Pirmąją pirmojo rudens mėnesio pusę policijos pareigūnai itin didelį dėmesį skyrė tam, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklas. Kaip rodo statistika, Mažeikių rajone vairuotojai vaikų atžvilgiu buvo tolerantiški – skaudžių avarijų pavyko išvengti.
Skaudžių nelaimių nebuvo
Per pirmąją rugsėjo pusę Mažeikių rajono policijos komisariato kelių policijos poskyryje užregistruotos šešios avarijos, sužeista viena vairuotojai (ji į ligoninę buvo paguldyta dėl galvos sumušimo, po to, kai automobilis apsivertė).
„Džiugina tai, kad ir su turimomis pajėgomis pavyko suorganizuoti budėjimą keliuose ir gatvėse prie mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų, nė vienas vaikas nenukentėjo. Tikimės, kad ir toliau, kai nebebudi policijos pareigūnai, vairuotojai prisimins, kad šios perėjos, per kurias vaikai traukia į ugdymo įstaigas, yra didesnės rizikos, čia reikia pristabdyti transporto priemonę, stebėti, ar į ją netikėtai neišbėga vaikas“, – sakė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Praėjusią savaitę pareigūnai užfiksavo tik dvi avarijas. Trečiadienį Žemaitijos gatvės 36-ojo namo kieme automobilis „Škoda Roomster“, kurį vairavo Akmenės rajono gyventoja, nepaliko saugaus tarpo iš šono ir kliudė bei apgadino stovėjusį Latvijos piliečio automobilį „Renault“. Sekmadienio rytą Bažnyčios gatvėje, ties 22-uoju namu, kol kas nežinomas automobilis nepasirinko saugaus greičio, tapo nevaldomas ir atsitrenkė į stovėjusį mažeikiškio automobilį „VW Passat“.
Tikrino prevencijos tikslais
Laikotarpį nuo rugpjūčio 25-osios iki sekmadienio Mažeikių rajono policijos komisariatas skyrė pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų kontrolei keliuose užtikrinti. Iš viso nustatyti aštuoni kelių eismo taisyklių pažeidėjai: trys pėstieji ir penki neblaivūs dviračių vairuotojai, du tokie eismo dalyviai sulaikyti praėjusios savaitės pabaigoje. Ketvirtadienį mieste sulaikytas mopedą vairavęs 22-ejų metų mažeikiškis, kuris į alkoholio tikrintuvą „įpūtė“ 1,93 promilės alkoholio. Kitą dieną Vyšnių gatvėje sustabdytas 66-erių metų dviratininkas, kuriam nustatytas 1,69 promilės girtumas.
Išaiškinti du pėstieji, nenaudoję atšvaitų tamsiuoju paros metu, vienas pėsčiasis pažeidė važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, tvarką.
Visą praėjusią savaitę pareigūnai tikrino, kaip laikomasi saugos diržų, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos, kaip naudojasi saugos priemonėmis motociklų, mopedų ir dviračių vairuotojai. Per savaitę nustatyti penki saugos diržų nenaudojimo atvejai.
Girti ir neturintys teisės vairuoti
Neblaivių eismo dalyvių būrį savaitgalį papildė ir du keturračių transporto priemonių vairuotojai. Penktadienį Draugystės gatvėje policijos pareigūnai sustabdė 28-erių metų mažeikiškio vairuojamą automobilį. Nustatyta, kad vyrukas vairavo neblaivus (2,92 promilės), be to, net nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo.
Sekmadienį prie mašinos vairo Aitvaro gatvėje buvo sulaikytas 24-erių metų Mažeikių miesto gyventojas. Kaip jau įprasta, jam nustatytas girtumas (1,95 promilės), taip pat paaiškėjo, kad jis jau antrą kartą per metus įkliūva prie vairo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo.
Pirmadienį neblaivių eismo dalyvių skaičių kilstelėjo 53-ejų metų vyriškis, kuris Žemaitijos gatvėje dviračiu važiavo lengvai apsvaigęs – nustatytas 1,17 promilės girtumas.
Gerbiamieji tiek piestieji tiek vairuotojai laikykimes kelių eismo taisyklių ir gerbkime vieni kitus, nereiks nei bijot nei pykt kad policininkė į laikrodį pasižiūrėjo. Nepermeskime savo atsakomybės ant kitų asmenų pečių :)
Keista, kad nuotraukoje pareigūnė žiūri į kelią, o ne į savo tel. Deja, bet taip ji dirbo, kaip aš ir dar keli teveliai ėjo šiuo keliu. Per savaitę su puse šitoje (prie K. Jagmino pradinės mokyklos) labai sudėtingoje sankryžoje ne tik vaikams, bet ir vairuotojams, buvo tik du policininkai, kurie padėjo dar išsiblaškiusiems vaikams ir stresuojantiems vairuotojams saugiai vykdyti eismą šią gatvę. Neturiu nieko prieš prieš moteriškos lyties policininkes, bet toks jausmas, kad jos tik atėjo atstovėti tas valandas ir tiek. Vairuotojams (ypač taksi vairuotojams) buvo tikrai ne motais, kad jos ten stovi. Akimis mirkčiodamos jos tikrai nesustabdytų skubančių vairuotojų ar vaikų. Džiaugiuosi, kad pavyko išvengti nelaimių šiais metais, bet čia tik laiko klausymas, ypač sankryžoje prie K. Jagmino pradinės mokyklos. Ar nelaikas pagaliau pastatyti ten šviesaforą? Ar ji statysime, kaip nukentės vienas iš mūsų vaikų mirtinai, nes kiekvienais metais ten neapsieinama be aukų.
Turiu pasiūlymą, kurį reikėtų rimtai apsvarstyti, nes nebeįmanoma saugiai pereiti net reguliuojamas sankryžas. Mane pačią jau net tris kartus vos nenutrenkė automobiliai išsukantys iš šono, nes jiems taip pat dega žalias, kaip ir man. Tai ar ne pats laikas nors pagrindinėse sankryžose įrengti šviesoforą su papildoma žalia, kuri skirtų, kada eiti pėstiesiem, o kada važiuoti automobiliams. Toks šviesoforas labai reikalingas Daukšos – Žemaitijos gatvių sankryžoje, nes jau bijau ten bevaikščioti.