Savivaldybės skiriamų lėšų pakanka organizuoti vasaros stovyklas tik socialinės rizikos šeimų ir socialinę atskirtį turintiems vaikams.
Organizuoja individualiai
Jau treji metai, kai Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyrius nebeorganizuoja vaikų poilsio stovyklų, nes tam nebeskiriama finansavimo. Pasak skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus, yra mokyklų, kurios dalyvauja projektuose ir pačios organizuoja moksleiviams laisvalaikio stovyklas. Tarp tokių vedėjas minėjo Mažeikių Pavasario, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurines, Senamiesčio pagrindinę mokyklas ir Gabijos gimnaziją.
Pavyzdžiui, Židikuose ne vienerius metus organizuojama vaikų kūrybinė stovykla, kurioje veikia dailės, teatro ir muzikos studijos. Stovyklos programoje dalyvauja 50 vaikų – 30 vietinių, o dar 20 prisijungia iš kitur – Bulgarijos, Latvijos, Lenkijos ir mūsų rajono mokyklų. Didžiulį palaikymą židikiškiams jau 11 metų teikia Švedų ir lietuvių bendruomenė iš Kristianštato.
„Jeigu tik matytumėte, kaip pasikeičia vaikai per dvi stovykloje praleistas savaites! Ir nesvarbu, ar jie iš asocialių šeimų, ar normalių“, – stovyklos nauda įsitikinusi mokyklos direktorė.
Šiais metais mokykla laimėjo projektą „Tarp sienų Lietuvos ir Latvijos“. Jį įgyvendinant didesnis moksleivių dėmesys bus skiriamas baltų mitologijai.
Vykdoma tęstinė programa
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė informavo, kad Savivaldybės Taryba patvirtino Vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių įtvirtinimo vasaros poilsio stovyklose 2012–2015 metais programą, kurioje numatyta šiam laikotarpiui kasmet skirti po 40 tūkst. litų.
Šios programos tikslas – socialinės rizikos šeimų vaikų turiningas ir tikslingas užimtumas vasarą. Joje išskirti prioritetai – ugdyti vaikų sveiką gyvenseną ir užtikrinti ne mažiau kaip 10 dienų poilsio stacionariose vasaros poilsio stovyklose daugiau nei 75 vaikams.
„Mes turime 294 vaikus, kurie galėtų pretenduoti į šias stovyklas, bet galėsime paimti daugiausiai 100 vaikų“, – apgailestavo skyriaus vedėja.
Tarp norinčiųjų – tik trys įmonės
Lapienė paaiškino, kaip organizuojamos vaikų vasaros stovyklos: pirmiausia konkurso būdu atrenkamas paslaugos teikėjas.
Šiais metais konkursas taip pat vyks. Iki gegužės 31 dienos gautos trijų įmonių paraiškos. Artimiausiu metu paaiškės, kas laimėjo konkursą. Pernai konkursą laimėjo Aloyzo Jarošaičio individuali įmonė „Virvytės stovykla“.
Galėtų pasireikšti ir NVO
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė konstatavo, kad anksčiau biudžetinių organizacijų sektorius buvo labiau skriaudžiamas. Savivaldos atstovės manymu, šiandien rajono Savivaldybė skiria gana nemažai lėšų socialinę atskirtį turintiems vaikams, yra stengiamasi įvairiomis priemonėmis padėti vaikams iš socialinės rizikos šeimų pabūti visiškai kitokioje aplinkoje.
I. Vaicekavičienės teigimu, mūsų rajone veikia per 200 nevyriausybinių organizacijų, jos galėtų „išnaudoti savo verslumą“ ir organizuoti savo vaikams užimtumą.
Savivaldybės gydytoja įsitikinusi, kad kuo daugiau laisvo laiko vaikai turėtų praleisti su savo šeima.
„Būtų gerai, kad į „atostogų leidimo procesą“ įsijungtų ir tėveliai, ir seneliai, ir kiek įmanoma daugiau laiko skirtų vaikams“, – samprotavo pašnekovė.
Neteisingas straipsnio pavadinimas! Asocialiu seimu vaiku laisvalaiki…. O kaip su kitais vaikais? Kai ju tevai dirba?Tegul slampineja? Kas per diskriminacija gali buti? Geriau daugiau sukurkite Vaiku uzimtumo centru,kad visi vaikai galetu dziaugtis turiningu laisvalaikiu. Nemanau,kad tevai atsisakytu sumoketi tam tikra suma,kad jo vaiaki butu saugus ir priziurimi?
viskas tik rizikom seimom darzeliai veltui,dar stovyklos veltui,tevams nieko rupintis nebereik,tai gaunasi reik prasigert.. tai neigaliems uz darzeli geriau veltui padarykit,