Ligoninės skyriai vėl ruošiasi kraustymuisi

VšĮ Mažeikių ligoninė dabar pats darbų karštymetis – ieškoma lėšų, patalpų psichiatrijos skyriui, administracijai, sterilizacinei, autoklavinei iškelti. Tikimasi iki šildymo sezono pradžios naujiesiems Gimdymo namų pastato savininkams perduoti beveik tuščias patalpas. PATYRĖ ŠOKĄ
Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius „Santarvei“ prisipažino, kad žinią apie Gimdymo namų pardavimą priėmęs kaip tragediją. Buvo neaišku, kur reikės iškelti administraciją, psichiatrijos skyrių, sterilizacinę, autoklavinę, archyvą ir iš kur viskam gauti lėšų.
„Be abejo, mes tam ruošėmės, tačiau nesitikėjome tokių staigių įvykių. Tikrai patyriau didžiulį šoką, tačiau teisingai žmonės sako, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera“, – sakė A. Lidžius.
Savivaldybės ir ligoninės vadovai buvo susitikę su UAB „Lukerta“ (ši įmonė viešajame privatizavimo konkurse įsigijo Gimdymo namų pastatą – V.S.) atstovais. Sutarta, kad nuo rugsėjo mėnesio naujieji pastato savininkai už simbolinę kainą pusei metų išnuomos patalpas ligoninei. Tačiau tai reiškia, kad Mažeikių ligoninė vėl turės šildyti pusę Gimdymo namų pastato. Manoma, kad iki šildymo sezono pradžios, tai yra iki spalio 15 dienos, iš pastato bus iškraustyta administracija, psichiatrijos skyrius, archyvas bei autoklavinė.
A. Lidžius tikisi, kad iki Naujųjų metų pradės veikti ir naujoji sterilizacinė, kuriai įrengti reikia beveik milijono litų.
Pasak direktoriaus, seniai buvo galvojama apie ligoninės pastato renovavimą ir visų įstaigos padalinių kompleksinį sujungimą. Europos struktūriniams fondams pateiktoje paraiškoje prašoma 4 mln. litų ligoninės pagrindiniam korpusui renovuoti. Valstybės investicijų programai (VIP) pateikta paraiška „Kompleksinis VšĮ Mažeikių ligoninės modernizavimo investicinis projektas“, prašoma 13 mln. litų. Kol kas jokio atsakymo negauta.
„Pats toje kėdėje sėdėjau, todėl suprantu ligoninės vadovą. Be Savivaldybės pagalbos jis tikrai tų problemų neišspręs. Raštai turi turėti kojas, todėl per kiekvieną susitikimą su Vyriausybės atstovais kalbu apie ligoninės problemas. Kol kas jokios informacijos apie pateiktų projektų finansavimą neturime. Manau, kad dėl to kalta ir nestabili šalies politika“, – „Santarvei“ kalbėjo meras V. Džiugelis.
Nors nei iš VIP, nei iš Europos struktūrinių fondų atsakymo negauta, dar metų pradžioje Mažeikių ligoninė pradėjo vykdyti projektus. Buvo paskelbtas konkursas ligoninės pastato perplanavimui ir techniniam projektui rengti. Konkursą laimėjo Vilniuje registruota įmonė „Medstatyba“.
Dabar jau yra suprojektuota sterilizacinė (pasak direktoriaus, didžiausias galvos skausmas), vaistinė, reanimacijos skyrius. Baigiamas projektuoti trečiasis aukštas virš Priėmimo skyriaus. Statybai reikės ne mažiau kaip 2 mln. litų. Čia turėtų įsikurti ligoninės administracija ir psichiatrijos skyrius.
„Nežinia, kada galėsime pradėti statyti trečiąjį aukštą bei renovuoti pagrindinį korpusą, nes neaišku, kada gausime pinigų. O išsikraustyti turime kiek galima greičiau, todėl ir ieškojome pačių tinkamiausių variantų“, – teigė V. Lidžius.

JAUKUMUI PRIREIKS ASMENINIŲ LĖŠŲ
Nuspręsta, kad kol kas ligoninės administracija, vaistinė įsikurs J. Basanavičiaus g. 22 (buvusiame ligoninės administracijos pastate). Praėjusią savaitę čia jau sumontuoti radiatoriai, ruošiamasi pradėti minimalų kosmetinį remontą. Anot A. Lidžiaus, bus perkamos tik pačios pigiausios medžiagos. „Lukerta“ sutiko, kad iš Gimdymo namų būtų paimtos pakabinamosios lubos, durys, linoleumas.
„Mes ir čia jokios prabangos neturėjome. Administracijos darbuotojams pasakiau, jog mes pasistengsime, kad būtų švaru. Jeigu norės, kad būtų jaukiau, turės tą jaukumą kurti iš savo asmeninių lėšų“, – teigė ligoninės vadovas.
Psichiatrijos skyrius laikinai bus perkeltas į buvusį Tuberkuliozinio skyriaus pastatą, kurį praėjusį mėnesį Taryba išnuomojo Švč. Jėzaus Širdies parapijai. Šios bažnyčios klebonas Rimvydas Marozas sutiko patalpas išnuomoti už simbolinį mokestį. Patalpų remontu rūpinsis Savivaldybė.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius teigė, kad dabar yra sudarinėjama darbų sąmata. Turėtų būti pakeistos grindys, nudažyti langai, iš dalies suremontuotas stogas. Manoma, kad prireiks apie 40 tūkst. litų.
Direktorius priminė, kad, pasirašius pirkimo ir pardavimo sutartį, Turto fondas už pastatą gautas lėšas perves Mažeikių rajono savivaldybei, todėl jas bus galima panaudoti ligoninės reikmėms.
„Savivaldybė yra ligoninės steigėja, todėl privalo jai padėti“, – teigė B. Kryžius.
A. Lidžius pasakojo, kad po Gimdymo namais yra apie 900 kv. m sandėlių. Čia taip pat yra įrengtas ir archyvas. Pasak direktoriaus, jau dabar aišku, kad dėl šių patalpų ištuštinimo nekils problemų – sutarta su visų privačių medicinos paslaugas teikiančių įstaigų vadovais dėl laikino Mažeikių ligoninės turto sandėliavimo.

NEVAIKŠTO IŠKĖLĘ RANKAS
Mažeikių ligoninės bei Savivaldybės vadovams „didžiausias galvos skausmas“ yra naujos sterilizacinės įrengimas. Išmontuoti senuosius įrenginius ir juos perkelti į kitas patalpas yra neįmanoma. Naujai sterilizacinei įrengti prireiks apie milijono litų. A. Lidžius mano, kad geriausia išeitis yra imti paskolą iš banko. Jau dabar visiems Mažeikiuose esantiems bankų filialams išsiuntinėti raštai, kuriuose prašoma suteikti pusės milijono litų paskolą. Bus išrinktas mažiausias palūkanas pasiūlęs bankas, sutinkantis paskolos mokėjimą atidėti dvejiems metams.
Taip pat manoma, kad Savivaldybė iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirs 300 tūkst. litų sterilizacinės įrangai pirkti.
„Visi turime suprasti, kad nuo sterilizacijos kokybės priklauso ir ligoninės paslaugų kokybė. Visiems bus blogai, jeigu instrumentai neatitiks higienos reikalavimų“, – sakė A. Lidžius, jau dabar pradėjęs įmonių apklausą dėl įrangos pirkimo.
Ligoninės vadovas pagalbos prašė ir Sveikatos apsaugos ministerijoje. Pasiūlyta ieškoti alternatyvų. Viena iš jų – pirkti sterilizacijos paslaugas iš kitų sveikatos priežiūros įstaigų, pavyzdžiui, Šiaulių ligoninės. Skaičiavimai rodo, kad šios paslaugos pirkimas ligoninei būtų nuostolingas.
„Išties ligoninės vadovai labai daug padarė, kad išspręstų persikėlimo klausimus. Jie nevaikšto iškėlę rankas, o patys ieško sprendimo būdų“, – gyrė V. Džiugelis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto