Mažeikiuose britų mokiniai džiaugėsi nuoširdžiais žmonėmis ir sniegu

Įgyvendinant URBACT Europos bendrijos projektą „Jaunų žmonių įtraukimas į sprendimų priėmimą“ Mažeikių „Ventos“ vidurinėje mokykloje viešėjo moksleivių grupė iš Didžiosios Britanijos, Sunderlendo miesto. Svečiai lankėsi rajono Savivaldybėje, dalyvavo „Ventos“ mokyklos mokinių tarybos posėdyje, aplankė kitus Lietuvos miestus. DALYVAVO PRIIMANT
SPRENDIMUS

Dvylikos mokinių bei trijų vadovų grupė mieste viešėjo keletą dienų. Tai jau antrasis mažeikiškių bei britų susitikimas. Prieš pusmetį keletas „Ventos“ mokyklos moksleivių lankėsi Sunderlende.
Šio mainų projekto esmė – skatinti bei mokyti jaunus žmones savarankiškai priimti svarbius sprendimus, tad svečiai aktyviai įsijungė į mokyklos veiklą.
Dalyvaudami mokyklos tarybos posėdyje britai susipažino su per metus mažeikiškių mokinių nuveiktais darbais. Vienas iš posėdžio klausimų buvo pasitarti, kokios galėtų būti nominacijos, teikiamos per jau tradiciniu tapusį mokyklos renginį „Ventos garbė“. Čia svečiai buvo itin išradingi, tad pasiūlė ne tik pagiriamųjų, už nuopelnus, bet ir pašiepiamų nominacijų .
Šio posėdžio metu svečiams buvo pristatytas pirmasis mokyklos laikraščio „Venta“ numeris. Mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė pasidžiaugė, kad istorinis pirmasis laikraščio numeris sutapo su svečių atvykimu.
Abiejų susitikimų metu įgytas žinias, kaip priimti skubius ir svarbius sprendimus, mažeikiškiai galėjo įgyvendinti ir praktiškai.
Britams išvykstant pavėlavus į lėktuvą, mažeikiškiams moksleiviams patiems teko nuspręsti, kaip šioje situacijoje reikėtų elgtis.
„Džiaugiuosi, kad mūsų vaikai nesutriko. Jie ne tik paskambino mokyklos direktorei, bet ir organizavo svečių apgyvendinimą, sutvarkė dokumentus kitam skrydžiui į Britaniją“, – apie patirtus sunkumus pasakojo anglų kalbos mokytoja Lina Čepauskienė.

LIKO SUŽAVĖTI
ŠALIMI

Britų mokiniai džiaugėsi turėję galimybę apsilankyti Mažeikiuose ir vis pabrėždavo, kad čia gyvena labai draugiški žmonės. Dar prieš atvykdami į Lietuvą svečiai domėjosi šalimi.
Visa, ką buvo perskaitę knygose, jie norėjo patys pamatyti, susipažinti su kitokia kultūra, paragauti mūsų tradicinių valgių, kurie, beje, britams labai patiko.
Bene didžiausias džiaugsmas svečiams buvo sniegas! Apstulbę mažeikiškiai stebėjo, kaip pusnuogiai britai krinta į pusnis ir daro sniego angelus.
„Mes nesupratome jų pojūčių! Mūsų vaikai vaikščiojo apsirengę su striukėmis, tuo tarpu britai su megztukais ar net marškinėliais voliojosi sniege. Be galo keista buvo visa tai matyti, tačiau jiems buvo labai smagu“, – pasakojo anglų mokytoja.
Britai prisipažino, kad Lietuvoje tokių šalčių patirti nesitikėjo.
„Čia daug šalčiau nei Anglijoje, pas mus niekada nebūna taip šalta. Ir sniego pas mus iškrinta tik retkarčiais“, – sakė Sophie, pridurdama, kad didelius šalčius kompensuoja mažeikiškių draugiškumas bei nuoširdus bendravimas.

LIETUVOJE
RADO
DAUG PRANAŠUMŲ

Praleidę keletą dienų „Ventos“ mokykloje, svečiai džiaugėsi nuolat galėdami maitintis sveiku ir, svarbiausia, karštu maistu, ko Britanijos mokyklose nėra. Ten pietums mokiniai dažniausiai valgo greitą maistą, saldumynus, geria populiarius gazuotus gėrimus. Kone stebuklas britams atrodė, pamačius, kad lietuvaičiai gali gerti natūralias sultis.
Stebėję tautinių šokių kolektyvo „Kauškutis“ koncertą britai pagyrė lietuvių vaikus, kad saugo savo tradicijas. Jų šalyje niekas nepuoselėja papročių, nesaugo tradicijų, tuo labiau jaunimas nešoka liaudiškų šokių.
Anglų ir lietuviškosios mokyklos taip pat labai skiriasi. Anglijoje pradinės, pagrindinės bei gimnazinės mokyklos yra atskirai. Dėl to britų vaikai labai piktinasi. Anot jų, daug geriau, kai visi mokiniai būna kartu.
Kaip vieną didžiausių lietuviškos mokyklos pliusų britai įvardijo tai, jog čia nėra privalomos uniformos. Kiekvienas vaikas į mokyklą gali eiti apsirengęs taip, kaip jam labiausiai patinka ir patogiausiai jaučiasi.

STEBINO BRITŲ
LAISVUMAS

Mažeikiškiai moksleiviai „Santarvei“ sakė, jog kartu su britais praleistas laikas jiems didžiulė patirtis.
„Per tas kelias dienas pripratome kalbėti angliškai. Net svečiams išvykus pamirštame, kad esame tarp savų ir galima kalbėtis lietuviškai“, – juokavo „Ventos“ vidurinės mokyklos prezidentė Renata Mikalauskytė.
Mažeikiškiai pasakojo, jog iš britų vaikų jie galėtų pasimokyti laisvumo ir atsipalaidavimo. Anot jų, britai niekada niekur neskubėdavo, džiaugdavosi kiekviena minute, o apie kokius nors kompleksus negali būti net kalbos!
„Negalėjome atsistebėti, kai pamatėme juos rūkančius kartu su savo mokytojais! Pas mus net pilnamečiai vaikai nerūko su savo tėvais, o tuo labiau su mokytojais“, – stebėjosi dešimtokė Arūnė Daukantaitė.

LAUKIA KITŲ
SUSITIKIMŲ

Tikriausiai vienintelis britų vaikų minusas – didelis netvarkingumas. Jie per kelias minutes sugebėdavo apversti visą kambarį.
Mokyklos direktorė R. Badaukienė juokavo, kad kuo daugiau bendrauja su užsieniečiais, tuo labiau džiaugiasi savais vaikais.
„Mūsiškiai nėra tokie išlepę, jie daug savarankiškesni nei užsieniečiai. Savųjų nebijai palikti vienų, nes žinai, kad jie savimi pasirūpins“, – kalbėjo direktorė.
Mažeikiškiai prisipažino, kad atsisveikinant su svečiais ašaros liejosi upeliais. Beje, po keletą dienų trukusios pažinties atsirado ne viena porelė.
Šiuo metu mokiniai bendrauja elektroniniais laiškais ir jau planuoja kitus susitikimus vasarą.
Šis susitikimas turėtų užbaigti projektą „Jaunų žmonių įtraukimas į sprendimų priėmimą“, tačiau mokyklos direktorė R. Badaukienė tikisi, kad jį pavyks pratęsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto