Didžioji dalis (68,5 proc.) Lietuvos gyventojų pas gydytoją eina tik rimtai susirgę. Kad į gydytoją kreipiasi tik esant rimtam susirgimui, pripažino 68 proc. 15–19 metų amžiaus, 70 proc. 30–39 metų amžiaus ir 61 proc. 60–74 metų amžiaus respondentų. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas TNS Atlas tyrimas.
Ketvirtadalis sveikatą tikrinasi periodiškai
Vis dėlto apie ketvirtadalis (24 proc.) gyventojų teigia periodiškai tikrinantys savo sveikatą: 17 proc. vyrų ir 30 proc. moterų.
Lyginant amžiaus grupes, pareigingiausiai sveikatą tikrinasi vyresnio amžiaus žmonės. 60–74 metų amžiaus grupėje apie 36 proc. gyventojų teigia nuolatos tikrinantys savo sveikatos būklę. Mažiausiai tuo rūpinasi jaunimas – 15–19 metų respondentai.
„Nors dauguma lietuvių vengia kreiptis į medikus, vaistininkų paslaugomis naudojasi gan dažnai. Apie pusė apklaustųjų teigė, kad vaistinėje apsilanko bent kartą per mėnesį. Dažnesni vaistinių lankytojai – moterys, vyresnio amžiaus (50–74 m.) žmonės bei miesto gyventojai. Tarp dažniausiai perkamų vaistų – skausmą malšinamieji. Skausmą malšinamus preparatus per pastaruosius tris mėnesius teigė pirkę daugiau nei pusė (52 proc.) respondentų“, – sakė TNS LT Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė.
Moterys labiau perka vaistus
Lyginant medicininių preparatų pirkimą, išryškėja tendencija, jog moterys visų rūšių vaistus perka dažniau nei vyrai.
Moterys taip pat labiau pasitiki homeopatiniais vaistais. Taip atsakė apie 37 proc. dailiosios lyties atstovių.
Alternatyviomis medicinos priemonėmis pasitiki tik apie 19 proc. vyrų.
„TNS Atlas“ tyrimas buvo atliktas 2014 m. vasario–balandžio mėnesiais, dalyvavo 1800 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 m. amžiaus.
Niekas taves nevercia kysio duoti. Tai nusikaltimas. Patys kisa visiems, paskui rekia jog ima. As niekam kysio neduodu, kur eikia susimoku, bet ne i kisene. Mane gydo lygiai taip pat kaip ir tave. Kol duosite tai varganai ir gyvensite, vergo sindromas – jaustis kazkam skolingu poliklinikoje.
Nes zmones nebeturi pinigu kysiams duoti! Varganas gyvenimas Lietuvoje vercia gydytis patiems…