Mažeikių švietimo centre įvyko susitikimas-konsultacija. Kalbėta apie naujų ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų steigimą.
Klausytojai iš kelių rajonų
Renginyje dalyvavo Mažeikių ir aplinkinių – Skuodo, Plungės, Telšių ir Akmenės rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, specialistai, ketinantys steigti naujas grupes ar įstaigas, taip pat savivaldybių administracijų, seniūnijų atstovai, socialiniai darbuotojai, valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų bei visuomenės sveikatos centrų darbuotojai.
Pagal projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ konsultaciją vedė bendrovės „Civitta“ konsultantų komanda.
Aptarta keliais aspektais
Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė pasakojo, kad konsultacijos metu surengta diskusija apie tai, kaip šiuo metu yra reglamentuojamas vaikų darželių ar naujų grupių jau veikiančioje įstaigoje steigimas, su kokiomis problemomis susiduriama, ką būtų galima keisti, kad šis procesas lengvėtų. Šie klausimai nagrinėti ekonominiu, finansiniu ir teisiniu aspektais.
Konsultacijos dalyviai taip pat buvo skatinami kalbėtis, kokių paslaugų regione reikia ugdant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, ko reikia vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose, kokia turi būti grupė patiems mažiausiesiems, kokie dokumentai reikalingi šiame procese.
Citata iš projekto: ,,Įgyvendinant projektą bus teikiamos konsultacijos, organizuojami mokymai ir stažuotės, bus dalijamasi gerąja patirtimi ir teikiama metodinė pagalba.”. Kodėl toks didelis dėmesys tiems mokymams? Dalyvavom tuose mokymuose ir puikiai žinome jų ,,naudą” ir puikiai suvokiame, kad čia nereikia nieko materialiai parodyti – atvažiavo lektorius, paskaitė kažkokias utopijas,ir kišenėje jam šlama. Ar ne geriau projektas, kuris duotų apčiuopiamą naudą už tuos 18 677 300 – tų pačių darželių renovacija, aprūpinimas priemonėmis, lauko aikštelių įrengimas, ne svaičiojimas apie naujų grupių ir darželių steigimą. Argi 50 nevalstybinių darželių įsikūrimas padidins ikimokyklinio ugdymo prieinamumą?
kam steigti naujas grupes jeigu yra darželių, kurių pastatas sukomplektuotas 12grupių , o veikia tik 9gr.nes paprasčiausia nesurenka vaikų .Vienuose darželiuose auklėtojos dirba su perpildytom grupėm , o kaikuriuose vedžiojasi po 6-7 vaikus , o atlyginimą gauna tą patį , patalpoms šildyti reikia tiek pat lėšų ,ar 6 vaikai grupėj ar 15. bet į tai niekas nekreipia dėmesio. Tai kam stengtis ,kad tų vaikų būtų priimta kiek yra norma.Tai gal geriau tas lėšas skirti jau veikiantiems darželiams , kad būtų galima taikyti lankstesnius darbo metodus , organizuoti įvairesnę veiklą , nes be pinigų net gražios šventės vaikams nepravesi , nėra ir balionų iš ko pirkti .
Juokas suėmė – Mažeikių rajone seminaras, kaip steigti naujas grupes ar ikimokyklines įstaigas, kai savivaldybė nesugeba išlaikyti tų pačių veikiančių darželių. Perskaičiau projektą – eilinis mulkinimas ir ES lėšų ,,išplovimas“, nes ,, Projektas finansuojamas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Jam skirta 18 677 300 Lt parama.” Numatyta, kad 2-asis projekto etapas truks trejus metus. ir,, . Tikimasi, kad įgyvendinus projektą:ikimokyklinio ugdymo prieinamumas padidės mieste 3 proc., kaime – 8 proc…….. įsikurs ne mažiau kaip 50 nevalstybinių darželių….’’ 1 –asis šio projekto etapas irgi ,,labai pagerino” ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.
vėl bandys prastumti kokius gėjiškus mokslus?