Keitėsi miškų ūkio paskirties žemės pardavimo tvarka

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo šių metų pageidaujantieji įsigyti miškų ūkio paskirties žemės turi gauti Nacionalinės žemės tarnybos sutikimą. Nacionalinės žemės tarnybos Mažeikių skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus pastebi, kad procesą stabdo ne tik karantinas, bet ir pats dokumentų pateikimas tik elektroniniu būdu arba paštu.
Anksčiau dauguma pirkėjų buvo linkę dokumentus pildyti skyriuje kartu padedant specialistams. Dabar ne visi įsitikinę, kad sugebės teisingai užpildyti, ir linkę laukti.

Prašymų gauta nedaug

Nuostata, kad, prieš perkant miškų ūkio paskirties žemę, pirkėjas turi gauti Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT) sutikimą, Seimas įteisino Miško įstatymo pakeitimuose.
„Sutikimas išduodamas NŽT registruose patikrinus duomenis apie asmenų turimus ir planuojamus įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotus ir juridinių asmenų, valdančių miškų ūkio paskirties žemę, akcijas ir nustačius, kad bendras įsigyto (priklausančio) ir norimo įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotas neviršija įstatyme nustatytų didžiausių įsigyjamo miško žemės ploto dydžių, tai yra 1500 hektarų“, – apie pasikeitimus informavo Mažeikių skyriaus vedėjas Z. Šimkus.
Pašnekovo duomenimis, nuo metų pradžios gauti 27 juridinių asmenų ir 23 fizinių asmenų prašymai išduoti sutikimus įsigyti miško sklypus. Išduota 40 sutikimų, likusiems dar rengiami dokumentai. Panašiai tiek pat gauta ir prašymų parduoti miško paskirties žemės sklypus.
„Tai tikrai nėra daug ir viską stabdo dabartinė situacija dėl karantino. Kažkuriam laikui buvo sustojęs notarų darbas, dabar jis kažkiek atnaujintas, bet yra įvairių baimių ir dauguma, ypač rizikos grupių asmenys, dažniausiai nenori rizikuoti savo sveikata ir linkę kažkiek išlaukti“, – situaciją komentavo vedėjas.
Z. Šimkus pastebėjo, kad sandorius stabdo ir kitas dalykas – pats dokumentų pateikimas Nacionalinei žemės tarnybai. Anksčiau dauguma pirkėjų buvo linkę dokumentus pildyti skyriuje kartu padedant specialistams. Šiuo metu prašymus galima pateikti tik dviem būdais: elektroniniu būdu – saugiu el. parašu pasirašytus arba paštu. Ne visi įsitikinę, kad sugeba tai teisingai atlikti, ir taip pat linkę laukti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content