Aplinkos ministerija siūlo gerokai sugriežtinti daugiabučių namų administratorių atsakomybę ir dvigubai padidinti baudas už jų padarytus pažeidimus. Tai numato ministerijos parengtų Administracinių nusižengimų kodekso (ANK), kuris pakeis Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK), pataisų projektas.
Didesnes baudas padiktavo pats gyvenimas
„Siūlymą griežčiau bausti nusižengusius daugiabučių administratorius padiktavo pats gyvenimas. Sulaukiame nemažai gyventojų skundų, kad jų namo administratorius savivaliauja, pats vienas priima sprendimus, nepaiso butų savininkų interesų, aplaidžiai atlieka savo pareigas. Sugriežtinta atsakomybė, manau, gerokai sudrausmintų savavalius“, – pranešime spaudai cituojama aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Šiuo metu pagal ATPK už daugiabučių namų administravimo pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą administratoriams ir bendrijų pirmininkams taikomos nuo 200 iki 1000 litų administracinės baudos, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 400 iki 2000 litų. Šias baudas siūloma padvigubinti ir diferencijuoti pagal pažeidimų pobūdį.
Kiek ir už ką bus baudžiama
Už pažeidimus, kai netvarkoma patalpų savininkų apskaita, bendrijos narių sąrašas, nesudarytas arba netinkamai sudarytas bendrojo naudojimo objektų aprašas, neteikiamos veiklos ataskaitos savininkams, pažeidžiama butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimų šaukimo ar balsavimo raštu organizavimo tvarka ir terminai, nepateikiami dokumentai ir duomenys Juridinių asmenų registrui, Aplinkos ministerija siūlo nustatyti nuo 400 iki 2000 litų baudą, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 800 iki 4000 litų.
Už pažeidimus, kai nesudaromi ar savininkams nepateikiami namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ilgalaikiai ar metiniai planai, savininkų sukauptos lėšos namui atnaujinti laikomos ne atskiroje kaupiamųjų lėšų sąskaitoje ar naudojamos ne pagal paskirtį, paslaugų ir rangos darbų pirkimai, išskyrus viešuosius, vykdomi nesilaikant nustatytų reikalavimų, siūloma nuo 1000 iki 3000 litų, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 2000 iki 6000 litų bauda.
As irgi turejau konflikta su namo pirmininku M.P.Nesutikus su renovacija,jis atejo prie buto duru visas pamelynaves, eme visaip nesenzuriniais zodziais reikalauti pinigu uz projekta . Eme grasinti iskeldinti tuos,kurie nesutinka su tuo projektu. Jis taip „isdirbo“ kelis namo gyventojus.Manes nesiklause,kai paprasiau leisti uzdaryti mano buti duris(yra liudininku)Zadejau kviesti policija,nes jis buvo lb.agresyviai nusiteikes. Tada,jis pats ,savavaliskai parase man grasinima teismu ,laiska,kad susimokeciau iki tam tikros datos. Kiek zinau,miesto savivaldybei tokie daugiabuciu pirmininkai-ismusinetojai patinka,kurie moka ibauginti gyventojus,kad jie su tuo sutiktu. Manau,kad tokiu pirmininku tikrai nereikia,kurie nemoka bendrauti su gyventojais ir deramai isaiskinti ,taip jau sunkiais laikais,zmonems esamos padeties ir rasti kompromisa ,kaip geriau spresti klausimus.
. kIEK TAI KARTŲ JAU BUVO PRAŠOMA,REIKALAUJAMA. tačiau mūsų namo administratoriui Tavo pastogė tai nė motais. Nes juos palaiko VALDYBA, savivaldybė.
nezinau apie admininstratorius, o kas liecia bendriju pirmininkus bendrijoms bus problemu isirinkti naujus pirmininkus tokios dideles baudos kaip kokims kietiems nusikalteliams, pastatysit ibloga padeti namu bendrijas.