Kultūros centro 70-metis – šventė ir kolektyvams, ir žiūrovams

Raimundo Radavičiaus rankose – Savivaldybės dovana, kurią įteikė vicemerė Sigutė Bernotienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=779 template=caption]Septyniasdešimtąjį gimtadienį švenčiantis Savivaldybės kultūros centras sukvietė mažeikiškius į jubiliejinį koncertą, kurį parengė čia gyvuojantys kolektyvai.
Kultūros centro darbuotojai sulaukė rajono vadovų, kolegų, draugų sveikinimų, pagerbė ilgamečius darbuotojus.

Koncertavo savi kolektyvai

Pusantros valandos šventinio koncerto metu Kultūros centro kolektyvai keitė vienas kitą: žiūrovai išvydo mėgėjų teatro „Visavi“ (vadovė Daiva Gedvilienė) vaidinamas scenas, vieną savo spektaklių – „Dobilėlį penkialapį“ – priminė Airidos Lementauskienės vadovaujamas Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras, dainomis ir šokiais mažeikiškius linksmino neseniai trisdešimtmetį atšventęs folkloro ansamblis „Alksna“ ir jų jaunieji kolegos „Alksniokā“ (vadovai Dainora Petrikienė ir  Algirdas Vilkas).
Kultūros centro scena neįsivaizduojama be tremtinių ir politinių kalinių choro „Atmintis“ ir jų vadovės Zitos Gužauskienės, nepavargstančių Vilmos Slivskienės „Ciongs“ bei Audriaus Grebenkovo „Jurginėlio“.
Genovaita Jomantienė scenoje pasirodė su visada jaunais „Bočiais“, jaunatvišką entuziazmą skleidė Algirdo Grinkevičiaus suburta merginų grupė „Lietutis“. Koncertą savo dainomis užbaigė Ričardo Grušo vadovaujamas mišrus choras „Draugystė“.
Šventės metu pagerbta penkiasdešimt metų Mažeikių kultūros namų, o paskui Kultūros centro direktore dirbusi Krista Kinčienė, kiti šioje įstaigoje dirbę žmonės.

Yra ką rinktis

Kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius pastebėjo, kad jų centras – didžiausia kultūros įstaiga rajone. Čia dirba 47 profesionalūs darbuotojai, iš jų 24 yra kultūros ir meno specialistai.
„Visi mūsų darbuotojai turi reikalingą išsilavinimą savo darbo funkcijoms atlikti, nemažą valstybinių, kalendorinių, masinių švenčių organizavimo patirtį“, – teigė centro vadovas.
Jis džiaugėsi praėjusiais metais atnaujinta Didžiąja sale, kuri sutalpina 729 žiūrovus. Mažojoje salėje telpa 200, Pramogų salėje – nuo 150 iki 600 žmonių.
Kultūros centre koncertuoja įvairaus žanro profesionalūs atlikėjai, eksponuojamos populiarių menininkų parodos, o centro organizuojamiems renginiams, dainų šventėms, koncertams ruošiami mėgėjų meno kolektyvai.
„Didžiulės žmonių bendruomenės prisijungia prie renginių organizavimo, apipavidalinimo. Pas mus atėjęs kiekvienas gali pasirinkti, kokioje kultūrinėje veikloje ir kuo nori būti – žiūrovu, atlikėju, dalyviu ar savanoriu“, – kalbėjo R. Radavičius.

Kraustėsi ne kartą

Kultūros centras veiklos metus skaičiuoja nuo 1946-ųjų sausio, kai Laisvės gatvėje atsidarė Kultūros namai. Čia buvo du darbo kambariai, o salė nuomojama iš Kultūros namuose įsikūrusio kino teatro „Žvaigždė“. Pirmasis Kultūros namų direktorius – Edvardas Karanauskas.
Praėjus devyneriems metams, buvo atidaryti Mažeikių kultūros namai Pergalės gatvėje (dabar – Vasario 16-osios g.). Juose buvo 240 vietų žiūrovų salė, scena, penki darbo kambariai ir vestibiulis. Kultūros namams vadovavo Vytautas Adomaitis.
Nuo 1975 metų Kultūros namams, vėliau pervardintiems į Kultūros centrą, vadovavo Krista Kinčienė.
Prieš dvidešimtį metų Kultūros namų pastatą grąžinus savininkui, rajoniniai Kultūros namai perkelti į bankrutavusios kompresorių gamyklos „Oruva“ patalpas. Jame buvo 600 sėdimų vietų koncertų salė, 16 darbo kambarių ir pagalbinės patalpos.

Rengiamos nuolatinės šventės

Dabartiniame Kultūros centro pastate jo darbuotojai įsikūrė 2004 metų pabaigoje, kai akcinė bendrovė „Mažeikių nafta“ jai priklausiusius kultūros rūmus pardavė Mažeikių rajono savivaldybei.
2014 metų lapkritį buvo pradėta dalinė pastato renovacija, vykusi vienerius metus. Tuo metu  kultūrinė veikla perkelta į kitas erdves – bažnyčias, muziejų, mokyklas, miesto rekreacines zonas.
Nuo 2015 metų pavasario Kultūros centro vairą į savo rankas perėmė R. Radavičius.
Pagrindinėje miesto kultūros įstaigoje visus metus organizuojami įvairūs renginiai, kas trejus metus Kultūros centras mažeikiškius kviečia į tradicines Žemaičių dūdų, Kalvystės meno ir amatų, Dainų, šokių ir muzikos šventes – tai didžiausi Kultūros centro organizuojami renginiai.
Kiekvienais metais rengiamas „Tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai“, sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Mažeikių, bet ir iš kitų miestų, mažeikiškiai kultūrinio gyvenimo neįsivaizduoja be „Bobų vasaros“, kapelų šventės „Išbudinkim žemę iš miego“, vokalinių ansamblių šventės „Rudens melodijos“, tradicinių Joninių.

Daug kolektyvų

Kultūros centras rengia ir rajonines akcijas „Visa Lietuva šoka“, solistų ir vokalinių ansamblių konkursines atrankas „Sidabriniai balsai“, mėgėjiškų teatrų peržiūras „Atspindžiai“.
Antrojo aukšto vestibiulyje nuolat eksponuojamos tiek profesionalių menininkų, tiek tautodailininkų parodos.
„Minint valstybines ir kalendorines šventes arba į savaitgaliais jaunimui ir vidutinio amžiaus žmonėms organizuojamas diskotekas atvyksta nemažai populiarių Lietuvos ir užsienio atlikėjų.
Vasarą masinės šventės rengiamos Mažeikių miesto viešosiose erdvėse“, – pasakojo R. Radavičius.
Direktorius džiaugėsi, kad Kultūros centre šiuo metu veikia trylika mėgėjų meno kolektyvų – du folkloro ansambliai, du chorai, du teatrai, vokaliniai ansambliai, šokių kolektyvai.
Kultūros centro kolektyvai – nuolatiniai respublikinės „Dainų šventės“ dalyviai. Jie puoselėja savas tradicijas, dirba pagal kultūrinės veiklos kryptis. Beveik visiems suteikta mėgėjų meno kolektyvų kategorija.
„Mūsų meno kolektyvai nuolat dalyvauja Kultūros centro organizuojamuose renginiuose, bendradarbiauja su kitais šalies kultūros centrais. Važiuojame į renginius Latvijoje, kitose užsienio šalyse, taip pat sulaukiame svečių ir Mažeikiuose“, – kalbėjo direktorius.

Saulius RUDŽIONIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content