Kaip parduoti ir pirkti drabužius internetu

Žmonės dažnai bijo pirkti drabužius internetu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pavasaris kviečia atidaryti spintą ir peržiūrėti jos turinį. Yra drabužių, kuriuos apsivilkote vieną kitą kartą ir šiemet vargu ar dėvėsite? Jie tik užima vietą spintoje, bet nebedžiugina ir nebus naudingi? Tokiu atveju galimos trys išeitys: išmesti, kažkam atiduoti arba parduoti.
Internetinės prekybos galimybės leidžia ne tik įsigyti naują garderobą, bet ir parduoti tai, kas jau atrodo nereikalinga. 

Interneto privalumai

Internetu galima įsigyti ir dėvėtų, ir naujų drabužių. Svarbu ir tai, kad internetu galima ne tik pirkti, bet ir parduoti savus, jau nebenešiojamus drabužius.
Vieno iš dėvėtų drabužių prekybos portalo pardavėjos Giedrė, Simona ir Lina akcentuoja kelis tokios prekybos privalumus.
Pirmasis – internete matai viską. Įprastų parduotuvių patalpos nėra guminės, tad sutalpinti daug prekių – neįmanoma užduotis. Lankantis įprastoje parduotuvėje išvystama tik dalis asortimento. Kitokia situacija yra internete. Čia galima skelbti visą asortimentą, o jei įmonė sandėlyje neturi norimos prekės, ji gali ją greitai užsakyti iš gamintojų ar tiekėjų ir pristatyti klientui į namus ar darbovietę.
Antras privalumas – sutaupoma laiko. Vienas iš didesnių internetinių parduotuvių privalumų – tai, kad nereikia laisvalaikio leisti vaikščiojant po parduotuves. Nereikia tempti namo nešulio, siuntiniai pristatomi tiesiai į namus. Viskas, ko reikia, – internetas, kompiuteris ir keli mygtukų paspaudimai. Pasak Linos, jai ir pačiai daug patogiau ieškotis drabužių internete, nei pusdienį vaikščioti po parduotuves. 

Baisu likti apgautiems?

Pirkėjai yra įpratę mokėti pinigus už tai, ką mato, gali pačiupinėti ir įsitikinti drabužių kokybe. Dauguma internetinių parduotuvių taiko išankstinį apmokėjimą, bet pasitaiko ir tokių, kur atsiskaitoma gavus prekę. Ne išankstinis apmokėjimas pirkėjams patogus tuo, kad sumažina riziką likti apgautiems.
Nors pirkėjai ir bijo pirkti internete, Lina ir Simona primena: tie patys įstatymai galioja tiek įprastoms parduotuvėms, tiek ir internetinėms. O įstatymas yra vartotojo pusėje. Pirkti internetu nėra naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai tampa vos ne kasdienine norma.
Lina ir Simona teigia ne kartą pačios pirkusios drabužius internetu ir nelikusios apgautos. Tik prieš tai nepatingėjusios pasiieškoti informacijos apie internetines parduotuves. 

Išvalyti spintą – pelninga

Mažeikiškė Rasa Santarvei.lt sakė dažnai pasinaudojanti interneto prekybos patogumais. Ji net vestuvinius drabužius, batelius, rankinę ir papuošalus užsisakė internetu. Visos naujos prekės merginai kainavo tik 600 litų.
Rasa internetu naudojasi ir tada, kai spintoje susikaupia nereikalingų drabužių. „Porą kartų per metus nusprendžiu pertvarkyti savo spintą, apžiūrėti, kokie drabužėliai man nebepatinka, yra nereikalingi, juos parduoti ir į vietą nusipirkti naujų“, – pasakojo Šiaulių universitete studijuojanti moteris.
Mažeikiškė prisipažino besistengianti atgauti apie du trečdalius išleistų pinigų, bet kuriuo atveju – ne mažiau negu pusę. Prieš parduodama drabužį Rasa jį sutvarko, išskalbia, nufotografuoja ir nuotraukas bei aprašymą paskelbia pasirinktame interneto portale. Moteris sakė, jog potencialius pirkėjus įspėja – pristatymo išlaidas apmoka jie patys. Taip pat pardavėjos sąlyga – apmokėjimas išankstinis.
Rasa sako, kad sukčiauti parduodantiesiems tiesiog neapsimoka – portaluose aktyviai veikia pirkėjų ir pardavėjų forumai, tad bet koks nesąžiningas veiksmas išsyk paskelbiamas.
Mažeikiškės nuomone, lengviausia internetu parduoti batus ir sukneles. Nors pasiūla yra didžiulė – tokiame portale gali rasti visko. Drabužių, avalynės, papuošalų, galanterijos dirbinių – dažniausiai moteriškų, bet nemažai ir vyriškų.
„Išvaliusi“ drabužių spintą Rasa paprastai susirenka keturis ar penkis šimtus litų ir juos investuoja į naują, madingą garderobą. Tuomet naršo ir dėvėtus, ir naujus drabužius siūlančiuose interneto tinklalapiuose. 

Kaip parduoti internetu?

Dėvėtų drabužių prekybos portalas pateikia kelis patarimus, kaip paruošti drabužius pardavimui, kaip greičiau parduoti nedėvimą aprangą.

Pasiruošti fotosesijai. Paruošti drabužius fotosesijai: išskalbti, išlyginti, pažiūrėti, ar nėra išlindusių siūlių.

Fotografuoti. Svarbus aspektas – kokybiškos nuotraukos. Patariama rinktis neutralų foną, kad nebūtų dėmesį blaškančių detalių. Nuotraukos turėtų būti daromos dienos šviesoje. Ne itin geras pasirinkimas fotografuoti vakare ar naktį, naudoti blykstę.
Pardavėja Giedrė pataria drabužius fotografuoti jais aprengus žmogų, siūlo nefotografuoti drabužio, patiesto ant lovos ar grindų. Reikia stengtis drabužį parodyti iš visų pusių, kad jis matytųsi kuo geriau ir aiškiau.
Pardavėja Simona siūlo fotografuoti drabužį taip, kaip jis yra nešiojamas, keisti fotografavimo fonus, pasirinkti geriausią.

Aprašyti. Pirkėjas negali susidaryti nuomonės apie drabužį vien iš nuotraukų, tad portalo pardavėjos turi drabužius plačiau aprašyti – jų būklę, apimtis per krūtinę, liemenį, klubus, rankovių ilgį, suknelių ir sijonų ilgį.

Bendrauti. Portalas siūlo bendrauti su būsimomis pirkėjomis. Reikia būti pasiruošusiems atsakyti į klausimus, būti kantriems. Tai padės drabužius parduoti greičiau.

Kaip pirkti internetu?

Žmonės dažnai bijo pirkti drabužius internetu. Internetinių parduotuvių atsiranda vis daugiau, bet kol kas į jas žiūrima atsargiai.
Pardavėjos Giedrė ir Lina pataria, kaip pirktis drabužius internetu:

Domėkis kur perki. Kiekviena internetinė parduotuvė privalo turėti aiškiai nurodytus kontaktus, pateikti informaciją apie savo veiklą – kokiais principais vadovaujasi ir kiek laiko veikia. Kiekvienas pirkėjas turi įsitikinti, kad yra aiškiai nurodytos prekių pristatymo, grąžinimo ir keitimo galimybės.
Pasak pardavėjų, prekių grąžinimo ir keitimo galimybės yra numatytos tik naujų drabužių internetinėse parduotuvėse. Kad šios sąlygos egzistuotų dėvėtų drabužių parduotuvėse, pasitaiko retai.
Pirkėjai turi pasidomėti internetinės svetainės reputacija. Visa tai atlikti galima panaršius forumuose, skelbimų portaluose arba socialiniuose tinkluose (dauguma internetinių parduotuvių turi Facebook profilius).

Kaip susimokėti? Būtina pasidomėti, kokios yra apmokėjimo galimybės. Perkant drabužius internetu dažniausiai galima sumokėti banko pervedimu, grynaisiais pinigais ar naudojantis PayPal sistema, būna ir tokių atvejų, kad už prekes galima atsiskaityti pašto skyriuje, R kioskuose ar „Maximos“ kasose.

Skaityk taisykles ir sutartis. Pirkdami drabužį pirmiausia perskaitykite pirkimo taisykles ir garantijas. Dažniausiai pirkėjai šį žingsnį praleidžia, nes tos taisyklės būna ilgos, tačiau prieš pirkdami brangų daiktą, susipažinę su taisyklėmis apsidrausite nuo nemalonumų.

Būk atidus skaičiams. Informaciją apie save ir užsakymą reikia suvesti atsakingai. Būtina peržiūrėti, ar teisingai viską suvedėte, nes keli klaidingi skaičiai gali supainioti duomenis ir siuntinys nukeliaus kitur.

Neištrink susirašinėjimo. Dar vienas svarbus patarimas pirkėjams: kol negavote siuntinio, neištrinkite ir saugokite užsakymą patvirtinantį laišką. Iškilus problemų šis laiškas gali jums pasitarnauti.
Portalo pardavėjos tikisi, kad šie keli patarimai padės pirkėjams drąsiau naudotis interneto parduotuvių paslaugomis. Jos tikina: pirkėjams derėtų nepamiršti, kad nors drabužių ir negalima pačiupinėti, bet perkant naujus visada galima juos grąžinti – net tuo atveju, jei prekė be trūkumų, tačiau ji pirkėjui netinka ar nepatinka. Dėvėtiems drabužiams ši taisyklė dažniausiai netaikoma. 

2 Atsakymai į “Kaip parduoti ir pirkti drabužius internetu”

  1. Ruta parašė:

    Jeigu tinklalapis patikimas yra visi rekvizitai ir atsiliepimai, nurodytas adresas ir neblogas dizainas, nematau reikalo bukstauti… Be to yra daugybe teisiniu instanciju padesianciu apsisaugoti nuo nesaziningu pardaveju..
    Geras pavyzdys si parduotuve:
    https://www.apatinukai.lt/liemenukai-liemeneles

  2. gabriella parašė:

    kas bijo užsisakyti internetu? Čia yra – klara.lt – patikrinta svetainė, aš jau nusipirkau keletą kartų, viskas super!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content