[nggallery id=297 template=caption]Mažeikiai drauge su visa Lietuva mini Sausio 13-ąją. Tai dienai skirti renginiai prasidėjo jau penktadienį.
Vyko paminėjimas
Sekmadienį Mažeikiuose, Sedoje, Židikuose, Viekšniuose už Lietuvos Laisvės gynėjus aukotos šv. Mišios.
Sausio 13-ajai skirtas ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre surengtas koncertas. Jo dalyviai – Kultūros centro mėgėjų teatro trupės „VISAVI“ (režisierė Daiva Gedvilienė) aktoriai, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos fleitos mokytoja, kūrėja ir atlikėja Inga Šiaulytė-Dvaržeckienė, akordeono mokyklos „Domisolė“ akordeonininkai: Austėja Nociūtė, Viktorija Nociūtė, Vilius Mažeika ir Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčios choras (vadovas – vargonininkas Vytautas Poškus).
Sekmadienį po šv. Mišių Židikuose ir Sedoje pristatytos muzikinės-literatūrinės kompozicijos, o senosios Viekšnių vaistinės muziejuje surengtas Vinco Deniušio meno mokyklos mokytojų ir mokinių koncertas, Tirkšlių kultūros centre – popietė vaikams, skirta Laisvės gynėjų dienai.
Įsijungė į pilietinę akciją
Laisvės gynėjų dienos paminėjimas visoje šalyje prasidėjo penktadienį pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu languose dešimčiai minučių uždegamos žvakutės. Jos sužibo ir mažeikiškių būstų, įstaigų ir organizacijų languose. Tačiau aktyviausi akcijos dalyviai buvo rajono mokyklos, ikimokyklinės įstaigos. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuota akcija vyko šeštą kartą.
Penktadienį mokyklose netrūko ir daugiau renginių, skirtų Sausio 13-ajai. Buvo žiūrima videomedžiaga, vyko susitikimai su įvykių liudininkais, diskusijos, pilietiškumo pamokos, popietės, parodos ir pan.
Laisvės gynėjų diena buvo minima ir seniūnijose, daug kur buvo deginami laužai.
Įvykiams – 22 metai
Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.
Gėrimą prie laužo irgi reikėtų nepropaguoti.
O kur trispalvė? labai negražu, kai per tokią šventę nenaudojama Lietuvos valstybės atributika. Negalima taip daryti, negalima…..
tas lauželis jau toks menkas – taupo ugnakurą kaimiečiai. Pas mus Vilniuje laužai į laužus bent jau panašūs.
Susirinko chebra prie lauželio pabaliavoti.
a cia ne joniniu lauzelis?
Tų, kurų nesimato fotkėj jau seniai smigę…..
man atrodo, kad pagal tą nuotrauką chebra vartoja ne arbatą, bet laipsniuotą skystį. Tik butelis matomai paslėptas sniege.
Kas per paminavojimas.Argi Sausio -13-ta tik su karsto grogo stikline galima pamineti?Susirinko sava chebra prie lauziuko,ot renginys.O kur Urvikiu kaimo zmones?Ar jie nenorejo tos datos pamineti???Ar Urvikiu kulturos centras visada taip organizuoja sventes,tik rinktiniams?
Padėjau senoliui virti samagoną – kursčiau ugnį. davė 10 litų, nusopirkau kramtoškės
O pats eitum tuo keliu? Gintum Lietuvą? Jei negynei..:)
Ačiū jums visiems, kurie nepabijojote ir tuo metu priešinotės bei gynėte dar trapią atkurtosios Lietuvos nepriklausomybę. Tik žmonių vienybė, drąsa ir ryžtas būti laisviems mums davė tai, ką šiandien turime – Laisvę ir Nepriklausomybę. Tos dienos įvykiai įamžino Lietuvą kaip tikrai drąsių ir mylinčių savo šalį žmonių valstybę.