Mažeikių politechnikos mokykloje paminėta Europos kalbų diena. Dvyliktų klasių mokiniams vyko daugiakalbystės pamoka tema – „Sveiki atvykę!“
Paminėjo netradiciškai
Rugsėjo 26-oji visoje Europoje yra žinoma kaip Europos kalbų diena. Ši diena minima jau dvylika metų. Minėjimo tikslas – parodyti daugiakalbystę ir kultūrų įvairovę kaip vieną didžiausių Europos vertybių ir motyvuoti jaunimą mokytis užsienio kalbų.
Ankstesniais metais Mažeikių politechnikos mokykloje ši diena buvo minima tradiciniais renginiais anglų, rusų bei vokiečių kalbomis. O šiais metais minėjimas buvo šie tiek kitoks.
Anglų kalbos vyriausioji mokytoja Lijana Vėliūtė-Balzerienė organizavo daugiakalbystės pamoką dvyliktų klasių mokiniams „Sveiki atvykę!“
Kalbėjo įvairiomis kalbomis
Pamokoje buvo kalbama devyniomis kalbomis – anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, olandų, flamandų, bulgarų, ukrainiečių ir rusų. Organizatoriai pasitelkė Direct mokymo metodą, kuris yra plačiai naudojamas pasaulyje mokantis užsienio kalbų.
Tam, kad tokia pamoka įvyktų ir taisyklingai mokytis kalbėti užsienio kalbomis mokiniams padėjo Mažeikių rajone gyvenantis olandų kilmės dailininkas Arie Torcque, Belgijos oro gynybinės policijos atstovai Mr. Thierry Van de Voorde ir Jaak van Waeg, vykdantys NATO misiją Šiauliuose, Mažeikių senelių ir vaikų našlaičių namuose dirbanti savanorė studentė Dora Hristova iš Bulgarijos bei mažeikiškis Linas Bodendorf.
Aktyviai dalyvavo
Pamokos svečiai anglų kalba papasakojo apie savo veiklą ir gyvenimą Lietuvoje. Jie mokiniams sakė, kad išvykti į užsienį trumpam yra verta, bet didžiausios dar neišnaudotos verslo galimybės vis dėlto yra Lietuvoje. Jie skatino jaunuolius būti aktyvius, išradingus, kūrybingus ir nebijoti ieškoti, rizikuoti, kurti savo verslą.
L. Vėliūtė-Balzerienė sakė, kad mokiniai pamokoje dirbo susidomėję, stengėsi taisyklingai kalbėti. Didžiausio dvyliktokų dėmesio susilaukė Belgijos oro policijos atstovai. Mokiniai išsakė norą nuvykti į jų būstinę Šiauliuose ir iš arčiau susipažinti su ten vykdoma veikla
Apžiūrėjo mokyklą
Svečiai apžiūrėjo neseniai įrengtas bei dar įrengiamas Mažeikių politechnikos mokyklos dirbtuves. Didelio dėmesio sulaukė ir mokinių darbai.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stasė Čupkovienė „Santarvei“ pasidžiaugė gausiu būriu svečių, sakė esanti jiems dėkinga už mokinių ugdymui skirtą laiką. Ji tikisi, kad tokios netradicinės pamokos mokiniams padės praplėsti žinias apie kitas šalis bei išmokti nors keletą frazių įvairiomis Europos kalbomis.
Chm – ir prie ko čia dar prisikabinti? Juk negali būti kas nors gerai. Va, ėmė ir nufotografavo tik salės dalelę – tai jau blogai.
11 kalbėtojų ir tiek pat „klausytojų“. Pasisekęs renginys:)
Liūdna, kai žmonės neskiria dviejų paprastų dalykų: Europos Sąjungos kalbos – tai kalbos, kuriomis kalbama šalyse – ES narėse; Europos kalbos – tai kalbos, kuriomis kalba Europos šalių gyventojai. Jeigu ką, rusų kalba yra Europos kalba, bet ne Europos Sąjungos kalba.
Rusų kalba nėra įtraukta į oficialiųjų ES kalbų sąrašą.