumą, pilietinį aktyvumą.
Respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas „Tau, Vilniau!“ – tai tradicinis kultūros renginys, skirtas neįgaliųjų žmonių integracijai visuomenėje sustiprinti.
Ši šventė yra galimybė neįgaliems žmonėms iš įvairių regionų susiburti kartu ir pristatyti visuomenei kūrybinius, darbo pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę, rašoma ministerijos pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content