„ORLEN Lietuva“ tikina, kad koronaviruso prevencijai ėmė ruoštis dar iki karantino

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Viešoje erdvėje pasirodė įmonėje dirbančių žmonių komentarai dėl neva nesaugių darbo sąlygų karantino metu. Teigiama, kad trūksta kaukių, akinių, pirštinių, termovizorių. Situacija dar labiau įtempta dėl to, kad dėl technologinių įrenginių remonto įmonėje kasdien dirba iki 800 darbuotojų iš rangovinių organizacijų.
„ORLEN Lietuva“ patikino, kad atsakomybė už darbuotojus yra įmonės prioritetas, todėl ruoštis viruso COVID-19 prevencijai ėmėsi dar iki paskelbiant šalyje karantiną.

Sudarytas operacijų centras

AB „ORLEN Lietuva“, atsakydama į „Santarvės“ klausimus, patikino, kad bendrovė dar iki paskelbiant šalyje karantiną intensyviai ėmė ruoštis viruso COVID-19 prevencijai. Joje aktyviai dirba Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC), generalinio direktoriaus įsakymu patvirtinta Trijų lygių reagavimo sistema atsiradus rizikai užsikrėsti šiuo virusu.
„ESOC posėdžiuose dalyvauja visų svarbiausių įmonės veiklos sričių vadovai, medicinos, objektų apsaugos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Centro posėdžiuose kompleksiškai sprendžiami su šio užkrečiamo viruso prevencija susiję klausimai, darbuotojų pasiūlytos iniciatyvos, numatomos priemonės, siekiant maksimaliai apsaugoti mūsų bendrovės darbuotojus nuo galimo užsikrėtimo virusu COVID-19“, – teigiama komentare.

Aprūpinti priemonėmis

Atsakyme taip pat tvirtinama, kad bendrovė siekia apsaugoti savo darbuotojų sveikatą.
„Visi bendrovės padaliniai yra aprūpinti dezinfekavimo priemonėmis. Ši priemonė yra prieinama visiems darbuotojams kontrolės postuose, operatorinėse, sanitarinėse ir dažno praeinamumo patalpose. Dezinfekcinio skysčio buteliukai pakabinti ir autobusuose, kuriais bendrovės darbuotojai yra vežami į darbą ir namo. Taip pat užsakyti papildomi autobusai bendrovės darbuotojams vežti, kad autobusuose būtų laikomasi visų Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl važiavimo viešuoju transportu karantino metu. Viruso COVID-19 prevencijai darbuotojams dalijamos ir vienkartinės pirštinės, apsauginės kaukės. Šiomis priemonėmis darbuotojai aprūpinami kontrolės postuose, operatorinėse“, – atsakyme vardijama, kokių apsaugos priemonių imamasi.
Taip pat siekiant užkirsti kelią koronavirusui plisti ESOC priėmė sprendimą dažniau valyti ir dezinfekuoti bendrovės patalpas. Kasdien yra plaunamos ir dezinfekuojamos operatorinės, maksimaliai ribojamas pašalinių asmenų patekimas į šias patalpas. Darbuotojams suteiktos priemonės darbo stalų paviršiams, IT priemonėms, jungikliams ir kitiems dažnai liečiamiems paviršiams dezinfekuoti.

Matuojama temperatūra

„ORLEN Lietuva“ informavo, kad dar kovo pirmoje pusėje išbandė turimus termovizorius, tačiau buvo įsitikinta, kad jie nėra tinkami žmonių temperatūrai matuoti (ilgas fokusavimo laikas, atėjus iš lauko temperatūros gaunamas iškreiptas vaizdas, netiksli informacija), todėl buvo užsakyti nauji, kurie įmonę turėtų pasiekti artimiausiomis dienomis.
„Termovizorių ir kitų techninių priemonių naudojimas nėra numatytas valstybiniu lygmeniu kaip būtinoji prevencinė priemonė. Šią funkciją šiuo metu atlieka nuotoliniai elektriniai termometrai, kurie tiksliau nei termovizoriai išmatuoja asmens temperatūrą. Šiuo metu apsaugos darbuotojai į teritoriją patenkančių asmenų temperatūrą matuoja būtent nuotoliniais elektriniais termometrais.
Vietose, kuriose neįmanoma išvengti kontakto su klientais/rangovų darbuotojais, įrengtos stiklinės/plastikinės pertvaros su langeliais tik dokumentams perduoti“, – teigiama „Santarvei“ atsiųstame komentare.
Informuojama, kad AB „ORLEN Lietuva“ dirbanti viešojo maitinimo įstaiga maistą ruošia tik išsinešti, o patalpomis, skirtomis pavalgyti (virtuvėlėmis), darbuotojai raginami naudotis po vieną.

