Seimui teikiamos savivaldybių finansinę padėtį gerinančios įstatymų pataisos

ELTOS nuotr.

Siekiant stiprinti savivaldybių finansinį savarankiškumą, motyvuoti jas plėsti ūkį bei mažinti uždelstus įsiskolinimus, siūloma tobulinti Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymą.

Kad būtų pasidalyta teisingai

Atitinkamoms Finansų ministerijos parengtoms pataisoms pritarė Vyriausybė, o antradienį numatyta jas pateikti Seimo plenariniame posėdyje.
Projekto esmė – pakeisti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) procento, tenkančio visų savivaldybių biudžetams nuo įplaukų į konsoliduotus valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus, apskaičiavimą, atsižvelgiant į GPM pajamų padidėjimą dėl natūralaus ekonomikos augimo.
Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, tuo siekiama, kad papildomas GPM pajamas, gautas dėl natūralaus ekonomikos augimo, teisingai pasidalytų valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai. „Siūlomas šio mokesčio padalijimo tarp biudžetų principas neabejotinai sustiprins savivaldybių finansinę padėtį, todėl tikimės, kad papildomos pajamos motyvuos jas didinti užimtumą, skatinti verslumą, daugiau investuoti ir taip stabdyti emigraciją“, – sako R.Šadžius.

Savivaldybių biudžetai padidės

Apskaičiuota, kad, siūlomas pataisas priėmus, jau 2015 m. savivaldybių biudžetų pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti padidėtų apie 100 mln. litų. Atitinkamai tokios sumos netektų valstybės biudžetas.
Finansų ministerija primena, kad pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, skiriant GPM dalį savivaldybėms, nėra atsižvelgiama į jo bendros sumos augimą dėl natūralaus ekonomikos svyravimo, todėl visos prognozuojamo GPM prieaugio pajamos patenka į valstybės biudžetą. Savivaldybėms kompensuojamos tik pajamų ar išlaidų sumos, kurios pasikeitė dėl Seimo, Vyriausybės priimtų sprendimų.
Pokytis išreiškiamas atitinkama sumine įplaukų išraiška, atitinkamai pakoreguojant GPM procentinę dalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content