Ūkio ministras Evaldas Gustas sako, kad nuo 1996 metų nekeistas ir atgyvenęs Darbo kodeksas Lietuvoje atbaido potencialius investuotojus.
Investuotojai mato tas pačias problemas
Anot ministro, vertindami Lietuvą, investuotojai dažnai kelia nelanksčių darbo santykių problemą – mažą darbo sutarčių rūšių skaičių, ilgą darbuotojų atleidimo procesą.
Pasak E. Gusto, dauguma užsienio investuotojų būtų pasiryžę mokėti didesnius atlyginimus ir sukurti naujų darbo vietų, jei Lietuvoje būtų rastas kompromisas dėl liberalesnių darbo santykių.
„Bet kurių investuotojų (būtų galima tikėtis Lietuvoje. – ELTA). Net ir tie investuotojai, kurie yra atėję (…), išsako tas pačias problemas“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė ministras.
Sukritikavo darbuotojų atstovai, pastabų pateikė Prezidentė
Darbo kodekso pataisos yra dalis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir mokslininkų parengto naujojo socialinio modelio, kuris apima darbo santykius, socialinio draudimo sistemą, užimtumo didinimą ir kovą su skurdu.
Naujajame modelyje, be kita ko, siūloma trumpinti darbuotojų atleidimo terminus, įvesti galimybę paprasčiau keisti darbo sutartis, mažinti išeitines kompensacijas, liberaliau reglamentuoti viršvalandžius, paprasčiau keisti darbo grafiką.
Kodekso pataisas Trišalėje taryboje sukritikavo darbuotojų atstovai, teigiantys, kad jos palankios tik darbdaviams. Socialiniam modeliui pastabų yra pateikusi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.