Ketvirtadienį Telšiuose vyko mokslinė praktinė konferencija, į kurią atvyko svečių iš Klaipėdos, Mažeikių, Tauragės, Žemaičių Kalvarijos, Viešvilės, Akmenės, Plungės ir Mosėdžio.
Konferenciją „Rizikos grupės vaikų gerovė: realijos ir perspektyvos“ organizavo Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto Socialinio darbo katedra, Mažeikių r. vaikų našlaičių ir senelių globos namų Socialinio darbo metodinis centras bei Žemaitijos psichikos sveikatos centras.
Svečių kalbos
Konferencijoje užsiregistravo per 100 dalyvių, atvyko būrys sveikintojų. Pirmasis kalbėjo daug metų švietimo srityje dirbęs ir nuo vaikų gerovės paieškų vis dar neatitolęs Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva.
„Politikai sako, jog nereikia duoti žuvies, reikia duoti meškerę. Bet juk vaikai nekalti, kad tėvai nenori dirbti ir naudojasi socialinių pašalpų gerove. Linkiu, kad, apsilankydami rizikos šeimose, nors dalinai atstotumėte tėvų šilumą, dovanotumėte rūpestį, šypseną. Viliuosi, kad rizikos grupės vaikų mažės“, – į susirinkusiuosius kreipėsi V. Kleiva.
Žodį tarė Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dekanė Janina Reinienė: „Nuo to, kaip mes rūpinsimės vaikais dabar, priklausys mūsų ateitis.“
Žemaitijos psichikos sveikatos centro direktorė Stefa Naujokienė ragino dėl bendro tikslo susitelkti įvairių įstaigų atstovus: „Vaiko gerovė įsivaizduojama skirtingai. Yra labai daug įstaigų, kurios dirba su rizikos vaikais, bet kartais pritrūksta koordinavimo, tarpusavio bendravimo. Institucijos turi susikalbėti ir priimti reikalingus sprendimus. Svarbiausia, kas dažnai įvyksta, nepamiršti vaiko ir jo poreikių. Linkiu rasti naujų problemos sprendimo būdų, kad vaikai būtų saugūs ir jų poreikiai būtų tenkinami.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė susirinkusiesiems linkėjo šypsenos ir įgyti praktikoje praversiančių žinių.
Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė kalbėjo, jog per dešimtmetį Telšių r. 6 tūkst. sumažėjo gyventojų, 4 tūkst. – moksleivių mokyklose, bet rizikos šeimų skaičius nemažėja.
Pranešimų temos
Pasiklausę Mažeikių r. vaikų našlaičių ir senelių globos namų auklėtinių Eglės Šateikytės ir Manto Bužoko dainos „Laimės šokis “, susirinkusieji kibo į darbus.
Mokslinėje praktinėje konferencijoje skaityti devyni pranešimai. Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos prefektas Andriejus Sabaliauskas kalbėjo apie asmenybės ugdymo veiksnius: vertybių svarbą vaiko gyvenime.
Vaikų ir paauglių psichiatrė, vaikų neurologė Vitalija Riškienė skaitė pranešimą apie ankstyvą vaikų psichologinių problemų pažinimą.
Keletą pranešimų skaitė Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dėstytojai. Saulė Narbutienė kalbėjo apie bendravimo svarbą siekiant šalinti vaikų probleminį elgesį; Loreta Norvaišienė – apie vaikų privatumo internetinėje erdvėje išsaugojimą; Ramunė Kniukštaitė ir Ligita Lauciutė, remdamosi studentų baigiamaisiais darbais, pasakojo apie vaikų globos namų auklėtinių pasiruošimą savarankiškam gyvenimui. Dėstytoja Vida Urnikienė drauge su socialine darbuotoja iš Žemaičių Kalvarijos Asta Pabrėžiene supažindino su socialinio darbo su šeima kaimynystės modelio taikymu bendruomenėje.
Mažeikių r. vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorė Birutė Vaičkienė pateikė žinių apie bendradarbiavimo ir partnerystės įtaką siekiant optimizuoti pagalbą vaikui.
Dėstytojas iš Klaipėdos Robertas Kavolius pasakojo apie vaikų nepakantumo smurtui ugdymo galimybes globos namuose. Klaipėdos universiteto dėstytoja Alvida Kilienė apžvelgė studentų praktiką vaikų globos namuose.
Kol buvo skaitomi pranešimai, nenuobodžiavo ir atvykę Mažeikių, Akmenės bei Telšių vaikų globos namų auklėtiniai. Vaikai aplankė Žemaičių muziejų „Alka“, vėliau grupėse mokėsi ugdyti vertybes kartu su Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dėstytojais Jurgita Vencloviene, Janina Buceviče ir Donatu Čėsna.
Konferenciją apibendrino Lietuvos vaikų globos įstaigų direktorių asociacijos prezidentas Algimantas Liaudaitis.
Skaistė SADONYTĖ
Gintarai tu labai esi uzstumes ant siu vaiku jie nei tevu neturi o beto esi isgalvojas sia istorija kad vaikais nesirupintu !!!!!!
Tai gal tuos bananus, bandeles ir saldainius atvežė geri diedės , na toks ,kaip kad buvo ūsas. Kiek girdėjau tai tą ūsą varlės kūdroje ne tik mirtinai suspardė, bet dar ir varlių kurkulais užspringo.
Bet tai ko gero ne paskutinis gerasis diedulia , tokių netrūksta šiandieniniame gyvenime………….
teko keletą kartų vežti kalėdines dovanas į globos namus,tai patikėkite,galvojau,kad žūsiu nuo bananų atakos,nes koridoriuose skraidė bananai,bandelės ir saldainiai.manau,kad per didelis „rūpestis“atsisuka antru galu,o būtent nuolat dalijama labdara globos namų jaunimui ugdo lodorystę ir nieko neveikimą.