Keičiasi pašalpų dydžiai ir jų skyrimo tvarka

Kitąmet piniginė parama, įvertinus pajamas ir turtą, bus teikiama ir gyventojams, įsiregistravusiems teritorinėje darbo biržoje ir trumpesnį laiką nei pusė metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitais metais nemažai naujovių laukia nepasiturinčių gyventojų. Dauguma naujovių turėtų bent šiek tiek pagerinti socialiai remtinų žmonių gyvenimą. Lengviau galės atsikvėpti ir gyvenamojo būsto nuomininkai, nes ir jie galės pretenduoti į kompensacijas už šilumą.

Skirtingas dydis

Nuo sausio 1-osios keičiasi socialinės pašalpos dydžiai jokių kitų pajamų negaunantiems asmenims ar šeimoms.
Tai yra pirmam šeimos nariui ar vienam gyvenančiam žmogui socialinė pašalpa būtų kiek didesnė nei dabar, o kiekvienam paskesniam šeimos nariui ji mažės. Iki šiol visi šeimos nariai, turintys teisę gauti socialinę pašalpą, gaudavo ją vienodą.
Nuo kitų metų vienam gyvenančiam žmogui, neturinčiam jokių kitų pajamų, bus mokama 350 litų dydžio socialinė pašalpa (iki šiol ji buvo 315 litų), antram bendrai gyvenančiam asmeniui – 280 litų, o trečiam ir paskesniems bendrai gyvenantiems asmenims – po 245 litus.

Pašalpa bedarbiams

Kitais metais piniginė socialinė parama, įvertinus pajamas ir turtą, bus teikiama ir gyventojams, įsiregistravusiems teritorinėje darbo biržoje ir trumpesnį laiką nei pusė metų.
Iki šiol nepasiturintys gyventojai, norėdami gauti paramą, privalėjo darbo biržoje būti registruoti ne trumpiau kaip šešis mėnesius iš eilės.
Be to, pašalpas gaus ir buvę bedarbiai, įsidarbinę ilgesniam laikui, tai yra daugiau nei 12 mėnesių. Pašalpos dydis sieks 50 proc. buvusios socialinės pašalpos vidutinio dydžio, gauto per metus. Piniginė parama bus mokama pusę metų.

Kompensacija nuomininkams

Nuo Naujųjų metų galės lengviau atsikvėpti ir gyvenamuosius būstus nuomojančios šeimos.
Gyventojai, neturintys nuosavo būsto ir gyvenantys nuomojamame būste, kuriame nėra deklaravę gyvenamosios vietos, galės pretenduoti į šilumos kompensaciją. Tai esą didelis palengvinimas jaunoms šeimoms.
Tačiau kompensacijas galės gauti tik tie, kurie būstą nuomojasi legaliai – sudarę viešajame registre įregistruotą nuomos sutartį.
Be to, gyventojas, turintis teisę į kompensacijas ten, kur yra deklaravęs gyvenamąją vietą, ir nuomojamame būste, turės pasirinkti vieną iš būstų, už kurį būtų teikiamos kompensacijos.

8 Atsakymai į “Keičiasi pašalpų dydžiai ir jų skyrimo tvarka”

  1. aiškus likimas parašė:

    kodėl bedarbiai laikomi bedarbiais jei už 350 Lt turi dirbti 40 val. per mėnesį, juk žmogus dirba ir nesvarbu kad vadinamą visuomenei naudingą darbą. kokia gi „pašalpa“ už darbą? juk jei valandų neatidirbai , tai „pašalpos“ ir negauni. tai tegu seniūnija ar savivaldybė įformina darbo sutartį su „atidirbančiuoju“ ir Lietuvoje bedarbių neliks ir nereiks aiškinti kad bedarbiai veltėdžiai.Konstitucijoje aiškiai parašyta, kad kiekvienas DARBAS turi būti apmokėtas..kodėl darbo vietos kuriamos kalbose jau nuo nepriklausomybės atkūrimo, o darbo kaip mažėja taip mažėja. neįsivaizduoju ką darysiu kai nebegausiu ir tų varganų 280-140 Lt.vaikų neturiu, namų neturiu, gyvenamo ploto nenuomoju, todėl jokių kompensacijų negavau ir negausiu,provincijoje darbo nėra, nes įmonės tik užsidarinėja o ne kuriasi, sveikata nuo ištisinio streso (dėl darbo neturėjimo)visai sustreikavo, o visi pakeitimai atrodo nuves iki galutinio taško- savižudybės, ačiū už padėjimą pasirinkti išeiti mūsų įstatymų kūrėjams kurie skraido padebesiais ir nieko apie žmonių gyvenimą nenutuokia, kadangi sau gyvenimą gerinasi ištisai

  2. graudu parašė:

    mirsim badu jiem nuo to nei silta nei salta! isniks musu ta salele ir vien per tuos idiotus kurie verce bekti is sito beprotino! kas dar bando kaskiek kabintis i gyvenima is tu ir tai atima.saunuoliai kaip kitaip valdze pasipelnys!

  3. Akvelina parašė:

    TURIU 3 H ZEMES.PASALPA GAUNA TIK VAIKAS.AR IS VAIKO PASALPOS ATSKAICIOJAMA UZ ZEME?

  4. laukuviske parašė:

    is kur tokiu degeneratu valdzioje sedi? viena ranka duoda kita atima.. kokio velnio kazkokia suknista komisija laukuvoje sedi ir sprendzia ar man kita menesi su vaikais valgyt ar ne? nes pasalpa mazinama nes nera darbo ir per ilgai piknaudziauju valdzios „dosnumu“. o ar yra tu darbu? uz centus, visa diena kokioje nors parduotuveje po 12 valandu knistis, gauti 680 lt ir vaikai nepriziureti namie.. vienas istatymas priestarauja kitam.. uz neprieziura vaiku baudos, arba apribojimas ar net atemimas motinystes teisiu. gyvenu viena ka daryt su neklauzadom? kaip juos palikt pusei paros vienus nuomojamame kambaryje? o jei atsitiks nelaime kol jie bus vieni, kas atsakys? zinoma as.. Tokie istatymai tik uja zmones i skurda ir skatina isvaziuoti.. jei atims pasalpa nuvesiu vaikus „komisijai“ tegul augina, man to daryt jie neleidzia..

  5. aldona parašė:

    ir taip jau kruopos labdaros istisai ant stalo vyras mires,sunus moksleivis,o as bedarbe…neisivaizduoju ka man begali atimti sunaus naslaicio 265 lt.

  6. galina parašė:

    Daug zmoniu iseis gyventi tiesiog i gatve,nes visu pajamos sumazes,gudriai sugalvojo ,kad tik zmogu palikt be nieko.Bet lieknesni busim ,nes maziau valgysim, vandeniu sotus busim.senokai nebeinu ir apsipirkti i centrus,perku tik butiniausius maisto produktus bazeje….Dirbau kazkada viename prekybcentryje,ziauriai ten zmones apgaudineja,negalejau zmonem meluoti ,sakiau teisybe,manes nemego-isejau…Centruose ten kainos apgavikes,zmones tiesiog neziuri ka perka,daug prekiu tiesiog baisios.O rubus ir daiktus tik „second hand shop“pirkti…o kas del sumazintu pasalpu dar daugiau zmoniu vyks kitur geresnio uzdarbio ieskoti..Nezadejau vykti, bet jau reikes…tik neturiu vaiku kur palikti,gal laikinai priima vaiku namuose uz nedideli mokesti,gal kas zinot???vienu gi nepaliksi…

  7. skirta ,,as'' parašė:

    juk parasyta, kad nuo trecio asmenio bus mokama po 245lt, tai reiskia, kuo daugiau zmoniu, tuo maziau pinigu. gudri ta musu valstybe, zino kaip sumazint pajamas

  8. as parašė:

    o ketvirtam žmogui be bus koks pragyvenimo lygis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content