Šiandien baigiasi kiek daugiau nei tris savaites trukęs laikotarpis, kai Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) buvo paskelbtos žemės mokesčio deklaracijos ir kai žemės savininkai – fiziniai ir juridiniai asmenys – buvo kviečiami sumokėti žemės mokestį už 2024 metus.
Mažeikiškiai, iš pradžių buvę pasyvūs, vėliau šią mokestinę prievolę suskubo atlikti.
Mokesčio pinigai – į rajono biudžetą
EDS sistemoje žemės mokesčio deklaracijos buvo paskelbtos spalio 23 d. Prisijungę prie sistemos žemės savininkai galėjo sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą ir paprasčiausiu būdu – per „Mano VMI“ atlikti mokėjimą.
Informaciją apie tai, kad metas sumokėti už turimą žemę, gavo ir tie jos savininkai, kurie nesinaudoja VMI elektroninėmis paslaugomis.
Iš viso žemės mokestį už 2024 metus turi sumokėti 11 tūkst. mažeikiškių ir 275 Mažeikių rajono savivaldybėje veiklą vykdančios įmonės. Gyventojai į savivaldybės biudžetą turi sumokėti 527,6 tūkst. eurų, o įmonės – 147,7 tūkst. eurų.
Didžioji dalis sumoka laiku
Praėjusią savaitę Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai buvo išplatinę pranešimą su žemės savininkams skirtu priminimu apie mokesčio sumokėjimo terminą – lapkričio 15-ąją. Pranešime pažymėta, kad spalio 23–lapkričio 4 dienomis žemės mokestį buvo sumokėję 16 Mažeikių rajono savivaldybės gyventojų.
Skaičius įdomus.
Vis dėlto Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė tikino: tokia tendencija, kad gyventojai šiemet neskubėjo sumokėti žemės mokesčio, buvo stebima visame Klaipėdos regione. Priežasčių VMI neieškojo, nes didžioji dalis žemės savininkų žemės mokestį visada sumoka laiku.
Iki lapkričio 13 d. žemės mokestį sumokėjo 7 695 Mažeikių rajono gyventojai ir 147 įmonės. Jie į rajono biudžetą „sunešė“ daugiau nei 428 tūkst. eurų.
Ragina nedelsti
Pasak L. Mačernienės, pavėlavus iki lapkričio 15 d. sumokėti, nuo kitos dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. per dieną, todėl rekomenduojama nelaukti paskutinės dienos.
„VMI nuolat informuoja gyventojus apie naujai atsiradusius ir nesumokėtus mokesčius, siųsdama pranešimus per „Mano VMI“, o ne „Mano VMI“ naudotojams – klasikiniu paštu.
Jei gyventojas ar įmonė turi finansinių sunkumų, dėl nepriemokos, kuri viršija 125 eurų, gali kreiptis į VMI ir išdėstyti skolą dalimis patogiu grafiku.
Jei asmuo po pranešimo ir toliau nesumoka ir nesikreipia į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, VMI, vadovaudamasi teisės aktais, inicijuoja išieškojimo veiksmus“, – paaiškino „Santarvės“ pašnekovė.
tikras reketas,baisu