Lietuvą apėmusi „protų kovų“ karštinė įsisuko ir į Mažeikius

Organizatorių teigimu, norint atsakyti į klausimus, reikia įjungti loginį mąstymą bei pasitelkti komandinius sugebėjimus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Nors buvęs krepšinio komentatorius Robertas Petrauskas jau kelinti metai komentatoriaus kėdėje nebesėdi, tačiau šiandien ir toliau kaitina mūsų tautiečių aistras. Visus metus, kiekvieną pirmadienį, jo organizuojamos viktorinos „Protų kovos su Robertu Petrausku“ sutraukdavo maždaug 2500 žaidėjų iš visos Lietuvos. Tarp jų ir keturiolika mažeikiškių komandų.


Intelektualus komandinis žaidimas

Bet pirmiausia – kas tos „protų kovos“. Tai azartiškas ir intelektualus komandinis žaidimas, žaidžiamas dažniausiai baruose ir restoranuose.  
Vis dėlto jame neužtenka vien sausų enciklopedinių žinių – reikia įjungti loginį mąstymą bei pasitelkti komandinius sugebėjimus.
Paprastai viename „protų kovų“ etape būna nuo penkių iki septynių turų, kuriuose tenka atsakinėti į bendrus klausimus, klausyti garsinio turo užduotis, kai tenka atpažinti kalbančius žmones, įvardyti muzikos kompozitorių, grupę ar atlikėją. Žaidėjų taip pat laukia vaizdų turas.
Pastarasis įvairus – tenka ieškoti sąsajų, šifruoti skirtingas nuotraukas, įvardyti, kas vaizduojama ir panašiai. Už teisingus atsakymus gaunami taškai, daugiausiai taškų surinkusi komanda tampa to pirmadienio nugalėtoja ir gauna daugiausiai reitingo taškų. Sezono pabaigoje 20 daugiausiai reitingo taškų turinčių komandų ir kiekvieno miesto čempionai keliauja į didžiojo prizo varžybas Palangoje.


Mažeikiškiams sėkmės pritrūko

Šešiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Gargžduose ir Mažeikiuose „protų kovos“ prasideda vienu metu ir tęsiasi tris valandas. Ekrane žaidėjai mato ne tik savo miestiečių rezultatą, bet ir žaidėjų kituose miestuose.
Geriausias Mažeikių komandos pasiekimas – trečioji vieta didžiojo prizo varžybose. Komanda „Prototipai“ ją laimėjo 2011 metais. Vis dėlto šiemet visos mūsų miesto komandos pasirodė kiek silpniau ir „savo jėgomis“ į geriausiųjų dvidešimtuką neiškopė. „Prototipai“ pelnė kelialapį kaip geriausia metų Mažeikių komanda ir bendroje įskaitoje užėmė 20-ą vietą iš 24-ių.


Svarbiausia – įsiklausyti į komandos draugus

„Santarvė“ pasiteiravo mažeikiškio Romano Borusevičiaus, klausimų kūrėjo, „protų mūšio“ vedėjo mūsų mieste, ko reikia norint triumfuoti šiame žaidime. 
„Vien sausų žinių čia nepakanka. Esu pastebėjęs, kad geriausiai pasirodo tos komandos, kuriose yra žaidėjų, mokančių išklausyti, nes atsakymas į klausimą čia dažniausiai randamas diskusijos būdu, reikia tik jį atrasti“, – pasakojo R. Borusevičius.
„Protų mūšio“ vedėjas pateikė pavyzdį.
„Auksiniame finale atskleidėme turo sąsają – animacija. Uždavėme klausimą apie vieną Korsikos kurortą. Niekas gi nežino visų pasaulio lankytinų vietų ar Korsikos miestų, tačiau žmonės, žinodami filmuką, išmąstė, kad to miesto pavadinimas Bonifacijus“, – pasakojo R. Borusevičius.


