Prognozuojama, kad 2012–2013 metų šildymo sezoną vidutinė statistinė šilumos kaina Mažeikiuose bus 21,86 ct už kilovatvalandę (be 9 proc. PVM) – 4,3 proc. didesnė negu praėjusį šildymo sezoną.
Kainos – per vidurį
Tokius duomenis skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), įvertinusi penkiasdešimties šilumos tiekimo bendrovių atliktinų iki ateinančio šildymo sezono investicinių projektų efektą, taip pat skirtingų kuro rūšių kainų kaitos tendencijas ir atlikusi būsimojo šildymo sezono šilumos kainų prognozę.
Pigiausiai (nevertinant PVM ir nepadengto kuro) ateinantį šildymo sezoną šilumą turėtų tiekti UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (17,69 ct/kWh), UAB „Utenos šilumos tinklai“ (19,72 ct/kWh), UAB „Tauragės šilumos tinklai“ (19,76 ct/kWh), UAB „Širvintų šiluma“ (19,78 ct/kWh), UAB „Raseinių šilumos tinklai“ (19,93 ct/kWh).
Komisijos vertinimu, Mažeikiai yra tarp tų miestų, kur šilumos kainos santykinai mažos. Prognozuojama, kad, be Mažeikių, ateinantį sezoną nuo 20 iki 22 ct/kWh už šilumą turėtų mokėti Birštono, Ignalinos, Molėtų, Radviliškio, Šilalės, Varėnos vartotojai.
2011–2012 metų šildymo sezoną mažeikiškiai vidutiniškai už kilovatvalandę be PVM mokėjo 20,95 cento.
Mažės tik devyniose savivaldybėse
Prognozuojama, kad 2012–2013 metų šildymo sezono metu vidutinė statistinė šilumos kaina Lietuvoje bus 27,22 ct/kWh (be PVM) – 4 proc. didesnė, palyginus su praėjusių metų šildymo sezonu.
Spėjama, jog 9 savivaldybėse ateinantį sezoną šiluma atpigs.
Kitose savivaldybėse šilumos kaina didės – iš jų 15 savivaldybių daugiau kaip 5 proc.
Šilumos kainos mažėja tose teritorijose (savivaldybėse, miestuose), kur yra keičiama kuro struktūra, atliekamos gamybos ir perdavimo efektyvumą didinančios investicijos, nustatytos naujos mažesnės bazinės (ilgalaikės) šilumos kainos, remiantis naujomis veiklos sąnaudų mažinimo užduotimis bazinių kainų galiojimo laikotarpiui 3–5 metams.
Prognozuojama, kad gamtinių dujų kainos (žaliavos kainos) ateinantį sezoną augs apie 7 proc., biokuro kainų – 6 proc.
Ateinantį šildymo sezoną šilumos kainos bus perskaičiuojamos kiekvieną mėnesį, atsižvelgiant į šilumos gamybai naudojamo kuro kainas.
Pritariu dėl karšto vandens. Negi negalima palaukti kol mokslo metai pasibaigs, kad nereikėtų, norint vaikus nuprausti, su karšto vandens puodais lakstyt. Jonui kaip Mao Dzedunui – kuo blogiau, tuo geriau.
atjungti karštą vandenį miestui birželio pirmom dienom. Nusispjaut mokėščių mokėtojams, kurie turi vaikus ir neskolingi. Ar vamzdžiai dega? Ko birželio pirmom dienom atjungt karštą vandenį? Atrask kitą tokį miesta ar miestelį Lietuvoj, kur vyksta „planiniai vamzdžių tikrinimai“ Kiekvieną birželį. Ir būtent birželį-ne vasaros kitais mėnesiais. Suprantama-ponai vadovai nori liepą ar rugpjūtį atostogaut
Nu juonis pavaro, kelia kainas ir barzdą nekrutina, Ir kad bus gan, nejau pabėgiai baigėsi.
Ten chebra labdara is ES i musu krastus stumdo…
ko čia sukat žmoneliams galvas, na pabranginsit, juk reikia jums „ponai“ iš kažkur pasikelti algas eilinį kartą, mokėsim ir negasdinkit………
Gal kas apsviestu,kas per istaiga ar imone ir kuom uzsiima ,kuri randasi gamyklos gatveje uz alpakos.
nei pavadinimo,teritorija aptverta „tropniai“ visur kameros,ir masinos „nekudos“ ten stovi.
kad “dovanu karalius“turetu buti reiklesnis tiems, kuriems iki siol buvo dosnus… butai, komunalines paslaugos ir t. t.
Mokėsiu kiek reikės, svarbiausia, kad būtų šilta bute.
Jei patiems truksta ziniu kaip sumazinti islaidas ,tai lai leidzia padaryti studijas protingiems zmonems is universitetu.
kiek dar galima tuštinti mokančiųjų už šilumą kišenes,jau greit duonai,vaistams pinigų nebeužteks.Svarstykit ką daryti su tais gyventojais kurie už nieką nemoka ir toliau butuose gyvena,girtuoklauja.Pirma iš jų išreikalaukit pinigus ir apsimokėkit skirtumus,o tik vėliau žvelkit toliau.
Geriau parasykit po kiek silumos ukis perka biokura kurenimui,gal miestelenai ar rajono zmones pasiulys pigiau ir zmones bus patenkinti ir silumos ukio vadovui nereikes atsiskaitineti uz nepigu sildyma.