Dalis Sedos gyventojų priešinasi verslininko užmojams atstatyti užtvanką ant Varduvos upės ir įrengti hidroelektrinę. Jų neigiamos nuostatos dar labiau sustiprėjo po malūno užtvankos ir vandens telkinių tvarkymo galimybių studijos.
Paaiškėjo, kad net penkiasdešimt centimetrų vandens lygio pakėlimas gali pabloginti sediškių gyvenimo kokybę, pridaryti nuostolių kraštovaizdžiui.
Prieš penkerius metus iš Plechavičių giminės palikuonių vandens malūną perpirko Kretingoje įsikūrusi bendrovė „Plungės darna“.
Sedos malūnas buvo pastatytas 1810 metais, užtvanka išardyta 1961 metais, vykdant melioracijos darbus.
Verslininkai planuoja atkurti užtvanką ir gaminti elektros energiją panaudojant Varduvos upės išteklius.
Šiandien apie Sedoje įgyvendinamą malūno vandens jėgainės ir užtvankos ant Varduvos upės įrengimo projektą galima išgirsti įvairių vertinimų. Nemažai sediškių džiaugiasi pastebimomis permainomis: sutvarkytas miestelį darkęs sugriuvęs malūno pastatas, pašalinti šabakštynai, sutvarkyta dalis Varduvos upės pakrančių, išvalytas kanalas ir kt.
Tačiau kita dalis sediškių priešinasi verslininkų užmojams, nes jau dabar kenčia dėl netinkamai atliekamų darbų – vanduo ne kartą buvo apsėmęs kai kurias sodybas ir sklypus, paveldo objektų teritorijas.
Prieš porą metų Sedos mieste net buvo paskelbta ekstremali situacija. Komisija išsiaiškino, kad vanduo į sodybas plūsta dėl to, jog malūno savininkas „Plungės darna“ pernelyg sukėlė užtvankos vandens lygį.
Dėl tokios situacijos kenčiantys sediškiai atakuoja ne tik seniūniją, bet ir rajono valdžią. Reaguojant į gyventojų nepasitenkinimą Savivaldybės užsakymu UAB „Daugėla“ atliko galimybių studiją.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.