„Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorijos inicijuotame sveikatos projekte dalyvavo abiturientės iš keturių rajono, tarp jų ir iš Mažeikių.
Tyrimo rezultatus komentavusi endokrinologė Lina Zabulienė pastebėjo, kad mažeikiškės – sveikiausios.
Projekte – trys šimtai dalyvių
Ketvirtadienį Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės Irenos Macijauskienės iniciatyva mažeikiškiams buvo pristatyti apžvalginio abiturienčių tyrimo rezultatai. Tyrime, surengtame 2012 metų balandžio – birželio mėnesiais, analizuotos vitamino D, geležies atsargos, įvertinta skydliaukės veikla. Jame dalyvavo Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Mažeikių abiturientės.
Profilaktiškai pasitikrinti sveikatą sutiko beveik 320 merginų, tarp jų 95 mažeikiškės.
„Šis projektas, kuriame geranoriškai dirbo grupė sveikatos priežiūros specialistų, siekia atkreipti dėmesį į vis blogėjančią jaunimo sveikatos problemą. Neturėtume skubėti jaunuoliams priekaištauti dėl apatijos ar atžarumo, prastesnio mokymosi. Pirmiausia reiktų įsitikinti, ar jiems nestinga svarbių organizmui medžiagų“, – tyrimo tikslą akcentavo laboratorijos vadovas Svajūnas Barauskas.
Didžiausia problema – vitaminas D
Projekto rezultatus apžvelgė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto lektorė, Antakalnio poliklinikos konsultacinio skyriaus vedėja gydytoja endokrinologė L. Zabulienė. Ji informavo, kad projektą sudarė anoniminė apklausa ir laboratoriniai tyrimai.
„Sveikiausios merginos gyvena Mažeikiuose“, – apibendrino kraujo tyrimo rezultatus endokrinologė.
Tyrimai atskleidė, kad jaunos merginos serga mažakraujyste, kraujuje trūksta geležies, hemoglobino, tačiau didžiausia problema – vitaminas D.
Tyrimas parodė, kad jo pakako tik 3,3 proc. merginų. Vitamino D nepakankamumas nustatytas 21 proc., o trūkumas – 75,7 proc. tirtų abiturienčių.
Apie vienas procentas abiturienčių turėjo skydliaukės hormonų veiklos sutrikimų.
Tyrimus padaryti ir visapusiškai ištirti jūsų vaiką prieš mokslo metus privalo jūsų vaiko gydytojas, jei to nepadaro, – reikalaukite, kad tai darytų. Bet dažniausiai tėvai patys nori to pliusiuko, kad tik greičiau išduotų pažymą mokyklai, nenori gaišti laiko, tai nereikėtų ir piktintis.
pritariu MAMAI,jos mintims,Taip,tas bumas poliklinikose pries mokslo metus tik betikslis pliuso uzdejimas sveikatos pazymai i mokykla nunesti,Tikrai reiketu padaryti kraujo tyrimus,akiu,dantu .Blogai,kai nera nemokamo baseino,sporto sales vaikams,visiems tik pinigai rupi,o kad auga invalidu karta,niekams ne motais
Kodėl kasmet prieš naujus mokslo metus vaikų sveikata netikrinama, o sutvarkomi tik formalumai, t.y. sveikatos pažymos? O gal reikėtų bent vieną kartą metuose visiems moksleiviams patikrinti svarbiausia kraują – hemoglobino, geležies kiekį ir pan.? Eilinį kartą dirbame dėl pliuso. Jokios naudos nuo tokio privalomo sveikatos patikrinimo niekam. O vaikai vis serga…