Nusikaltimai verčia daugiau investuoti į saugumą

Statistika byloja, kad vagysčių ir plėšimų Lietuvoje įvykdoma kiekvieną dieną. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vis dažniau fiksuojami įvykiai, kai mieste užpuolamos, apiplėšiamos ar apvagiamos parduotuvės, verčia policijos pareigūnus įmonių savininkams priminti, kad būtina geriau pasirūpinti jų saugumu.


Pasipylė įžūlūs nusikaltimai 

Įžūlios vagystės ir plėšimai Mažeikiuose buvo pradėti registruoti spalio pabaigoje. Pirmasis atvejis – kai užėjęs į maisto prekių parduotuvę Ventos gatvėje vyriškis paprašė pardavėjos paduoti tris butelius sidro, o kol ji tai padarė, vagišius čiupo nuo prekystalio kasos aparatą ir spruko pro duris. Kartu su kasos aparatu vagišius išsinešė apie tūkstantį litų. 
Lapkričio penktosios vakarą į Naftininkų gatvėje esančią juvelyrinę parduotuvę užėję keli vyriškiai, grasindami į šaunamąjį ginklą panašiu daiktu, išdaužė virtinas ir pagrobė juvelyrinių dirbinių.
Dar viena vagystė registruota praėjusio trečiadienio vakarą, kai plėšikas, grasindamas į pistoletą panašiu daiktu, iš parduotuvės J. Tumo-Vaižganto gatvėje pagrobė kasos aparatą su jame buvusiais penkiais šimtais litų.


Aptikta maža dalis grobio

„Karštomis pėdomis“, į pagalbą pasitelkę tarnybinį šunį, mažeikiškiai policijos pareigūnai sulaikė juvelyrinės parduotuvės apiplėšimu įtariamus asmenis – už grotų pateko du dvidešimt ketverių metų bei 23-ejų ir 25-erių metų vyriškiai. Tris iš jų teismas leido suimti dviem mėnesiams, tuo tarpu ketvirtas įtariamasis atsipirko penkiolikos parų suėmimu, šiuo metu yra išleistas iš areštinės, jam skirta kardomoji priemonė neišvykti. 
Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai pažymėjo, kad nedidelė dalis pagrobtų juvelyrinių dirbinių yra rasta, didžiosios plėšikų grobio dalies vis dar ieškoma.
Pareigūnai taip pat informavo, kad įtariamasis, kuris pagrobė kasos aparatą iš Ventos gatvėje esančios parduotuvės, jau yra nustatytas, artimiausiu metu jam bus pateikti įtarimai. O štai paskutinį plėšimą iš parduotuvės įvykdęs asmuo kol kas nenustatytas.
„Atsižvelgiant į situaciją, be kitų apsaugos priemonių, mažesnių parduotuvių savininkams patartume prieš baigiantis parduotuvės darbo valandoms nepalikti pardavėjos vienos. Jeigu nėra galimybės skirti apsaugai vyriškio, tai bent pačiam reikėtų pabūti. Kaip rodo praktika, parduotuvės užpuolamos tamsiu paros metu“, – akcentavo kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.


Būtina imtis apsaugos priemonių 

Statistika byloja, kad vagysčių ir plėšimų Lietuvoje įvykdoma kiekvieną dieną. Kasdien išgirstame apie apiplėštą vieną ar kitą parduotuvę, apvogtą kontorą ar namą, pavogtą autotransporto priemonę ir panašiai. 
„Siekdami užkirsti kelią tokiems nusikaltimams, pardavėjai turėtų neprarasti budrumo, o parduotuvių, ypač mažesnių bei esančių kaimo vietovėse, savininkams, norint išvengti rūpesčių ir finansinių nuostolių, reikėtų pasirūpinti tinkama apsauga. Prieš įrengiant apsaugos sistemą, būtina išsiaiškinti, kokios apsaugos priemonės konkrečiu atveju būtų efektyviausios. Geriausia pasirinkti kelias apsaugos rūšis ir sukurti kuo daugiau užkardų nusikalstamam kėsinimuisi į turtą“, – pataria policijos pareigūnai ir primena, kad realus bet kurio objekto saugumas pasiekiamas techninių saugos priemonių, fizinės saugos, intelektualinių ir organizacinių priemonių deriniu. Profesionalios apsaugos sistemos gali būti įdiegiamos ir didelėse gamyklose, ir stambiose įmonėse, ir parduotuvėse, ir butuose bei individualiuose gyvenamuosiuose namuose.

One Reply to “Nusikaltimai verčia daugiau investuoti į saugumą”

  1. Tautietis parašė:

    Jei taip ir toliau tai greit gyvensim kiekvienas savo rezervate apsitvere ir bijosim i lauka nosi iskist.Dasigyvenom.Teks pradet saudyt nori to ar nenori,o pradet kogero nuo valdzios.Apaugom piktzolem, sviesos nebematom.Kada ta lietuviska kantrybe truks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content