Nors apie pavasarį dar galima tik pasvajoti, tačiau Tirkšlių ir Kalnėnų jaunieji šauliai jam jau pradėjo ruoštis – norėdami išlaikyti pirmos pakopos kursus, jie jau dabar rengia mokymus.
Stovykla ugdo įgūdžius
Lietuvos šaulių sąjungoje jaunieji šauliai privalo įveikti keturias pakopas. Pirmoji skiriama patiems jauniausiems, tik pradėjusiems šaulio veiklą. Jos metu jaunieji šios organizacijos nariai supažindinami su taktikos, šaudymo ir ginklų, rikiuotės statuto, lyderio bei pilietinio, tautinio ir patriotinio ugdymo pagrindais.
„Balandį, per Velykų atostogas, pirmos pakopos jaunųjų šaulių sukarinta stovykla vyks Balsiuose. Joje yra numatęs dalyvauti ne vienas jaunasis šaulys iš mano būrių. Nors dabar dar žiema, tačiau šioms stovykloms, kurios paprastai trunka apie septynias dienas, reikia ruoštis iš anksto. Nes ne visi įveikia paskutinę stovyklos dieną privalomas įskaitas: kas netaikliai šaudo, kas teisingai neatsako į testo klausimus, kas neišlaiko normatyvų ir dėl to negauna pirmos pakopos pažymėjimo“, – „Santarvei“ pasakojo Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių būrių vadas Stasys Pauliukas.
Įgyti ir stovykloje patikrinti įgūdžiai išmoko jaunuosius šaulius išgyventi bet kokiomis sąlygomis, nešvaistyti laiko veltui, sugebėti įvertinti situaciją, padėti šalia esančiam, suvokti, kad šaulio vardas įpareigoja mylėti, saugoti ir ginti Tėvynę.
Pagelbėjo kariai savanoriai
Turėdami tikslą tinkamai pasiruošti pirmos pakopos stovyklai, įgyti ir išlavinti būtinus įgūdžius, prie Ventos upės esančioje laukymėje susirinko dvi dešimtys Kalnėnų būrio jaunųjų šaulių, prisijungė keli tirkšliškiai bei kelios mergaitės, dar neįstojusios į jaunųjų šaulių gretas, bet norėjusios daugiau sužinoti apie jų veiklą.
Stovyklautojams teko palei Ventos upę nužygiuoti iki Naikių ir grįžti atgal – iš viso nueita 14 kilometrų. Trasoje buvo keturi punktai, kur reikėjo dirbti su ryšio priemonėmis, pademonstruoti pirmuosius įgūdžius taktikos ir gynybos srityse.
„Džiugu, kad tokiems mokymams visada turiu pagalbininkų iš anksčiau Kalnėnų būryje ugdytų jaunųjų šaulių, dabar jau studentų, Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančių karių savanorių“, – džiaugėsi S. Pauliukas.
Šį kartą į pagalbą vadui ir jo būrio jaunuoliams atskubėjo Matas Petrauskas ir Gabrielė Vaičiulytė, savo pavyzdžiu jauniesiems šauliams parodantys ir patariantys, nuo ko pradėti, kaip siekti rezultatų, pasidalija mintimis apie kario savanorio tarnybą.
„Visada geriau yra įgauti patirties iš tų, kas jau yra praėję kelią nuo pat jaunojo šaulio“, – neabejoja S. Pauliukas.
Jis ir juokais, ir rimtai pastebėjo: viena svarbiausių pamokų jauniesiems šauliams buvo tai, kad, rengiantis į tokius žygius, būtina turėti antrą porą kojinių – kai kam teko įsitikinti, kad po žygio reikia pasikeisti permirkusias kojines…
Žygį baigė karšta arbata
Žygis baigėsi karšta arbata, išvirta ant laužo. Jaunieji šauliai galėjo įsitikinti, kad tokia patirtis ir išbandymai daug geriau nei pernykščiai – pernai visą pasirengimą buvo privalu atlikti nuotoliniu būdu.
„Praktiniai mokymai gerokai palengvina jauniesiems šauliams pasirengimą. Dirbant nuotoliniu būdu, tu negali patikrinti, ar tinkamai vykdomos užduotys, vaikai neįgauna nei fizinio pasirengimo, nei kitų įgūdžių“, – akcentavo būrių vadas.
Pasak jo, mokymai puikiai pavyko, o dabar jau planuojami nauji – kitą ketvirtadienį numatyti tokio pat pobūdžio mokymai su Tirkšlių jaunaisiais šauliais, kurie vyks miestelio pakraštyje, pušyne.
Abiejų S. Pauliuko vadovaujamų būrių nariai, kaip ir kiti jaunieji šauliai, dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose. Balandžio mėnesį ir vasarą jaunųjų šaulių laukia pakopinės stovyklos. Numatyta, kad vasarą mūsų rajone vyks Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės sporto žaidynės. Anksčiau jos vykdavo Viekšniuose, šiemet renginys gali persikelti į Tirkšlius.
Nuotr. iš jaunųjų šaulių archyvo