Tekančios saulės šalyje – mažeikiškių startai

Lietuvai atstovavę Raimondas Jackevičius (kairėje) ir Arnoldas Domeika teigė šiose pirmenybėse įgiję neįkainojamos patirties. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Iš pagrindinio šių metų stalo teniso forumo – pasaulio komandinių stalo teniso priemenių Japonijoje – grįžęs mažeikiškis treneris pažymėjo, kad europiečiams šioje sporto šakoje vis dar sunku prasibrauti arčiau prizininkų pakylos.

Pakilti aukščiau nepavyko

Savaitę Tokijuje vyko pasaulio stalo teniso komandinis čempionatas, kuriame varžėsi 120 vyrų ir 100 moterų komandų.
Lietuvės merginos kovėsi antrajame divizione dėl 25–49 vietų, vyrai, kurių garbę gynė mažeikiškis šalies čempionas Arnoldas Domeika, o rinktinės treneris buvo Raimondas Jackevičius, varžėsi trečiajame divizione dėl 49–72 vietų.
Lietuvaičiai savo pogrupyje nugalėjo Jungtinių Arabų Emyratų, Kipro ir Pakistano ekipas, pralaimėjo šveicarams bei suomiams ir pateko diviziono stipriausių komandų dvyliktuką, kur buvo varžomasi minuso sistema.
Jau pirmojoje dvikovoje lietuviai rezultatu 1:3 pralaimėjo Saudo Arabijai, o vėliau, 3:2 įveikę Airiją, užėmė galutinę 57 vietą.
Moterys lemiamoje kovoje dėl kelialapio į pirmąjį divizioną pralaimėjo Švedijai ir liko 27-os.
„Visas pasaulis šiuo metu žaidžia stalo tenisą, kad ir ta pati Saudo Arabija siunčia aukštą pasaulinį reitingą turinčius žaidėjus, Arnoldas su šios ekipos stipriausiu žaidėju pirmajame sete nusileido rezultatu 8:11, antrajame jau buvo „užsikabinęs“, tačiau pralaimėjo rezultatu 16:18 ir po to pergalės iškovoti nebepavyko. Jis iš viso pralaimėjo tik tris susitikimus. Net ir Afrikos atstovai, pavyzdžiui, Nigerija, žaidžia antrajame divizione ir tokie anglai vos prieš juos laimi“, – įspūdžius pasakojo mažeikiškis treneris.
Iš Europos komandų tik Vokietija pateko į vyrų finalą, kur kovoje dėl pirmosios vietos nusileido Kinijai. Treti liko japonai, moterų varžybose taip pat triumfavo kinės, nugalėjusios japones.

Įspūdį paliko azijiečiai

Kadangi tokiose pirmenybėse labai didelis komandų ir dalyvių skaičius, tai ir organizacija – sudėtinga: buvo žaidžiama dviejose sporto arenose, kur stovėjo po dvidešimt stalų, šalia jų buvo dar po vieną treniruočių-apšilimo salę, kuri taip pat talpino dvidešimt stalų.
„Kas paliko didžiausią įspūdį? Aišku, japonai ir kinai, ypač pastarieji. Pas juos oficialiai registruota, kad stalo tenisą žaidžia dvidešimt milijonų žaidėjų,  Kinijoje – tai populiariausia sporto šaka. Tam skiriamos naujausios technologijos, kitas pliusas – jiems rengiama labai daug varžybų, jaudulio nebėra jokio. Tai vienas iš greičiausių ir dinamiškiausių žaidimų, šiose pirmenybėse taškai buvo renkami labai greitai – sudėtingas padavimas – klaidelė jį priimant – smūgis – ir taškas“, – apie pirmenybes kalbėjo R. Jackevičius.
Anot trenerio, žiūrovų buvo mažiau, negu prieš tai buvusiose pirmenybėse Kinijoje ir Vokietijoje, tačiau nauda tiek jam, tiek žaidėjams buvo didžiulė – visos rinktinės apšyla treniruočių salėse kartu, stebi, kaip treniruojasi šios sporto šakos žvaigždės ir mokaisi pagal jų metodiką, įgyji patirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content