Imtasi papildomų priemonių

Lietuvos Vyriausybei priėmus nutarimą karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, t.y. iki balandžio 27 dienos, ir sugriežtinus tvarką dėl apsauginių kaukių dėvėjimo, bendrovės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras priėmė sprendimą, jog nuo balandžio 10 d. 7 val. patenkant į Bendrovės rėžiminius objektus ir būnant juose (išskyrus darbo kabinetus, operatorines) bei kontaktuojant su kitais asmenimis privaloma būti su apsaugine kauke ar respiratoriumi. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines. Šių priemonių įgyvendinimo kontrolę vykdys Kontrolės ir saugos bei Darbuotojų ir procesų saugos kontrolės skyriai. Šio sprendimo reikalavimų nesilaikymas bus fiksuojamas kaip saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimas.
„Siekiant darbuotojus informuoti ir šviesti apie COVID-19 prevenciją, skatinti jų sąmoningumą ir atsakomybę, informacija nuolat atnaujinama vidiniuose kanaluose, TV ekranuose, kabinami plakatai autobusuose, stotelėse, praėjimo postuose ir operatorinėse. Kas savaitę bendrovės darbuotojai apie esamą situaciją ir numatytas priemones sužino per radijo taškus klausydami Informacinės dienos pranešimų, taip pat klausimai ir vadovų atsakymai, susiję su COVID-19, talpinami bendrovės Intranete“, – apie darbuotojų informavimą kalbėjo bendrovės atstovai.

Remontas tapo iššūkiu

„ORLEN Lietuva“ pateiktais duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 1427 darbuotojai. Artėja į pabaigą kovo 26 dieną prasidėjęs planuotas pavasarinis remontas. Bendrovės teritorijoje kasdien dar dirba apie 700–800 rangovinių organizacijų darbuotojų. Visos rangovinės organizacijos, vykdančios remonto darbus, yra Lietuvoje veikiančios įmonės.
„Virusui COVID-19 plintant Lietuvoje ir visame pasaulyje, šis remontas mums taps didžiuliu iššūkiu“, – prieš prasidedant remontui sakė AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki, pridūręs, kad atsakomybė už darbuotojus yra bendrovės prioritetas.
Koronavirusas ir paskelbtas karantinas, valstybės sienų uždarymas komplikavo situaciją, privertė įmonę keisti remonto apimtis bei trukmę – atliekami tik būtiniausi darbai, dalis darbų atidėta vėlesniam laikotarpiui.
„Nors remontas tapo didžiuliu iššūkiu, jam buvome pasiruošę ir darbai vyksta sklandžiai“, – akcentuojama atsakyme „Santarvei“.

Pasiruošta izoliuoti

„ORLEN Lietuvos“ penktadienį atsiųstais duomenimis, tarp įmonės darbuotojų nėra užsikrėtusių virusu COVID-19. Maždaug 5 proc. darbuotojų dėl ligos, mažamečių vaikų priežiūros ir kitų priežasčių turi nedarbingumo pažymėjimus. Visiems iš užsienio po atostogų, komandiruočių grįžusiems darbuotojams ar darbuotojams, į kurių namus grįžo šeimos nariai iš užsienio šalių, „ORLEN Lietuva“ sudaro galimybę likti saviizoliacijoje. Tokių darbuotojų šiuo metu yra 2. Šis skaičius kasdien kinta.
Dalis bendrovės darbuotojų, kurių darbo pobūdis tai leidžia, nuo karantino Lietuvoje paskelbimo pradžios dirba nuotoliniu būdu. Šis skaičius kinta, vidutiniškai nuotoliniu būdu dirba apie 15 proc. bendrovės personalo. Darbuotojai yra aprūpinti IT priemonėmis, reikalingomis tinkamai organizuoti nuotolinį darbą. Vertinant tai, kad karantino laikotarpis gali užtrukti, yra suplanuotas ir papildomų nešiojamų kompiuterių įsigijimas.
„Bendrovės generalinio direktoriaus įsakymu kovą buvo patvirtintos dvi instrukcijos, numatančios, kokių veiksmų būtina imtis bendrovės ar rangovinės organizacijos darbuotojui įtarus ar nustačius COVID-19. Taip pat bendrovė paruošė specialias patalpas asmenų izoliavimuisi pajutus ar pastebėjus galimus viruso simptomus, kol atvyks medicinos pagalba“, – teigiama bendrovės komentare „Santarvei“.

One Reply to “„ORLEN Lietuva“ tikina, kad koronaviruso prevencijai ėmė ruoštis dar iki karantino”

  1. Įdomu parašė:

    Būtų įdomu žinoti ar didžiausia Lietuvos įmonė nors kiek prisidėjo labdara, dėl koronaviso. Dabar koncerų sponsoriaut nereikia, gal gali Lietuvos medikus paremti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content