***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Dvi savaites trukusi vaikų vasaros meno studija „Atgaja“ baigė darbą

Asmeninio albumo nuotr.

Birželio 19-os dienos popietę Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje įvyko baigiamasis vaikų vasaros meno studijos „Atgaja“ renginys. Šių metų stovykla skirta Etnografiniams regionų metams įprasminti, todėl itin didelis dėmesys jos metu buvo skiriamas etnografinių regionų savasties išryškinimui ir kultūrinio palikimo išsaugojimui. 2 savaites gimnazistai gilinosi ne tik į Žemaitijos regiono kultūrinį unikalumą, bet turėjo progos prisiliesti ir prie kitų keturių regionų kultūros bei istorijos lobynų.
Moksleiviai stovykloje dirbo penkiose sekcijose. Kaip ir kasmet daug dėmesio sulaukė dailės studija, kurią kuravo gimnazijos mokytoja metodininkė Inga Šilinskaitė. Jaunieji dailininkai savo darbais pažymėjo didžiojo tautos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines ir grafikos technika sukūrė jo asmenvardžio inicialus. Mokiniai susipažino su negausiu, tačiau itin savitu kūrėjo literatūriniu palikimu ir pasirinkę jiems artimiausią ištrauką bei atlikimo techniką sukūrė net po keletą originalių darbų, kurie papuoš ne vieną parodą.
Šiais metais mokiniai taip pat mokėsi ne tik mylėti, bet ir pažinti, tyrinėti gamtą, kuri juos supa. Padedami biologijos mokytojos Daivos Želvienės net keletą dienų gimnazistai tyrė netoliese esantį Obeliškių tvenkinio vandenį pagal bioindikatorius. Mokinių išsikelta hipotezė, kad Obeliškių tvenkinio vanduo yra švarus, pasitvirtino.
Nauja moksleiviams buvo ir kraštotyrinė veikla. Susipažinę su etnografinės medžiagos rinkimo ir sisteminimo subtilybėmis, prisiminę bendravimo etiketo reikalavimus jaunieji kraštotyrininkai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Lauros Arnotaitės, pasklidę po Židikų seniūnijos apylinkes rinko etnografinę medžiagą, o vėliau ją transkribavo. Surinktoji medžiaga – itin svarus žingsnis Židikų krašto istorijai išsaugoti ir vietos tarminiam kismui tirti.

Asmeninio albumo nuotr.

„Atgaja“ neįsivaizduojama be muzikinių užsiėmimų. Šiais metais muzikos meno gimnazistus mokė muzikos mokytojas Juozas Daukšas ir pradinių klasių mokytoja metodininkė Ramunė Šakinskienė. Kiekvieno susirinkusiojo ausį paglostė aukštaitiška sutartinė, žemaitiškos dainos „Pjuovė lonkuo šėina“, „Pėmpel, pėmpel koudoutuoji“, kurią gimnazijos direktorė pavadino Žemaitijos himnu, „Auksa žovis“ ir skudučiais atliekama melodija.
Jau antrus metus iš eilės gimnazistai džiaugiasi galėdami tobulinti šokio meno gebėjimus. Mokytoja Aurelija Savickienė per trumpą laiką su jaunaisiais šokėjais sugebėjo pastatyti net 4 šokius: „Prie jūrų marių“, „Pas močiutę augau“, „Bajorėlis“ ir „Auksa žovis“.
Stovyklautojai pastarąsias dvi savaites ne tik rimtai dirbo, bet ir pramogavo. Kiekvieną vakarą jų laukė vis kitokie užsiėmimai: krikštynos, įvairūs žaidimai, kino filmų peržiūros, zumbos vakarai, sportinės varžybos, šukuosenų šou, ekskursija į Lietuvos klasikės Žemaitės gimtąjį Bukantės dvarelį ir Oginskio dvarą Plungėje, Gedulo ir vilties dienai paminėti skirtas renginys bei panašiai.
Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė baigiamojo renginio metu tardama sveikinimo žodį pabrėžė, kad per tokį trumpą laiką nuveikti tiek daug – labai sunku, tačiau tai, kas pasiekiama dideliu darbu, negali likti nepastebėta. Už galimybę jau 19-ąjį kartą susiburti stovyklon gimnazijos vadovė atgajiečius ragino padėkoti Švedijos Kristianstado miesto lietuvių bendruomenei, nes tik jų dėka atokaus Lietuvos miestelio vaikai kasmet gali tobulinti savo meninius ir tyriminius gebėjimus.
Gimnazistai, dėkodami direktorei už įdedamas pastangas, kad vasaros meno studija Židikuose tradiciškai veiktų, padovanojo rankų darbo angelėlį, kurį parvežė iš Bukantės dvarelio, ir linkėjo, kad jis  direktorę nuolatos globotų ir suteiktų atkaklumo eiti tik į priekį.

„Atgajos“ koordinatorė Laura Arnotaitė

Asmeninio albumo nuotr.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto