Įmonėms ir gyventojams, rūšiuojantiems atliekas ir pateiksiantiems tai įrodančius dokumentus, minimali komunalinių atliekų susikaupimo norma galės būti mažinama 25 procentais.
Atsižvelgė į prašymą
Įmonėms atliekų susikaupimo norma diferencijuota pagal pastatų plotą. Atsižvelgdama į verslininkų pageidavimus, Savivaldybės administracija parengė Vietinės rinkliavos mokėtojų minimalios komunalinių atliekų susikaupimo normos mažinimo tvarką. Savivaldybės taryba ją patvirtino.
Pasinaudoti ja galės vietinės rinkliavos mokėtojai ir atliekų turėtojai – gyventojai, įmonės ar įstaigos, valdančios, naudojančios bei disponuojančios nekilnojamuoju turtu (išskyrus žemės sklypus), išskyrus turinčias Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimus.
Reikės pateikti dokumentus
Antrinėms žaliavoms priskiriamas popierius ir kartonas, stiklas, plastikas, metalai. Savivaldybės Vietinio ūkio vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius „Santarvei“ paaiškino, kad minimali komunalinių atliekų susikaupimo norma galės būti mažinama pagal surinktų antrinių žaliavų kiekį, bet ne daugiau kaip 25 procentus ir tik už einamuosius metus.
Savivaldybės specialistas informavo, kad pretenduojantieji į atliekų normos sumažinimą UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (atstovas įsikūręs Mažeikių butų ūkio patalpose, Draugystės g. 20) iki gruodžio 1 d. turi pateikti pažymas apie priduotą antrinių žaliavų kiekį per einamuosius metus bei antrinių žaliavų perdirbėjo (surinkėjo, supirkėjo, tarpininko) galiojančio leidimo, licencijos ar Atliekų tvarkytojų valstybės registro pažymos kopiją.
Atsižvelgiant į antrinių žaliavų kiekį, ateinančio mokestinio laikotarpio vietinės rinkliavos įmoka bus perskaičiuota.
Rūšiuojančiųjų daugėja
Vietinio ūkio skyriaus specialistas V. Raudonius patikino, kad galimybę rūšiuoti atliekas turi tiek miesto, tiek kaimo gyventojai.
Pagal Aplinkos ministerijos normatyvus, mieste 400 atliekų turėtojams, t.y. butams, turi tekti vienas antrinių žaliavų konteineris.
„Norėjome gauti dotaciją pirkti dar konteinerių, mums buvo atsakyta, jog nebepriklauso, nes į normatyvus telpame“, – situaciją komentavo specialistas.
Pernai visuose didesniuose kaimo miesteliuose buvo įrengta 30 atliekų rūšiavimo aikštelių.
V. Raudonius pastebėjo, kad vis daugiau žmonių rūšiuoja atliekas. Pastarųjų trejų metų duomenys byloja, kad antrinių žaliavų kiekis rajone auga.
Kaip 100-cio gyventojui irodyti,kad jis rusiuoja?