Netrūksta sportinio pykčio

Mažeikiuose šį sezoną įsitvirtino 14 nuolatinių komandų. Palangoje teko nugirsti, kaip mūsų miesto atmosferą gyrė ir komandų pavydėjo kitų miestų vedėjai. 
R. Borusevičius patvirtino, kad mūsų komandos labai draugiškos, tačiau „protų kovų“ metu netrūksta ir sportinio pykčio.
„Žmonės „protų kovose“ neatrodo svetimi. Susirenka per šimtą žmonių lyg į draugo gimtadienį, pasisėdėjimą. Vis dėlto netrūksta ir pykčio, bet gero, sportinio. Būna ginčų, kai žaidėjai mano, kad be reikalo neįskaitėme jų atsakymo, bet viskas greitai praeina“, – kalbėjo R. Borusevičius.


Planuojama padidinti komandų skaičių 

Vis dėlto ne visur Lietuvoje žmonės tokie geranoriški. Vilniaus B divizione šiemet auksinis finalas buvo toks aistringas, kad pora komandų į darbą paleido kumščius. Laimei, niekas nenukentėjo.  
R. Petrauskas šiemet buvo užsiminęs apie tai, kad „protų kovos“ bandys plėstis ir į užsienį – į žaidimus pritraukti ir užsienio lietuvius, tačiau kokios naujovės kitą sezoną laukia Mažeikių, R. Borusevičius negalėjo atskleisti.
„Sunku dabar ką nors pasakyti. Visi dar gyvename praėjusio didžiojo prizo nuotaikomis. Manau, didžiausias tikslas ir noras būtų padidinti komandų skaičių Mažeikiuose. Jei jų būtų apie 20, tada galėtume kurti du divizionus – A ir B. Geriausios komandos žaistų A divizione, o žaidžiančioms B būtų didžiulis stimulas ir azartas patekti tarp geriausiųjų“, – savo planais dalijosi „protų kovų“ vedėjas.
Kitą sezoną „protų kovos“ Mažeikiuose prasidės spalio mėnesį.


Keletas įdomesnių klausimų

O galbūt ir Jūs norėtumėte įsilieti į „protų kovas“? Galbūt atsakyti į klausimus, kurie buvo užduoti per viktorinas, Jums vieni juokai? Štai keletas iš jų.   
• Vieni Vokietijos senelių namai rado išeitį, kaip apsaugoti savo Alzhaimerio liga sergančius globotinius nuo paklydimo mieste. Senelių namų darbuotojai panaudojo vieną kasdieninį, tačiau nefunkcionuojantį daiktą savo reikmėms. Koks tai daiktas?
• Seniau populiariame gražuolių konkurse nugalėtoja buvo tituluojama „Mis žeme“. Kokį titulą gaudavo vicemis?
• Tarpukario Lietuvoje besimokantiems istorijos studentams mokytojai rekomenduodavo įsiminti dvi santrumpas. ŠVIZIKA ir ALIZI. Ką reiškia ŠVIZIKA?
• Šeštojo dešimtmečio vokiečių milijonierius F. G. Sachas pasišovė užkariauti prancūzų aktorės Bridžitos Bardot širdį. Monte Karlo kazino išlošęs krūvą pinigų, juos atidavė mylimajai, kasdien dovanodavo po šimtą rožių, iššokęs iš sraigtasparnio ir nusileidęs prie jos namų pasipiršo. Vis dėlto gražuolė aktorė ilgai neatsakė į jo jausmus, tačiau netrukus pasidavė ir jie susituokė. Kokią dieną prancūzaitė kapituliavo prieš vokiečių magnatą?
Atsakymai į klausimus tokie:
Autobusų stotelė, kurioje nestoja autobusai.
Antrąją vietą užėmusi mergina būdavo tituluojama „mis oras“. 
Švizika – kunigaikščių vardai: Švitrigaila, Zigmantas, Kazimieras.
Liepos 14-ąją – Bastilijos paėmimo dieną.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content