Socialinio būsto problemos: butų trūkumas ir gyventojų neatsakingumas

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį Savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurios tema – Mažeikių rajono savivaldybės socialinis būstas.

Ekonomikos strateginio vystymo ir investicijų bei Turto valdymo skyriaus atstovai susirinkusiuosius informavo apie esamą padėtį rajone ir išsakė pagrindines problemas, susijusias su socialinio būsto skyrimu bei nuoma.


Trūksta butų 

Spaudos konferenciją pradėjęs Savivaldybės meras Antanas Tenys apgailestavo, kad šiuo metu yra daug daugiau gyventojų, laukiančiųjų socialinio būsto, nei butų, kuriuose jie galėtų gyventi. 
Jis išsakė viltį, kad apgyvendinus žmones naujuose renovuotuose namuose situacija nors šiek tiek pagerės.
Savivaldybės vadovo pateiktais duomenimis, šiuo metu yra 634 asmenys ar šeimos, pareiškusios norą socialiniam būstui gauti, o Savivaldybė turi tik 609 būstus, kuriuose jie galėtų gyventi.
Naujai sutvarkytuose daugiabučiuose jau yra įrengti dvidešimt du socialiniai būstai.


Pristatė renovuotus namus 

Ekonomikos strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė sakė, kad  jau baigti renovuoti trys pastatai, juose po truputį kuriasi žmonės, gavę socialinį būstą pagal eilę. 
Įgyvendinant Europos Sąjungos remiamus projektus buvo renovuoti trys Savivaldybei priklausantys namai: S. Dariaus ir S. Girėno gatvės 16-asis namas Tirkšliuose, Tilto g. 23 a – Viekšnių miestelyje ir M. K. Čiurlionio g. 8/ J. Basanavičiaus g. 1 Mažeikiuose (buvęs policijos komisariatas ir blaivykla).
Trijų namų pertvarkymas ir pritaikymas socialiniam būstui kainavo beveik 3,6 milijono litų, iš kurių 3,1 mln. – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.
Renovuotuose namuose įrengti 22 socialiniai būstai, kuriuose apsigyvens apie pusšimtis asmenų.


Įvardijo problemas 

Savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė supažindino su Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo projekto pataisomis. Jos kol kas Seime dar tik svarstomos.  
Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Samoškaitė apžvelgė pagrindines problemas, kylančias administruojant socialinį būstą. Pasak pranešėjos, problemų kyla jau pradėjus tvarkyti registruotis į eilę socialiniam būstui gauti reikalingus dokumentus, nes tai ne kiekvienas sugeba padaryti tinkamai.
Pasak L. Samoškaitės, problemų kyla ir dėl neatsakingo gyventojų požiūrio į Turto valdymo skyriaus specialistų reikalavimus. Gyventojai, užsiregistravusieji minėtoje eilėje, neinformuoja jų apie pasikeitusius asmens duomenis, gyvenamąją vietą ir telefonų numerius. Be to, žmonės nenoriai sudarinėja sutartis su vandens, šilumos ir elektros tiekėjais.
Kaip vieną iš didžiausių problemų L. Samoškaitė įvardijo skolas už socialinio būsto nuomą ir nenorą įsileisti į socialinius būstus Savivaldybės atstovų. 
„Būna, kad mūsų skyriaus specialistams tenka ne kartą eiti į vienus ir tuos pačius namus ir likti už užrakintų durų. Dažniausiai neįsileidžia tie gyventojai, kurie turi didelių skolų ar gyvena labai netvarkingai“, – sakė L. Samoškaitė.
Spaudos konferencijos metu specialistai pademonstravo iškalbingų nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip atrodo Savivaldybei priklausantys butai prieš įsikeliant nuomininkams ir kas iš jų lieka po metų ar dvejų. Per tokį laiką visiškai tvarkingas butas neretai paverčiamas landyne – nuotraukose užfiksuotos purvinos sienos, išgriauta krosnis, išdaužyti langai bei sulaužytos durys.

6 Atsakymai į “Socialinio būsto problemos: butų trūkumas ir gyventojų neatsakingumas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Greiciau Mazeikiuse pastatys dar viena nauja, dideli prekybos centra,nei zmonems daugiabuti! O istikruju,kodel nebestato daugiabuciu? Kas nutiko?

  2. Ponui Sigitui parašė:

    Pirmiausia, socialinį būstą gali gauti ir tie žmonės, kurie yra dirbantys, tik jų pajamos yra mažos, pavyzdžiui minimumą gaunanti šeima, ne kiekvienas gali uždirbti milijonus. Visų antra, ne visi socialinio būsto nuomotojai yra asocialūs, dažnai būna neįgalūs, vienišos mamos ir panašiai. Visų trečia, socialinio būsto nuomotojai moka nuomą, kuri gali siekti per mėnesį ir iki 150litų. Tie pinigai, keliauja į savivaldybės rankas, nors savivaldybė tų būtų iš gautų pinigų netvarko, taip, kad yra ir tvarkingai gyvenančių šeimų, tiesiog gaunantys mažesnes pajamas.

  3. BERAZUMIUI parašė:

    Jei butai „galutinai įrengti“ -žiūrint Jūsų akimis, tai nereiškia, kad jie buvo priduoti komisijai jau seniai. Neturite ant ko pamazgų pilti šiandien?

  4. SIGITAS parašė:

    Subines ištarkuoti tiems socialinio būsto norėtojams už tinginystę ir norėjimą gyventi dirbančiujų sąskaita

  5. Berazumiui parašė:

    Tikras berazumis. Nei kablelių, nei nosinių, nei „š“, nei „ž“. Ir kaip beskaitytum, vistiek nesuprasi.

  6. BERAZUMIS parašė:

    Na ir kam reikalingas toks straipsnis?? o kur problemos sprendimai? tik rankom savivaldybe ir temoka skescioti…..Ciurlionio g.( buvusi blaivykla) butai galutinai irengti biesas zino kada o kada ponai teiketes ten zmones apgyvendint??? aaaa???? geriau parasykit kiek uz praeita sildymo sezona uz tu tusciu neapgyvendintu butu sildyma sumokejot????? ir ko delset zmones ileist? kazko lauket???? negrazu taip…..jei rasot apie soc.bustu problema..tai rasykit ir ka zadat daryt ir kaip zmonem padesit…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content