Lietuvos, o kartu ir Mažeikių rajono smulkieji verslininkai gyvena maitinami Vyriausybės skiriamomis išmokomis ir pažadais apie tai, kad netrukus galės pradėti dirbti.
Mažeikiškiai smulkieji prekybininkai, grožio paslaugų teikėjai, negalėdami dirbti ir neturėdami galimybės protestuoti Vilniuje, prie Vyriausybės, prie Mažeikių rajono savivaldybės administracijos pastato jau stato gedulo vainikus ir dega žvakes mirštančiam verslui.
Penktadienio rytą Mažeikių mažojo turgelio prieigose vyko Seimo narės Laimos Nagienės susitikimas su Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) ir smulkiųjų prekybininkų atstovais.
MVA vykdančioji direktorė Sandra Jarockytė-Aleksejevienė sakė, kad pavasarinio karantino metu mažeikiškė asociacija buvo susivienijusi su dar 47 Lietuvos asocijuotomis verslo organizacijomis. Jų atstovai drauge siuntė raštus, pasiūlymus Vyriausybei dėl to, kaip karantino sąlygomis galėtų veikti verslas, kokios paramos jam reikia. Visa tai daroma ir dabar, antrojo karantino metu. Tik iš šalies valdžios atsako į verslui atstovaujančių organizacijų raštus – jokio.
O smulkieji verslininkai skaičiuoja laiką, kiek jau negali dirbti ir negauna pajamų. Jausdami didžiulį apmaudą dėl to, kad, lyginant su karantino metu sėkmingai veikiančiais didžiaisiais prekybos centrais, yra diskriminuojami, jie degina žvakes prie Savivaldybės administracijos pastato, kreipiasi į Seimo narę, MVA vykdančiąją direktorę ir klausia: ką jiems daryti, kaip išmaitinti šeimas, mokėti patalpų nuomos mokesčius, paskolas.
Smulkiųjų verslininkų teigimu, yra dar ir kitas aspektas: greitai besikeičiantys žmonių įpročiai. Pavyzdžiui, mėnesį, du ar tris mažeikiškiai, negalėdami apsipirkti turgelyje esančiuose drabužių skyriuose, mažose parduotuvėlėse, paskui, atlaisvinus sąlygas verslui arba pasibaigus karantinui, iš viso gali nustoti ten lankytis.
Smulkieji verslininkai susibūrė prie Savivaldybės
Vidurdienį prie Mažeikių rajono savivaldybės administracijos susirinko būrys mūsų krašto smulkiųjų verslininkų.
Susitikti ir pasikalbėti su mažeikiškiais išėjo meras Vidmantas Macevičius. Žmonės jiems išsakė daug nuomonių, minčių, reikalavimų. Pagrindinis verslininkų teiginys: „Norime dirbti, užsidirbti, mokėti mokesčius ir gyventi visavertį gyvenimą.“
Mažeikiškių įsitikinimu, neteisinga neleisti dirbti visų šalies rajonų verslo įmonėms, kai skirtinguose rajonuose – skirtingi sergamumo COVID-19 infekcija rodikliai, skirtingi paslaugų vartotojų srautai įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Todėl jie reikalauja, kad būtų imamasi veiksmų ir suteikta daugiau savarankiškumo savivaldybėms reguliuoti, kada ir kokiems rodikliams esant gali dirbti verslai.
Su mažeikiškiais bendravęs Savivaldybės meras sakė, kad verslininkų reikalavimai yra žinomi, apie poreikį kuo greičiau laisvinti sąlygas verslui yra kalbamasi su Lietuvos savivaldybių asociacijos nariais, tad apie tai žino ir premjerė, ir įvairių ministerijų vadovai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.
Pirmadienį tikrai Vyriausybė sureaguos ir padarys nuolaidas :-) Še jums smulkieji ašarotojai kaulą, bet už tai griežti reikalavimai. Ir tada bus dilema ar verta pradėti judėti .Beje dėl raginimo pastoviai solidarizuotis-,ok,bet kodėl viešas sektorius ir politikai gauna net padidintus atlyginimus?
Manau, kad vainikas ir žvakės šiuo metu yra netinkamas atributas. Kažkaip šventvagiška, kai nuo Covid-19 miršta žmonės ir jiems degamos žvakės, lydimi vainikais.
Kai atvers duris Jūsų verslai, tai tikrai lupsite pinigėlius į priekį. O mokesčius ar nuo visos sumos mokėsite?!
Asmeniškai rinksiuos tą saloną, kuris elgėsi padoriai…
Visiškai sutinku su piketuojančių reikalavimais. Tai, kas dabar vyksta yra pati tikriausia kvailystė. Tačiau, ponai verslininkai, norėdami dirbti ir sąžiningai mokėti mokesčius, prašau klientams visada išduoti kvitą už sumokėtą prekę ar suteiktą paslaugą. Nei perkant turguje rūbą, nei iš kirpėjo aš niekada kvito negaunu. Kodėl? O juk kalbate apie sąžiningą verslą.
PRITARIU, KUR KVITAI
O tamsta esi matyt iš tų „komentarų riterių“, kurie daugiausia ką gali, tai komentarus rašyt ane?
Laba diena , o tai kaip ponia Laima Nagienė galėjo susitikti su kažkieno atstovais , jeigu yra uždraustas bendravimas tarp atskirų ūkių