Mažeikiškis gydytojas dalyvavo Europos venų forume Kipre

Gintaras Berenis (dešinėje) turėjo galimybę pabendrauti su įvairių šalių atstovais. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Neseniai Kipre vyko trečiasis kasmetinis Europos venų forumas. Iš Lietuvos jame dalyvavo vienintelis mažeikiškis gydytojas Gintaras Berenis.

Domisi nedaug medikų

G. Berenis forumą pavadino pasauliniu renginiu, mat jame dalyvavo 49 šalių atstovai iš visų žemynų.
„Gal kiti kolegos yra buvę panašiuose renginiuose, be to, tai nemažai kainuoja, nelengva susirasti rėmėjų, tenka prisidėti pačiam. Nebuvo tiesioginio skrydžio, teko skristi per Kijevą, ilgai laukti persėdimo, gal tai atbaidė?“– į klausimą, kodėl forumas nesudomino kitų Lietuvos gydytojų, atsakė G. Berenis.
Be to, anot pašnekovo, Lietuvoje besidominčiųjų flebologija (venų ligomis) nėra daug. Baltijos flebologų asociacijoje iš Lietuvos yra tik apie 15 narių.

Vyko praktiniai užsiėmimai

Gydytojas G. Berenis pasidžiaugė, kad visus nepatogumus kompensavo įgyta patirtis.
Šimtas dalyvių 4 dienas klausėsi paskaitų apie įvairias venų ligas, dalyvavo seminaruose ir mokymuose, kur kiekvienas turėjo savo rankomis atlikti tam tikrus diagnostikos ar gydomuosius veiksmus, kad parodytų, kaip jis susipažino ir įsisavino naujausias medicinines technologijas, venų ligų nustatymo, gydymo taktikos parinkimo, gydymo būdus.
Užsiėmimus vedė pasaulinio garso flebologai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos šalių – Bo Eklof,  Andrew Nicolaides, Peter Neglen, Jan Christenson, Marzia Liugi ir kt.
Buvo demonstruojami naujausi medicininiai prietaisai, priemonės venų ligoms nustatyti ir gydyti: ultragarsiniai aparatai su spalviniu dopleriu, į venas kišamais davikliais, sistemos, leidžiančios pašalinti iš venų trombus, įstatyti filtrus, apsaugančius nuo plaučių embolijos, embolizuoti  išsiplėtusias dubens venas, radiodažnuminės abliacijos, karšto garo metodikos.
Daug dėmesio skirta skleroterapijai, kompresinei terapijai (tai įvairūs įtvarai, bandažai, tvarsčiai žaizdoms, elastinės kojinės), medikamentams, gerinantiems venų tonusą ir praeinamumą.

Taikomos įvairios operacijos

Venų ligų gydymas pirmiausia prasideda nuo tinkamos diagnostikos. G. Berenio teigimu, šiuo metu pagrindinė ir dažniausia naudojama priemonė – tai ultragarso aparatas su 3D spalviniu dopleriu.
„Kiekvieno ligonio venų sistemos patologija yra individuali, ir tik tiksliai nustačius, kuriose vietose yra vožtuvų nepakankamumas, atgalinė kraujo tėkmė, trombozė ar kitokios kilmės kraujagyslės susiaurėjimas, galima parinkti tinkamą gydymo būdą“, – akcentavo gydytojas.
Dažniausiai pasaulyje atliekamos endovaskulinės operacijos naudojant lazerinį ar radiodažnuminį generatorių. Šių operacijų privalumai – operacijos paprastai atliekamos taikant vietinę nejautrą, todėl mažiau kontraindikacijų dėl gretutinių ligų, trumpesnė buvimo ligoninėje trukmė (1–2 dienos), mažesnis infekcijos pavojus, nėra pjūvių su siūlėmis, mažesnės kraujosruvos, mažiau skausmo, mažiau sunaudojama vaistų, greičiau sugrįžta darbingumas.
Atliekamos ir tradicinės bei kombinuotų metodikų operacijos naudojant bendrinį nuskausminimą.
Labai svarbi yra kompresinė terapija (elastinių kojinių dėvėjimas ar bintavimas specialiais bintais), skleroterapija (specialaus sklerozuojančio putų mišinio suleidimas į išsiplėtusias venas, siekiant, kad jos užaktų, taikoma kaip savarankiška arba pagalbinė priemonė kartu su operacija).

Būtina laiku kreiptis

Gydytojas G. Berenis išsakė šiuolaikinį požiūrį į venų ligas – būtina tiksli diagnostika ir kompleksinis gydymas, apimantis įvairias endovaskulines ir tradicines operacijas, žaizdų gydymą, skleroterapiją, kompresinę terapiją, venotonikus, reabilitaciją ir tinkamą gyvenimo būdą.
Jis vardijo negydomų kojų venų varikozės pavojus: kojų tinimas, rožė, blauzdų odos sukietėjimas, dermatitai, trofinės opos, trombai paviršinėse ir giliosiose venose, padidėjusi plaučių embolijos rizika.
„Tokių ligonių gydymas ypač sudėtingas ir brangus, reikalaujantis daug pastangų, laiko ir kantrybės – tiek iš gydytojo, tiek iš paciento“, – akcentavo pašnekovas.
G. Berenis ragino kreiptis į gydytoją, kol liga dar neįsisenėjo, tada gydymas bus lengvesnis, greitesnis, operacija labiau kosmetinė, mažesnė komplikacijų tikimybė.

Mažeikiuose – geros sąlygos

G. Berenio teigimu, daug dalykų, apie ką buvo kalbama konferencijoje, yra žinoma ir daroma Lietuvos didžiosiose ligoninėse, tarp jų – ir Mažeikiuose.
„Galime pasidžiaugti, kad Mažeikių ligoninėje sudarytos geros sąlygos venų ligoms gydyti: turime atnaujintas operacines, modernius ultragarso aparatus, vieną geriausių pasaulyje Vokietijos gamintojo Biolitec lazerinę sistemą su radialiniais šviesolaidžiais, skirtą kojų venų operacijoms atlikti, kvalifikuotą personalą“, – situaciją komentavo gydytojas.
Biolitec sistemą ligoninė įsigijo prieš metus, nuo to laiko naudojant lazerį atlikta 90 išsiplėtusių kojų venų operacijų.
Vis tik forume gydytojas sužinojo ir nemažai naujovių, ypač iš medicininės technikos ir metodikų sričių.
„Susidariau platesnį supratimą, kas vyksta pasaulyje šioje srityje, pasitikrinau žinias, patobulinau praktinius įgūdžius. Malonu buvo įsitikinti, kad Mažeikių ligoninėje venų ligos gydomos šiuolaikiškai, pagal pasaulinius standartus. Prie viso to reikėtų pridėti ir galimybę pamatyti unikalios Kipro salos grožį“, – įspūdžiais iš forumo dalijosi gydytojas.

3 Atsakymai į “Mažeikiškis gydytojas dalyvavo Europos venų forume Kipre”

  1. oleris parašė:

    pats geriausias gydytojas mazeikiuose

  2. trl parašė:

    na ir kaip ten papludimiai viskas ok?

  3. gerbeja parašė:

    nu nebloga,ta ,mergicka,salia Gintarelio.visos venos issiples,prie tokios,galesit operuot ir operuot….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content