KASP Mažeikių 603-ioji pėstininkų kuopa jau įvykdė metams numatytus planus

KASP 603-ioji Mažeikių kuopa šiemet rengė mokymus, dalyvavo pratybose – įvykdė visus
metų uždavinius. Nuotrauka iš KASP archyvo

Mažeikiškiai kariai savanoriai kalendorinius mokymo metus baigė dalyvaudami Šiaulių apskrityje vykusiose pratybose „Saulės kirtis 2022“.

Dalyvavo pratybose

Šiaulių, Telšių, Kelmės ir Joniškio rajonų savivaldybėse vyko didžiausios šiais metais Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės skyrių vertinamosios pratybos „Saulės kirtis 2022“, kuriose dalyvavo per 500 karių.

Lauko taktinėse pratybose kariai treniravosi vykdyti taikos meto užduotis, įrenginėjo ir budėjo kontrolės postuose, vykdė operacijos rajono žvalgybą, organizavo pasalas, objektų užėmimą ir gynybą. Užduotys pasižymėjo tuo, kad visos jos vyko gyvenamosiose vietovėse ir jų prieigose.
KASP Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos vadas, kapitonas Sigitas Adomauskas „Santarvei“ sakė, kad šį kartą kuopos kariai savanoriai rinktinės pratybose dalyvavo kaip vertintojai ir kaip priešo veiksmų imitavimo grupė.

„Mūsų kuopos vertinamosios pratybos, kai privalėjome pademonstruoti, ką išmokome per metus, vyko rudenį pratybų „Budrus sakalas“ metu Šiauliuose esančioje aviacijos bazėje. Buvome įvertinti kaip dalinys, kuris yra pasiruošęs vykdyti jam iškeltas užduotis“, – informavo kuopos vadas.

Kuopa pagausėjo

Lyginant su praėjusiais metais, KASP Mažeikių 603-ioji pėstininkų kuopa pagausėjo dešimčia karių savanorių, dabar ją sudaro 90 karių, tarnybą čia atlieka ir aštuonios moterys.
„Prieš kiekvienus mokymo metus, kurie sutampa su kalendoriniais metais, pagal Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, kuriai kuopa pavaldi, vadovybės iškeltas užduotis, mes sudarome planus visiems metams. Šių metų mokymo planus įvykdėme – vyko ir šaudymo pratybos, ir mokomosios pratybos, atšilus orams, rajone vykdėme ir lauko pratybas. Tarptautinėse taikos palaikymo misijose šiemet mūsų kariai savanoriai nedalyvavo, bet kitais metais į Jungtinių Tautų organizacijos taikos palaikymo misiją Malyje ruošiasi išvykti Andrius Grigevičius, kuriam tai bus jau trečia misija šioje šalyje, ir Arūnas Murauskis“, – pasakojo S. Adomauskas.

Kuopos vadas pasidžiaugė, kad ir toliau tarnyboje išlieka „ilgaamžiai“ kariai – 27 metus kuopoje tarnauja seržantas Gražvydas Nausėda, dvejais metais anksčiau tarnybą pradėjęs vyresnysis eilinis Egidijus Alčiauskas, daugiau kaip du tarnybos dešimtmečius skaičiuoja seržantas Šarūnas Juodelis, 17 metų savanorių pajėgose yra leitenantė Kristina Šatikienė. Visi šie kariai savo ilgametę patirtį sėkmingai perduoda kitiems kuopos savanoriams.

KASP formavimas ir užduotys

Krašto apsaugos savanorių pajėgos įkurtos 1991 m. sausio 17 d., jose tarnauja apie 5 tūkst. karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Šias pajėgas sudaro KASP štabas ir rinktinės: Dainavos apygardos 1-oji (Alytus), Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji (Kaunas), Žemaičių apygardos 3-ioji (Klaipėda), Vyčio apygardos 5-oji (Panevėžys), Prisikėlimo apygardos 6-oji (Šiauliai) bei Didžiosios Kovos apygardos 8-oji (Vilnius).

Kariais savanoriais gali būti priimami šalies piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, atitinkantys fizinio pasirengimo, sveikatos būklės ir moralinių savybių reikalavimus. Prieš duodami priesaiką kariai savanoriai tris savaites mokosi bazinių kario savanorio įgūdžių.
KASP užduotys – rengti karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai bei priimančiosios šalies paramos teikimui; palaikyti kovinę parengtį savanorių pajėgose; rengtis tarptautinėms operacijoms ir dalyvauti jose; įstatymų numatytais atvejais ir sąlygomis teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms; dalyvauti vykdant kandidatų į tarnybą aktyviajame rezerve paiešką ir pritraukimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content