Rajono gyventojai skaitymo iššūkio nepabūgo

Liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė renginio dalyvius savo dainomis kvietė išlikti lietuviais. Autorės nuotr.

Visus šiuos metus Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyko knygų skaitymo skatinimo akcija „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“.
Pirmadienio vakarą vykusiame baigiamajame renginyje buvo apdovanoti daugiausia knygų perskaitę bibliotekų lankytojai.

Šimtmetį paminėjo skaitydami

Šią akciją bibliotekos darbuotojai sumanė ir paskelbė norėdami prisidėti prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejaus paminėjimo, siekdami įtraukti skaitytojus į valstybei svarbios sukakties minėjimą ir paskatinti skaityti.
Skaitymo akcija truko beveik metus – prasidėjusi sausio 2-ąją, ji tęsėsi iki gruodžio 10 dienos.
Dalyvauti akcijoje „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“ galėjo Mažeikių viešosios bibliotekos ir jos filialų lankytojai – vaikai ir suaugusieji.
Atėję į biblioteką jie gaudavo specialius lankstinukus. Juose reikėjo pažymėti perskaitytas knygas. Bibliotekininkai irgi fiksavo, žymėjosi, kuris lankytojas kokias knygas perskaitė.

Dalyvavo pusė tūkstančio skaitytojų

Metams skaičiuojant paskutines dienas, Mažeikių viešosios bibliotekos kolektyvas suskaičiavo akcijos „derlių“.
Pasak Mažeikių viešosios bibliotekos direktorės Alinos Bernotienės, pradėdami skaitymo skatinimo akciją jos sumanytojai nesitikėjo, kad ji bus tokia sėkminga.

Dauguma renginio dalyvių – knygų skaitymo iššūkį priėmę Mažeikių miesto
ir rajono gyventojai. Autorės nuotr.

Dalyvauti akcijoje panoro beveik 500 bibliotekos ir jos filialo lankytojų. Per metus dalyviai perskaitė apie 20 tūkst. knygų. Jauniausiam akcijos „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“ dalyviui – 6, o vyriausiam – 92 metai.

Iššūkis buvo rimtas

Pirmadienio vakarą į baigiamąjį akcijos renginį buvo pakviesti suaugusieji, įveikę tam tikru iššūkiu tapusią akciją ir perskaitę po 100 ir daugiau knygų. Mažieji skaitovai buvo apdovanoti anksčiau bibliotekoje vykusios knygų mugės metu.
Apdovanojimo ceremonijos metu nuskambėjo 72 dalyvių, per metus perskaičiusių šimtą knygų, pavardės. Jiems įteiktos rėmėjų įsteigtos dovanos, diplomai.
Daugiausia – 200 knygų – per metus perskaitė pedagogė Daiva Juškaitė. Tarp akcijos dalyvių dominavo moterys – jų buvo 64, o vyrų – 8.
Pasak Balėnų bibliotekininkės Virginijos Galdikienės, ši akcija skaitytojams buvo tikras iššūkis.
„Apskaičiavome, kad nuo akcijos pradžios per mėnesį reikėjo perskaityti mažiausiai po aštuonias knygas. Žmonėms buvo ką veikti. Šį iššūkį buvo įmanoma įveikti, bet lengvas jis nebuvo“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.

Kiemelyje – pasakų personažai

Artėjant didžiosioms metų šventėms Viešosios bibliotekos kolektyvas pakvietė rajono ugdymo įstaigų, organizacijų bendruomenes, pavienius asmenis dalyvauti konkurse „Pasakų personažų susitikimas kalėdiniame bibliotekos kiemelyje“.
„Vėlgi paskelbę šį konkursą baiminomės, kad neatsiras norinčių dalyvauti. Bet rezultatai pranoko mūsų lūkesčius“, – dalyvių gausa, jų sukurtais pasakų personažais džiaugėsi bibliotekos direktorė A. Bernotienė.
Savo balsus už labiausiai patikusius pasakų personažus žmonės galėjo atiduoti bibliotekos profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ ir balsuodami bibliotekoje.
Konkurso nugalėtoja paskelbta organizacija „Gerumo galia“, vienijanti šeimas, auginančias vaikus su Dauno sindromu, Sodų pagrindinė mokykla ir lopšelis-darželis „Gintarėlis“.
Pasakų personažus bibliotekos kiemelyje dar bus galima apžiūrėti iki sausio 6 dienos.

Akcentas – meninė programa

Akcijos dalyvių apdovanojimo vakaro kulminacija tapo poezijos, muzikos ir dainų programa „Tėvynė – širdies ir žodžio gelmėje“.
Ją atliko akordeonistas Svajūnas Ilčiukas, poetas Juozas Žitkauskas ir dainininkė, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatė Veronika Povilionienė.
Prisistatydamas J. Žitkauskas sakė, kad jis bei dainininkė yra dzūkai nuo Kapčiamiesčio. Todėl dauguma jo eilėraščių motyvų, o dažname eilėraštyje – ir žodžiai, yra dzūkiški. Tačiau vylėsi, kad susirinkusieji supras juos. Renginyje vienas – humoristinis eilėraštis skambėjo trimis tarmėmis – dzūkiškai, žemaitiškai ir aukštaitiškai.
Renginyje dalyvavusiems mažeikiškiams teko garbė padainuoti kartu su V. Povilioniene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content