Seimas svarsto galimybę įstatyme įtvirtinti, kad LRT skiriamo finansavimo dydis būtų skaičiuojamas nuo visų įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus.
Ilgalaikio finansavimo modelis
Antradienį 68 parlamentarams balsavus už, 1 – prieš ir 6 susilaikius Seimas po pateikimo pritarė tai numatančiam Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisų projektui.
Pagrindiniu projekto svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – kovo 20 d.
„Pastarųjų mėnesių, savaičių įvykiai, informacinės intervencijos, įvykiai Ukrainoje aiškiai parodė, kad informacinės erdvės saugumas yra nacionalinės svarbos klausimas, nesvarbu, ar tai būtų komerciniai transliuotojai, kurie taip pat turi teikti objektyvią informaciją, ar visuomeninis transliuotojas. Mes siūlom įteisinti ilgalaikio finansavimo modelį, apie kurį kelis kartus kalbėjo ir Valstybės kontrolė“, – pristatydamas projektą sakė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Valentinas Stundys.
Keistųsi asignavimai
Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad „LRT finansuojama iš valstybės biudžeto asignavimų, pajamų, gautų už programų pardavimą, rėmimo pranešimus, leidybą, taip pat iš paramos ir pajamų, gautų iš komercinės ir ūkio veiklos“.
Numatoma, kad LRT skiriamų biudžeto asignavimų dydis kiekvienais metais sudarytų 1,5 procento visų užpraeitų metų faktinių įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 procento užpraeitų metų faktinių įplaukų iš akcizo pajamų.
LRT skiriamų lėšų dydis pirmą kartą skaičiuojamas pagal visas faktines 2012 metų įplaukas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizo pajamų. Kiekvienus paskesnius metus LRT skiriamų asignavimų dydis neturi būti mažesnis už dydį, apskaičiuotą pagal visas faktines 2012 metų įplaukas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizo pajamų.